Оржицька районна рада

Підвищуємо правову обізнаність населення

Переглядів: 471

Сьогодні у залі засідань районної ради працювала мобільна точка доступу до системи безоплатної правової допомоги, участь у якій взяли заступник голови райдержадміністрації Сергій Перетятько, керівники структурних підрозділів РДА, в.о. начальника відділу Держгеокадастру в Оржицькому районі Полтавської області Сергій Павченко, керівник сектора превенції Оржицького ВП Лубенського ВП ГУНП в Полтавській області Тарас Ворона, представники Оржицького районного ВДВС ГТУЮ у Полтавській області (керівник Станіслав Куць) та громадськості.

Перед присутніми виступила начальник Оржицького районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану ГТУЮ в Полтавській області Ірина Дейнека, яка розповіла про роботу служби в рамках  загальнонаціонального правопросвітницького проекту  «Я МАЮ ПРАВО!», що реалізується Міністерством юстиції у співпраці з системою безоплатної правової допомоги та  територіальними органами юстиції.

Зокрема, вона розповіла про проведену в районі роботу мобільними точками доступу до системи безоплатної правової допомоги. У цьому році здійснено 22 виїзди мобільної точки, було надано юридичну консультацію 118 особам, участь у нарадах по мобільних точках  взяло 195 осіб (з них 167 представників органів місцевого самоврядування та 28 представників громадських організацій).

Також Ірина Дейнека зазначила, що проблемним нині є питання аграрного рейдерства. Через правову неграмотність населення шахраї відбирають у людей землю і врожаї. Щоб протистояти таким проявам Міністерство юстиції ініціювало створення антирейдерських штабів, які функціонують на базі облдержадміністрацій. У Полтавській області такий штаб очолює заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації  Товстий Роман Іванович. Також при Головному територіальному управлінні юстиції у Полтавській області працюють «гарячі лінії» за телефонними номерами (0532) 2-28-60, 2-28-38, а лінія за телефонним номером 095 605 8547 відкрита цілодобово.

Про роботу «Оржицького бюро правової допомоги» розповів начальник відділу Ігор Рожко. Він нагадав, що 2018 рік оголошено роком впровадження загальнонаціонального правопросвітницького проекту “Я МАЮ ПРАВО!” Метою проекту є підвищення юридичної грамотності українців та формування нової правової культури в суспільстві. Це масштабна реформа правової свідомості, яка забезпечить сталий розвиток України як сучасної демократичної держави.

Одним з ключових елементів, який забезпечує реалізацію проекту «Я МАЮ ПРАВО!», є надання громадянам безоплатної правової допомоги. Це дієвий та ефективний механізм, який дає можливість захистити свої права кожному.

Ігор Рожко зауважив, що це не лише інформування громадян про їхні права, а й практичне навчання населення, як ці права захищати. Ми даємо чіткі й зрозумілі поради, як діяти, коли твої права порушують. Ми доводимо, що держава може бути твоїм партнером, і встановлюємо рівність перед законом для кожного українця.

У ході наради також  були розглянуті питання, що стосувалися захисту земельних прав громадян та ряд інших.

Прес-служба районної ради« повернутися до списку новин