Оржицька районна рада

Проводиться оптимізація ліжкового фонду

Переглядів: 653

Оржиця, медицина, оптимізація, ліжка, бюджетДовідково: Пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України від 25 листопада 2015 року № 1024 «Про затвердження нормативу забезпечення стаціонарними лікарняними ліжками у розрахунку на 10 тис. населення» та наказом МОЗ №51 «Про затвердження Методики щодо забезпечення стаціонарними лікарняними ліжками у розрахунку на 10 тис. населення» передбачено необхідність підготовки детального покрокового плану оптимізації ліжкового фонду закладів охорони здоров’я регіону у 2016 році з відповідними фінансовими розрахунками.

Директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак провів з членами робочої групи, створеної при ДОЗ, чергове обговорення шляхів оптимізації ліжкового фонду лікувально-профілактичних закладів області.

Так, станом на 1 січня поточного року на Полтавщині функціонувало 82,6 ліжок на 10 тисяч населення, Оржиця, Медецина, оптимізація, ліжка, бюджета станом на 1 липня – 80,2. Тобто вже було оптимізовано 319 ліжок.

Головні фахівці Департаменту охорони здоров’я провели детальний аналіз роботи профільних ліжок (терапевтичного, хірургічного, акушерсько-гінекологічного та ін.) за 2015-2016 роки.

Під час обговорення було ще раз проаналізовано чисельність населення та потребу у медичній допомозі кожного з регіонів області та пропозиції керівників медичних закладів.

Директор ДОЗ В.Лисак дав доручення експертам провести повторний аудит роботи ліжкового фонду, щоб до кінця року довести в області показник забезпеченості ліжками до близько 70-ти на 10 тисяч населення.

Було акцентовано увагу профільних фахівців на тому, що процес оптимізації ліжкового фонду не повинен вплинути на якість та доступність надання медичної допомоги, а призвести до більш ефективного використання наявних ресурсів та інтенсифікації використання наявного ліжкового фонду.

ПРЕС-ЦЕНТР ДОЗ ОДА

Примітка: За попередніми даними в Оржицькій ЦРЛ може бути скорочено від 20 до 30 лікарняних ліжок, що призведе до скорочення майже такої ж кількості посад.

Див.також: Відповідь на звернення депутатів

Оржицька ЦРЛ на порозі скорочення лікарняних ліжок?« повернутися до списку новин