Оржицька районна рада

Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

Переглядів: 431

Управлінням соціального захисту населення районної державної адміністрації постійно проводиться цілеспрямована робота щодо забезпечення соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Cтаном на 1 квітня 2018 року на обліку в управлінні перебуває 551 особа, що постраждала  внаслідок Чорнобильської катастрофи, із них:

1) Ліквідатори - 94 особи, в т.ч.:

-  33  учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС першої категорії (інваліди Чорнобиля),

-  52 ліквідатори другої категорії,

-  9 осіб -  ліквідатори  третьої категорії,

2) Переселенці 314 осіб, в т.ч.:

-  20 осіб потерпілих (інваліди Чорнобиля) 1 категорії,

-  3 особи переселенці із зон відчуження та обов’язкового відселення 2 категорії,

-  13 - евакуйованих із зони відчуження 2 категорії,

-  233 переселенці із зони добровільного відселення 3 категорії,

-  5 осіб переселенців із зони посиленого радіаційного контролю 4 категорії.

Дітей - 137, із них 1 дитина-інвалід, інвалідність якої пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи.

6 дружин померлих громадян, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою.

Відповідно до Закону України ,,Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” особам, віднесеним до 1 та 2 категорії надаються гарантовані державою компенсації та пільги: щомісячна компенсація за пільгове забезпечення продуктами харчування.

Розмір компенсації з серпня 2015 року становить відповідно по Полтавській області 401 грн. 40 коп. та 200 грн. 70 коп. в залежності від категорії громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Зазначену виплату щомісячно отримують 161 осіб вищезазначених категорій.

Також щорічно надається грошова допомога для компенсації вартості путівки санаторно-курортним закладам.

Постановою Кабінету Міністрів України  від 23.11.2016 року  №854 ,,Деякі питання санаторно-курортного лікування та відпочинку громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” затверджено новий Порядок надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам, здійснення доплат за рахунок власних коштів, забезпечено право самостійного вибору санаторно-курортного закладу для оздоровлення. Відповідно до норм постанови Кабінету Міністрів України від 25.01.2018 року № 31 ,,Про встановлення розміру грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам і закладам оздоровлення та відпочинку у 2018 році” встановлено граничний розмір компенсації для осіб, віднесених до 1 категорії – 6288 грн.,  для дітей,  інвалідність  яких пов?язана з Чорнобильською катастрофою – 13545 грн.

Виплата компенсації вартості санаторно-курортної путівки проводиться відповідно до укладених договорів з санаторними закладами та медичних показань зазначених у медичних довідках форми 070/о. У 2018 році за кошти Державного бюджету буде оздоровлено 7 осіб: 6 учасників ліквідації 1 категорії  в санаторіях  ,,Куяльник”,  ,,Дніпро-бескид” та 1  дитина з інвалідністю в санаторії ,,Райдуга” на загальну суму 61794 грн. 00 коп.

95 особам виплачено щорічну допомогу на оздоровлення учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та евакуйованим у 1986 році із зони відчуження на загальну суму 19296 грн. 00 коп.

Здійснено виплату додаткової відпустки терміном 16 календарних днів  потерпілим працюючим особам, віднесеним до 1 та 2 категорії.

У 2018 році щорічну додаткову відпустку отримають відповідно до графіків відпусток  20 осіб;

Забезпечується  безкоштовне придбання ліків за пільговими рецептами лікарів.

Підвищенню рівня соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, сприяє забезпечення додатковими соціальними гарантіями, що реалізуються в рамках обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення області на 2013-2020 роки. Зокрема, використано з обласного бюджету протягом  2017-2018 років на відшкодування витрат на пільгове медичне обслуговування постраждалих громадян  64291 грн.  коп., станом на 01.04.2018 року  скористалось безкоштовними ліками 20 осіб,  на  зубопротезування виділено 5840 грн., протезування  проведене 4 особам, учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

З 01.01.2018 набрала чинність постанова Кабінету Міністрів України від 08.11.2017 року № 838 ,,Про розмір середньої вартості путівки для виплати грошової компенсації замість путівки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”. Зокрема, зазначеною постановою встановлено, що громадяни, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, віднесені до 1 категорії та діти-інваліди,  замість санаторно-курортного лікування  (за їх бажанням) можуть отримати грошову компенсацію   із розрахунку 35 відсотків одного прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, що становить у 2018 році 481 грн. 

Інформація управління соціального захисту
населення райдержадміністрації
 


« повернутися до списку новин