Оржицька районна рада
Оржицький район, Полтавська область

Життя профспілок: Освітяни знайомилися з «Чарівним намистом Західної України»

Переглядів: 456

Оржицьким  райкомом Профспілки  працівників освіти і науки України з 4 по 8 травня було організовано екскурсійну поїздку  «Золоте весняне Закарпаття». В подорожі взяло участь 50 членів професійної спілки освітян Оржиччини.

Прибувши до Чернівців, учасники туру «Чарівне намисто Західної України» мандрували   вулицями та площами старовинного міста, де на них чекала зустріч з унікальними спорудами і дивовижними пам'ятками архітектури.  

Особливо запам’яталися:

 • Розкішний   ансамбль  колишньої  резиденції Митрополітів Буковинських, (Чернівецький національний університет) -  творіння геніального чеського архітектора Йозефа Главки;
 • Пам’ятники Центральної площі;
 • Ратуша, на вежу якої,  рівно о 12 годині, сходить сурмач у традиційному народному гуцульському костюмі, і на всі сторони світу грає уривок з мелодії пісні "Марічка";
 • Кафедральний собор Сходження Святого Духа;
 • Пам’ятник першому митрополиту Буковини Євгену Гакману;
 • Ансамбль ансамбль Центральної площі міста;
 • Дивовожний будинок – корабель під назвою «Шифа»;
 • Миколаївський кафедральний собор у неорумунському стилі. У народі собор називають «з п’яними куполами»;
 • Вулиця митрополита А. Шептицького. Турецька площа;
 • Театральна площа. Колишня площа Єлизавети, Фішпляц, Площа Шілера;
 • Площа Філармонії. Будівля Музичного товариства.

Оржиця, освіта, профспілка, екскурсії

Оржиця, освіта, профспілка, екскурсії

Після знайомства з Чернівцями екскурсанти вирушили до Банченського Свято-Вознесенського  чоловічого монастиря – оази добра і милосердя.

Монастир активно займається благодійністю. При ньому функціонує сирітський притулок, який знаходиться в селі Молниця. У будинку - притулку проживає до 500 дітей. Серед них багато інвалідів, хворих на невиліковні хвороби! Багато зусиль додається до того, щоб діти в майбутньому мали можливість отримати освіту, роботу, житло.   

Монастир в Банченах - це місце, про яке неможливо розповісти словами,  потрібно бачити і відчувати!!!

Наступного дня подорожуючі відвідали Міс краси Карпат - м.Яремче та її околиці.

Екскурсія розпочалася з гірської стежки, що отримала в народі назву опришківської, яка приведе вас до скель, де сховав свої скарби легендарний Олекса Довбуш.

Дорога від Яремчі до Буковеля дуже живописна. З вікон автобусу  милувалися   величними горами та річками, враження  про які доповнювала   розповідь екскурсовода. Населені пункти, що зустрічалися на шляху Микуличин, Татарів, Поляниця - мають свою цікаву історію, овіяну легендами та переказами. Поблизу гірськолижного курорту зробили  зупинку біля кумедної архітектурної споруди - перевернутої хати.

Знайомство з сучасним гірськолижним  курортом   Буковель складалося з подорожі  на канатній дорозі до оглядового майданчика, з якого відкривається дивовижна панорам величної г.Говерла та інших вершин гірського масиву Чорногори.

Неперевершені враження залишили мальовничі каньйони річок, печери, нездоланні фортеці , краса Поділля.      

Кам’янець - Подільський  - фантастичне місто, яке належить до найгарніших міст світу завдяки мальовничому каньйону річки Смотрич та величезної концентрації архітектурних пам’яток. Кам’янець визнаний одним з чудес України і є третім за кількістю пам’яток в Україні.

Під час оглядової екскурсії на нас чекали: стара фортеця (ХІІІ-ХVІІІ ст.), катедральний костел Петра і Павла (XVI ст.) поруч з яким знаходиться мінарет зі скульптурою Богоматері, найстаріша ратуша в Україні (XV ст.), прогулянка вулицями старого мста, де Ви зможете насолодитися красою, що гармонійно створена природою і людиною.

Улюблена туристами і кінематографістами неприступна Хотинська фортеця (ХІІІ-ХХ ст.)  вразила високими 40-метровими стінами, 65 метровою криницею та чудовою панорамою Дністра.

Враження учасників подорожі неймовірні: - Поїздка туристичним маршрутом «Чарівне намисто Західної України»  залишає в серці не просто приємні спогади на все життя, а закохує тебе в дивовижний край, напоєний звитяжною історією боротьби, овіяний часом далекої минувшини, граціозно створений природою і виплеканий людською любов’ю і духовністю. Вразив красою і величчю Чернівецький національний університет (колишня  резиденція Митрополітів Буковинських),  якоюсь надлюбов’ю і пожертвою во ім’я  майбутнього дихнув на нас Свято-Вознесенський  Банченський  монастир. Духовність тут навіть у самій природі, бо відпочиваєш душею і серцем серед розкішних весняних гір, бурхливих водопадів, набираєшся сили, зцілюєшся (Ірина Гончар). 

Прес-повідомлення Оржицького РК профспілки працівників освіти і науки України

« повернутися до списку новин