Оржицька районна рада

Обережно грип!

Переглядів: 379

У районі як і в Україні розпочинається сезон захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції. 

І хоча активність грипу залишається низькою, саме час подбати про захист.

Грип – гостре інфекційне захворювання, яке викликається Influenza virus, передається повітряно-краплинним шляхом і характеризується ураженням респіраторного тракту, переважно трахеї, та порушенням загального стану.

Ознаки грипу: гострий початок,  лихоманка 38,5 – 40 С,  виражені симптоми порушення загального стану, які розвиваються в першу добу захворювання (сильний головний біль, біль у м’язах, суглобах, очних яблуках, гіперестезія, млявість, адинамія, блювота), можливий геморагічний синдром: носові та інші кровотечі, петехіальний висип на обличчі, шиї та верхній частині тулуба,  помірні ознаки ринофарингіту (закладеність носа, невеликі серозні виділення з носа,  дряпання та біль у горлі, гіперемія задньої стінки глотки, м’якого піднебіння з ін’єкцією судин та петехіальними крововиливами на його слизовій оболонці), почервоніння очей,  ознаки трахеїту (сухий, болісний кашель з печінням та болем за грудиною).

Всім хворим на грип, незалежно від тяжкості хвороби, слід забезпечити заходи: ліжковий режим до нормалізації температури,  молочно-рослинну, збагачену вітамінами дієту,  вживання великої кількості рідини, включаючи чай з лимоном, малиною, лужні мінеральні води, соки, морси тощо. При перших ознаках захворювання слід звернутися за консультацією до лікаря. Категорично протипоказано застосування ацетилсаліцилової кислоти з метою зниження температури. Особам, які доглядають за хворим, слід користуватися масками, два рази  на день змазувати носові ходи оксоліновою маззю, часто мити руки, провітрювати кімнату, проводити вологе прибирання з використанням дезінфекційних засобів. Для хворого слід виділити окремі кімнату, посуд,  індивідуальні засоби гігієни. 

На сьогодні для специфічної профілактики грипу використовують противірусні препарати у профілактичних дозах  та вакцини. Найкращим профілактичним та економічно доцільним засобом захисту від грипу є профілактичні щеплення.

Показана обов’язкова вакцинація дітям проти грипу з хронічними захворюваннями бронхо-легеневого тракту,  хворобами серця із зміненою гемодинамікою,  гемолітичними анеміями, цукровим діабетом, які отримують імуносупресивну терапію,  з метаболічними захворюваннями,   хронічними захворюваннями нирок,  дітям, які отримують аспіринову терапію у зв’язку з ревматоїдним артритом, дітям з ВІЛ-інфекцією,  а також тим, які знаходяться у закритих дитячих установах. Особливо важливими є профілактичні щеплення і для людей із групи ризику, крім дітей, це вагітні та породіллі, особи старші 65 років, особи з ослабленим імунітетом, онкологічні хворі, пацієнти з  хронічними та неврологічними захворюваннями (хвороби головного та спинного мозку, церебральний параліч, епілепсія, інсульт, розумова відсталість), хворі з ожирінням, працівники сфери обслуговування,  працівники освіти.  Для цих людей грип становить особливу загрозу. Найкраще вакцинацію  проти грипу проводити  за 1-1,5 місяці до сезонного підйому захворюваності на грип (вересень-листопад) проте  щеплення можна робити впродовж всього сезону грипу.

Імунітет після введення вакцини формується через 7-14 днів. Щеплення проти грипу не входять до національного календаря щеплень, а відтак, ці вакцини не придбаються за кошти державного бюджету. Вони можуть придбаватися за кошти місцевих бюджетів, за власні кошти пацієнтів та за кошти роботодавців. По мережі закладів охорони здоров’я району організовано пункти щеплень при амбулаторіях ЗПСМ. Щеплення проводиться після огляду лікаря.

Хто бажає провести щеплення прохання звертатися до свого сімейного лікаря.

Грип небезпечний своїми ускладненнями. Віруси грипу можуть чинити токсичну дію на будь-який орган і систему людського організму. Залежно від цього, виділяють наступні ускладнення і наслідки грипу:

-   легеневі: пневмонії, емпієма плеври, абсцес легені

-   серцево-судинні: перикардити, міокардити

-   з боку ЛОР-органів: синусит, риніт, отит, трахеїт

-   з боку нервової системи: менінгіт, енцефаліт, менінгоенцефаліт, неврит, невралгії, полірадикулоневрити

-   м’язові: міозити

-   синдром Рейє, гломерулонефрит, токсико-алергічний шок та інші.

Наслідком захворювання може бути загострення неврологічних і судинних захворювань, які протікали безсимптомно.

Отже, прохання  до всіх відповідально ставитися до свого здоров’я,  вчасно звертатися за медичною допомогою та не займатися самолікуванням.

Головний лікар                      Ковтун Н.І.

 

 « повернутися до списку новин