Оржицька районна рада

День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні

Переглядів: 607

Сьогодні минає 75 років від дати, навіки викарбуваної в історичній та генетичній пам’яті українського народу. 22 червня 1941 року розпочалася найкривавіша в історії нашої держави війна. Для українського народу вона була тотальною. Кожна родина і кожна людина, незалежно від віку, статі і соціального стану, були втягнуті у надзвичайно жорстокий вир кривавих подій.

Україна, як центральний плацдарм бойових дій, заплатила надзвичайно високу ціну за перемогу, за визволення Європи від коричневої чуми, за трагічні помилки та прорахунки державного і військового керівництва. Війна 1941-1945 років  з її героїзмом і трагізмом, поразками і перемогами – це наша історія, історія наших співвітчизників: синів і дочок нашого краю, які стали жертвами фашизму. Найжорстокіші випробування і нелюдські страждання, колосальні жертви і скалічені долі, загублене дитинство і втрачена юність – таке не стирається з історичної пам’яті.

Сьогодні навіть важко уявити усі випробування, біль і горе, які випали на долю минулих поколінь. Але нечуваний героїзм та єднання народу, який піднявся на бій і одержав перемогу, навіки залишиться у наших вдячних серцях. Віддати  данину пам’яті тим, хто не повернувся з війни, сивочолим ветеранам, що здолали фашизм, вдовам, дітям війни –  це священний обов’язок всіх цивілізованих людей незалежно від їх політичних уподобань.

Подвиг наших земляків у боротьбі з фашистськими загарбниками став взірцем для патріотів України, які сьогодні гідно відстоюють єдність та незалежність  на Сході нашої держави.

Сьогодні ми схиляємо голови та висловлюємо глибокі співчуття родинам в знак скорботи та пам’яті за полеглими Героями Небесної сотні на Майдані та загиблими синами України, які віддали своє життя за час проведення Антитерористичної операції, боронячи свободу і незалежність, які своєю самовідданістю вкотре показали, що український народ – сильний і ніхто не здатний поставити його на коліна. Віддаймо шану всім борцям, які в часи лихоліття визволяли та продовжують визволяти рідну землю від чужоземних загарбників. Схилімо голову перед мільйонами невинних жертв, яких забрала війна. Будьмо  гідними їхнього подвигу! Слава їм, вічна і світла пам'ять! А переможне світло добра і справедливості нехай додасть всім нам сил та наснаги для благородних справ в ім’я щасливого майбутнього нашої Батьківщини.

Голова районної ради                                                        В.І. Козина« повернутися до списку новин