Оржицька районна рада

Зарізька громада б’є на сполох: чому всіх магнітом тягне до дубів?

Переглядів: 573

19 серпня жителі с.Заріг виявили суцільну рубку дубового лісу поблизу села. Незважаючи на релігійне свято, в цей день відзначається християнське свято Спаса, невідома заїжджа бригада  під видом санітарної рубки, зайнялася суцільним знищенням дубового лісу. Вирубка просто вражає своєю маштабністю, адже вирубано чимало дубового пралісу.

Отримавши інформацію людей депутат обласної ради М.Горб, сільський голова В.Тараненко негайно викликали представників поліції та припинили варварське винищення віковічних дубів.

В ході з’ясування законності таких дій лісорубів виявилося, що вони мають відповідні документи для цього, а саме лісорубний квиток.

У зв’язку з цим виникає безліч запитань: чому замість санітарної рубки лісівники вдалися фактично до суцільного знищення лісового масиву, чому для цих робіт  вихідного дня була залучена невідома приїжджа бригада лісорубів, чому лісівники «плюнули» на  рішення сесії районної ради від 7 червня 2017 року «Про  стан та перспективи ведення лісового господарства в районі», яка вже била на сполох щодо питань безгосподарності в лісових масивах Оржиччини?

Зокрема в цьому рішенні з яким лісівники погодилися говориться: «2.1Дотримуватися вимог нормативно-правових актів по здійсненню лісогосподарських заходів.

2.2. Зосередити діяльність підприємств на відтворенні лісонасаджень, проведення догляду за лісовими культурами.

2.3. Постійно працювати над нарощенням лісосировинної бази району, не допускати нераціонального використання лісових масивів, порушення технологій ведення рубок, забезпечити надійну охорону лісових ресурсів.

2.4. Запровадити практику інформування і погодження відведення рубок з сільськими, селищними радами району.

2.5. З метою залучення громадськості для контролю за проведенням лісогосподарських робіт (посадка лісу, відведення насаджень в рубку, рубка та інше) запровадити практику розміщення на сайтах рад, райдержадміністрації, підприємств лісового господарства планів проведення лісогосподарських заходів».

В даному випадку жодний з пунктів виконаний не був і це обурило людей. Чому ігноруються думки територіальних громад? Чому усіх магнітом тягне до дубових масивів?

Напевне тому, що розмір баришу від досить сумнівних оборудок з дубами перевищує розмір порядності посадовців, які в непрозорий спосіб дають дозволи на рубки лісових насаджень.

В даному випадку зарізчани вимагають припинити, так звану санітарну рубку лісу, який був насаджений колишніми працівниками колгоспу. Невідкладно комісійно, за участі місцевої і обласної влади, прокуратури, міліції, екологічної інспекції обстежити дану ділянку на предмет законності спилювання дубів поблизу села.

Також громада вимагає повернення даного лісового масиву у свою власність з метою недопущення його остаточного знищення.

Районна рада за зверненням депутата Полтавської обласної ради направила листа на адресу голів  Державного агентства лісових ресурсів України, Державної екологічної інспекції України про необхідність проведення огляду місця заготівлі зазначеної деревини та надання висновку щодо законності відведення ділянки, таксації лісосіки, видачі лісорубного квитка для спилювання деревини дуба, та в разі виявлення порушень притягнення винних до відповідальності.

Прес-служба районної ради

 « повернутися до списку новин