Оржицька районна рада
Оржицький район, Полтавська область

Чорнобиль не має минулого часу

Переглядів: 654

Минуло тридцять років відтоді як 26 квітня 1986 року нічна зміна на Чорнобильській АЕС завершувала планове випробування перед зупинкою енергоблоку №4 на профілактичний ремонт. Події тієї ночі розписані по секундах, а наслідки цих секунд без перебільшення змінили світ. Життя багатьох людей і навіть держав розмежувалося на дві частини – до Чорнобиля та після Чорнобиля.

 

Масштаб найтяжчої за всю історію людства техногенної катастрофи, добре відомий як вченим, так і політикам всього світу. В навколишнє середовище надійшло близько 3% радіонуклідів, що на момент катастрофи були накопичені в четвертому енергоблоці ЧАЕС. Словами не розказати скільки лиха приніс неконтрольований атом. І до сьогодні не можна говорити про подолання наслідків цієї трагедії. Це лихо фактично нездоланне, оскільки головним його наслідком є радіація, незрима й невідчутна, здатна діяти тисячі років і на величезних територіях.

Все далі в історію відходять ті сім місяців 1986 року, протягом яких героїчними зусиллями та самовідданою мужньою працею сотень тисяч простих людей вдалось приборкати вогнище радіації. Скільки було їх, непомітних героїв, усіх перерахувати неможливо. Боротьбу за ліквідацію наслідків аварії вели машинобудівники та будівельники, вчені та шахтарі, метробудівці та ремонтники. Колосальна робота була здійснена медиками, військовими. Рядові, генерали, офіцери працювали в зоні дні і ночі. Праця була смертельно небезпечна.  Але всі вони стояли буквально на смерть, щоб врятувати нас.

Червоними квітами, обвитими чорними стрічками, полум’яніє пам'ять про події на Чорнобильській атомній електростанції біля пам’ятника ліквідаторам наслідків техногенної катастрофи в Оржиці. З нагоди цієї трагедії у залі засідань районної ради відбувся мітинг-реквієм пам’яті та вшанування всіх тих, хто віддав своє життя та здоров’я заради майбутніх поколінь. Зі словами подяки до присутніх в залі ліквідаторів звернулися голова районної ради Володимир Козина, голова районної державної адміністрації Віктор Симоненко, Оржицький селищний голова Олена Сидоренко, представник Оржицького районного військового комісаріату, майор Валерій Пицяк, голова районної громадської організації «Ліквідатори Чорнобильської аварії» Олег Смоков, представники відділу культури та туризму райдержадміністрації. Були вручені пам’ятні нагрудні знаки, приурочені 30-ій річниці з дня трагедії,  ліквідаторам наслідків аварії на ЧАЕС, які проживають на території Оржиччини. Хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих героїв. Подібні заходи відбулися і в інших населених пунктах району.

Нині на території Оржицького району проживають 412 громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, з них 94 ліквідатори, 310 потерпілих від вибуху на ЧАЕС, двоє дітей-інвалідів, 6 вдів померлих ліквідаторів.

В річницю цієї страшної події ХХ століття, ми схиляємо голову перед пам’яттю загиблих героїв та віддаємо дань пошани всім ліквідаторам аварії, які, рятуючи перш за все українців, а також народи інших країн від ядерної небезпеки, жертвували найдорожчим – своїм здоров’ям і життям. Цей день буде завжди об'єднувати покоління і народи одним спогадом, однією печаллю, однією надією. Хай залишиться в минулому й ніколи не повториться жах чорнобильської катастрофи. А пам’ять про ті події навчить нас цінувати мир, спокій і процвітання. 

Прес служба районної ради

« повернутися до списку новин