Оржицька районна рада
Оржицький район, Полтавська область

Районна рада підтримала позицію громади. Як відреагує влада на проблему лазірківчан?

Переглядів: 401

Оржиця, районна рада, Лазірки,звернення, КернелВ селі Лазірки Оржицького району Полтавської області був, всупереч думці місцевої громади та в порушення існуючого законодавства, побудований та введений в експлуатацію цех для протруювання зерна, який належить агропромисловій компанії „Кернел”.

Новозбудований цех труїть не лише насіння, а й повітря, а відтак страждають місцеві жителі. Негаразди зі здоров’ям людей, загибель бджіл та інших тварин і птахів в селі люди пов’язують із шкідливим впливом зазначеного підприємства на навколишнє середовище.

Громада села та районна рада неодноразово зверталися до регіональної влади та центральних органів виконавчої влади з вимогою проведення ґрунтовної перевірки правових підстав побудови, введення  в експлуатацію та поточної діяльності цього об’єкта в межах населеного пункту, але ці звернення залишилися без реагування.

Таке ставлення до думки територіальної громади викликає велике невдоволення і соціальну напругу в селі, районі і регіоні. Бездіяльність влади штовхає людей на протести, які приводять до перекриття автотраси державного значення Київ – Харків – Довжанський, можливих блокувань руху потягів на залізниці, що проходить через село, пішої ходи людей на Київ тощо.
Зважаючи на це депутати районної ради в ході роботи восьмої сесії районної ради підтримали пропозиції Лазірківської громади і прийняли Звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо необхідності дачі доручення для проведення перевірки законності будівництва, введення в експлуатацію та поточної діяльності цеху для протруювання зерна, який належить агропромисловій компанії „Кернел” і розташований в селі Лазірки Оржицького району Полтавської області (Про Звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо необхідності дачі доручення для проведення перевірки законності будівництва, введення в експлуатацію та поточної діяльності цеху для протруювання зерна, який належить агропромисловій компанії „Кернел” розташованого в селі Лазірки Оржицького району Полтавської області).

Якою буде реакція влади покаже час.

Прес-служба районної ради

« повернутися до списку новин

Fri, 20 Sep 2019 11:07:26 +0300