Оржицька районна рада
Оржицький район, Полтавська область

Районна рада проголосувала за низку звернень до органів влади держави

Переглядів: 480

Оржиця, районна рада, депутати, Звернення, громади, земля, дорога, бюджетВ ході роботи останньої сесії районної ради депутати підтримали пропозиції своїх колег про Звернення до органів влади держави щодо необхідності вирішення нагальних проблем в житті територіальних громад, діяльності галузей житті виборців.

Такими проблемами на сьогоднішній день є ремонт дороги Сазонівка – Савинці – Черевки (01717249) на ділянці Сазонівка – Савинці. Звертаючись до Кабінету Міністрів України,  Державного агентства автомобільних доріг України, Полтавської обласної державної адміністрації депутати зазначили, що ця  дорога з’єднує найвіддаленіші села району Чевельчу, Сазонівку з адміністративними центрами, медичними закладами, тощо. Альтернативної дороги з твердим покриттям на цьому напрямку не існує.

В літній час та суху погоду люди добираються до інших населених пунктів польовими дорогами. З настанням осінньо-зимового періоду, бездоріжжя виїхати чи доїхати до села практично стає неможливим. Людей хвилює питання про те, що вони не можуть вчасно отримати медичну допомогу, вирішити нагальні питання свого життєзабезпечення.

Глибоке занепокоєння висловили депутати на адресу Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України  щодо внесеного Урядом на розгляд Верховної Ради України проекту Закону України „Про внесення змін до Бюджетного кодексу України” (р.н.5131 від 15.09.2016 р.). Ними передбачено надання освітньої субвенції лише виключно на заробітну плату освітянам, а  утримувати приміщення шкіл та технічний персонал оплачувати комунальні послуги  пропонується коштом місцевих бюджетів, забороняється також фінансувати а капітальні видатки.

Ще однією непосильною ношею для місцевих бюджетів є оплата комунальних послуг та енергоносіїв закладів охорони здоров’я. Це може привести до закриття освітніх та лікувальних закладів. Депутати вважають неприпустимим  ухвалення таких змін до Бюджетного кодексу України.

Звернулися депутати також до Верховної Ради України щодо прискорення прийняття Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування  з управління земельними ресурсами та посилення державного контролю за використанням і охороною земель” (р.н. 4355 від 31.03.2016),  який вже підготовлено до другого читання.

Вони вимагають скорішого повернення права територіальних громад розпоряджатися землями за межами населених пунктів, бо відбулось повне відсторонення органів місцевого самоврядування від вирішення суспільно важливих питань розпорядження земельними ресурсами на території громад. Органи місцевого самоврядування як представницькі органи територіальних громад не володіють інформацією про стан використання земельних ресурсів на території громади, не можуть впливати на прийняття рішень щодо розпорядження землями, захистити інтереси жителів громади, зберегти землю як базовий ресурс для розвитку. Відбувається фактичне обкрадання територіальних громад, росте корупця у цій сфері.

Депутатський корпус сподівається, що їхній голос буде почуто у кабінетах влади і проблеми вирішаться.

Прес-служба районної ради

 

 

« повернутися до списку новин