Оржицька районна рада
Оржицький район, Полтавська область

ГОВОРИЛИ ПРО СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ УТРИМАННЯ МЕДИЧНОЇ, ОСВІТНЬОЇ МЕРЕЖІ

Переглядів: 1076

20 лютого ц.р. відбулося засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради на якій обговорили стан фінансового забезпечення роботи КП «Оржицький центр первинної медико-санітарної допомоги» та освітньої галузі району.

Перед учасниками засідання виступили та відповіли на численні питання членів ради головний лікар КП «Оржицький центр первинної медико-санітарної допомоги» Григорій Ворона, начальник відділу освіти райдержадміністрації Наталія Стасенко, які інформували про зміни у законодавстві та нормативних документах , що забезпечують  проведення реформування, недостатньому фінансово забезпеченні галузей. Це змушує іти на непопулярні кроки оптимізації мережі та скорочення працівників.

Свої застороги і пропозиції у ході засідання висловили сільські і селищні голови: Валентина Гарбуз, Сергій Несен, Олександр Ковальов, Віктор Хорошко, Валерій Житинський, Олена Сидоренко, заступник головного лікаря КП «Оржицький центр первинної медико-санітарної допомоги» Наталія Юхименко. Вони акцентували увагу на питаннях необхідності тісної співпраці з місцевими радами, громадами, раціональному використанні коштів, пошуку нових джерел наповнення бюджетів, приведення мережі у відповідність до кількості контингенту тощо.

   

У підсумку все зводилося до того, що виконавчий орган управління галузями має прорахувати оптимальний варіант мережі медичних закладів, шкіл різних ступенів і дитячих садків, кількості працівників і коштів на їх утримання та внести відповідні проекти рішень на розгляд рад, які є засновниками освітніх і медичних закладів. Звісно, що при цьому має бути забезпечене відповідне інформування громадськості та клопітка робота з депутатським корпусом.

Зволікання з прийняттям вкрай непопулярних рішень веде до стрімкого деградування галузей та повної їх руйнації.

Координаційна рада відбулася за головування голови районної ради Володимира Козини, участі в.о.голови райдержадміністрації Мирослава Боговика та заступника начальника фінансового управління РДА Лариси Сененко.

Прес-служба районної ради

 

« повернутися до списку новин