Оржицька районна рада
Оржицький район, Полтавська область

Житель Оржиччини захворів на небезпечну рідкісну хворобу

Переглядів: 772

На Полтавщині зафіксовано випадок лихоманки Західного Нілу. Зараження місцевого жителя відбулось на водоймі, що знаходиться у Черкаській області.

Інформацію про це корреспонденту УНН-Центр в ексклюзивному коментарі підтвердив заступник директора Державної установи “Полтавський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України” Анатолій Журавльов.

“Так, дійсно, на Полтавщині виявлений випадок лихоманки Західного Нілу. Це вже підтверджено лабораторно. Чоловік — житель Полтавської області, Оржицького району. Зараження відбулось на річці Сула у Черкаській області, де, власне, чоловік ловив рибу”, — повідомив А.Журавльов.

Довідка УНН-Центр: Гарячка Західного Нілу (енцефаліт Західного Нілу, західнонільський енцефаліт, “качина гарячка”, англ. West Nile fever) — гостра зоонозна арбовірусна хвороба з трансмісивним механізмом передачі, що у тяжких випадках характеризується гарячкою, запаленням мозкових оболон і речовини головного мозку, лімфаденопатією, ураженням слизових оболонок, екзантемою. Гарячку Західного Нілу зараховують до хвороб, що виявили здатність чинити серйозний вплив на здоров’я населення і можуть швидко поширюватися в міжнародних масштабах та увійшли до переліку подій, які можуть створити надзвичайну ситуацію в галузі охорони здоров’я й потрапляють під регуляцію сучасними Міжнародними медико-санітарними правилами (ММСП) 2005р.

 

 

« повернутися до списку новин