Оржицька районна рада

У намаганнях покращити діагностичну базу ЦРЛ

Переглядів: 524

Восьмою сесією районної ради сьомого скликання було затвержене рішення "Про депутатський запит депутата районної ради Литвиненка А.Ю. щодо необхідності придбання діагностичної апаратури для Оржицької центральної районної лікарні  (УЗ сканера з режимом спектрального (PW) доплера)"

УЗД - один із самих поширених і доступних методів діагностики захворювань різних органів і систем людини, тому його наявність є необхідним аспектом в діяльності будь-якого медичного закладу. До переваг УЗД відносять високу інформативність, простоту виконання досліджень, відсутність променевого навантаження, нижчу собівартість в порівнянні з іншими променевими методами діагностики. При потребі уточнення діагнозу, процедуру завжди можна повторити, разом з тим в рамках одного звернення до лікаря може бути проведене обстеження багатьох органів і систем організму.

Серцево-судинні хвороби  є однією з основних причин інвалідизації  і смертності населення. Показник смертності від серцево-судинних захворювань у Оржицькому районі – один з найвищих в області. Тому результат УЗД часто являється вирішальним аргументом при встановленні діагнозу і виборі тактики лікування пацієнтів з подібними діагнозами.

Наявний УЗД апарат в Оржицькій ЦРЛ 2004 року випуску є технічно застарілим і не має спеціального доплер-датчика, який дає можливість досліджувати швидкість  кровотоку, бачити структуру кровеносних судин, перешкоди в кровообігу, а також вимірювати діаметр судин конкретного органу і їх обструкцію, що є вкрай важливим для встановлення повної клінічної картини захворювання та ретельної діагностики пацієнтів.

Новий УЗ сканер з режимом спектрального (PW) доплера дасть можливість значно розширити спектр діагностичних послуг Оржицької районної лікарні в питанні доступного, якісного та сучасного медичного обслуговування населення району.

Надіславши звернення до обласних органів виконавчої влади ми отримали ось таку відповідь:« повернутися до списку новин