Оржицька районна рада
Оржицький район, Полтавська область

Уряд створив соціальну напругу у середовищі освітян

Переглядів: 374

Наприкінці 2016 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про внесення змін у додаток 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 року №1298», якою передбачено підвищення посадових окладів та ставок заробітної плати всім працівникам навчальних закладів та установ освіти, але не одночасно, а в різні терміни для різних категорій та визначені різні джерела фінансування такого підвищення.

З січня цього місяця підвищено оплату праці працівникам шкіл, які отримують зарплату за рахунок державної субвенції, а дошкільникам, працівникам позашкільних установ, методичних кабінетів таке підвищення має бути проведено з 1 вересня нинішнього року.

Рознесене у часі підвищення оплати праці викликало збурення і нарікання серед працівників освітньої галузі району.

До районної ради звернулися дошкільники, колективи Будинків дитячої і юнацької творчості, методисти райметодкабінету щодо використання можливостей наданих нормативними документами та запровадження такої оплати на рівні з працівниками шкіл за рахунок районного бюджету. Ця проблема стосується майже сотні працівників галузі і на запровадження нових умов оплати праці потрібно 1,4 млн. грн.

Оржиця, районна рада, освіта, нарада, зарплата

31 січня ц.р. в районній раді, під головуванням голови районної ради В.Козини відбулося засідання робочої групи щодо напрацювання шляхів вирішення проблеми ліквідації диспропорції в оплаті праці різних категорій педагогічних працівників, в якій взяли участь: заступник голови районної ради В.Яковенко, в.о. голови райдержадміністрації Л.Парасоцька, начальник відділу освіти райдержадміністрації Н.Стасенко, голова РК профспілки працівників освіти і науки України І.Семперович, начальник управління фінансів райдержадміністрації О.Бабенко.

У ході засідання робочої групи були заслухані повідомлення представників освіти та фінансового управління райдержадміністрації щодо можливості та перспектив фінансування видатків на заробітну плату за рахунок районного бюджету.

При обміні думками учасники засідання дійшли до висновку, що на даний час в районному бюджеті немає коштів, які дозволили б району самотужки вирішити цю проблему. Перспектива її вирішення на місцевому рівні в найближчий час залежатиме від стану надходжень до районної скарбниці та перевиконання планових показників у майбутні періоди, що не може задовольнити оржицьких освітян.

Учасники робочої групи внесли пропозицію підготувати на розгляд чергової сесії районної ради Звернення до Кабінету Міністрів України з вимогою усунути вади прийнятої ним урядової постанови, який поділив за оплатою праці працівників однієї галузі на фахівців «вищого і нижчого» сорту.

Прес-служба районної ради

 

« повернутися до списку новин