Оржицька районна рада

Депутати вкотре привертають увагу центральної і регіональної влади до проблем лікування хворих на цукровий діабет та інші орфанні хвороби

Переглядів: 657

У ході роботи вісімнадцятої сесії районної ради, яка відбулася 19 липня ц.р., депутати повторно звернулися на адресу Кабінету Міністрів України, Полтавської обласної та Оржицької районної державних адміністрацій щодо ситуації, яка склалася із забезпеченням хворих на цукровий діабет препаратами інсуліну та не фінансуванні на державному рівні цільової соціальної програми профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів і інших орфанних захворювань.

У ньому зокрема говориться: «Ситуація із забезпечення хворих на цукровий діабет інсулінами у районі доходить до критичної точки. У людей залишилася обмежена кількість доз життєво необхідного препарату, бо через відсутність коштів лікарняні заклади не закуповують його. Така ж ситуація і в інших регіонах України.

Депутати районної ради вже зверталися до Кабінету Міністрів України, Полтавської обласної державної адміністрації щодо ситуації, яка склалася із забезпеченням хворих на цукровий діабет препаратами інсуліну, але отримали формальну відписку.

Для потреб жителів району, хворих на цукровий діабет, з державного бюджету на 2017 рік виділена сума, яка покриває загальну потребу в препаратах інсуліну лише на 37 відсотків.

На даний час в районі на обліку перебуває 167 осіб, які потребують забезпечення препаратами інсуліну, з них – 5 дітей. Брак коштів на ціцілі складає 919099,36 грн.

В обласній державній адміністрації кивають на Міністерство охорони здоров`я та місцеві ради, а з київських кабінетів радять гроші пошукати на місцях.

Та доки у владних кабінетах грають у такий словесний футбол – хворі на діабет можуть залишитися без інсуліну.

Аналогічна ситуація склалася із фінансуванням «Державної цільової соціальної програми профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів», а також інших орфанних захворювань. Хворі цього профілю Оржицького району не можуть отримати належного лікування, курс якого становить десятки тисяч гривень, що фінансово непосильно для суцільно зубожілого населення.

Наша держава, одна з небагатьох у світі, яка практично не виділяє кошти на профілактику і лікування цієї хвороби.

Виходячи з того, що за попередньої влади ці проблеми успішно вирішувались через загальнодержавні програми, просимо, вжити дієвих заходів для забезпечення хворих такими життєво необхідними препаратами».

Доки у владних кабінетах думають як вирішити цю проблему місцеві бюджети вишукують кошти для вирішення цієї загальнодержавної проблеми.

Прес-служба районної ради« повернутися до списку новин