Оржицька районна рада

Відомі постаті оржицького краю

Переглядів: 892

Матвій Номис. Справжнє ім'я, по батькові і прізвище — Матвій Терентійович Симонов народився *17 (29)  листопада 1823 року в с. Заріг нині Оржицького району Полтавської області.

Помер 26 грудня 1900 (8 січня 1901 року в м. Лубни Полтавської області). Матвій Номис - український етнограф, фольклорист, письменник, педагог, укладач і видавець одного з найповніших і найавторитетніших зібрань-антології українського усного фольклору малих жанрів (прислів’я, приказки, загадки, стійкі мовні порівняння та інше.).

У наступному 2018 році Оржиччина відзначить 195-ту річницю з дня народження Матвія Номиса.

У 2010 році на згадку про відомого земляка Зарізькій школі І-ІІІ ступенів було присвоєно ім’я Матвія Терентійовича Симонова (Номиса).

Ошатна і простора будівля школи забезпечує всі умови для різноманітної діяльності учнів і є справжньою окрасою центру села.

Школа нараховує 11 класів, де нині навчається 81 учень. Кабінети закладу обладнано у відповідності до сучасних вимог. У розпорядженні учнів кабінет інформатики з доступом до мережі Інтернет, кабінет інформаційно-комунікаційних технологій із мультимедійним комплексом, бібліотека з читальним залом, хореографічна студія, просторий спортивний зал, актовий зал на 128 місць із кабінетом музики, столярна і слюсарна майстерні, затишна їдальня. Початкова ланка школи розміщується в окремому блоці школи.  Із 2003 року у приміщенні школи працює сільський дошкільний навчальний заклад.

У школі запроваджено поглиблене вивчення української мови у 8-11 класах.

Сучасна школа – це перш за все ґрунтовні знання. І лише сильне педагогічне оточення дає хороший результат. Колектив досвідчених і кваліфікованих педагогів успішно виконує завдання із забезпечення базових стандартів освіти. Педагоги закладу – справжні майстри вчительської справи, які щиро люблять свою роботу і сповна їй віддаються. Вчителі у навчально-виховному процесі застосовують елементи інноваційних педагогічних технологій: укрупненого структурування, інтегрованого, диференційованого, інтерактивного навчання, символістсько-асоціативного сприйняття.

Пріоритетним напрямом діяльності педколективу є створення умов для вільного та  гармонійного розвитку і самоствердження школярів. Звідси місією закладу є формування особистості, орієнтованої на досягнення життєвого успіху.

Колектив школи – учасник обласної програми інноваційних навчальних закладів, які залучені до експериментально-пошукової діяльності зі створення моделей «Школа майбутнього». У закладі розроблені і успішно втілюються в життя ряд комплексно-цільових проектів розвитку школи та формування особливого освітнього середовища.

Одним із провідних напрямів діяльності педколективу є створення умов для розвитку мистецьких нахилів і здібностей школярів. Знані в районі такі шкільні колективи, як дитячий танцювальний ансамбль “Четвертий крок” (керівник  Людмила Проценко). Учні закладу є учасниками зразкового дитячого духового оркестру сільського СБК – неодноразового переможця  обласних конкурсів та марш-парадів (керівник Іван Слинько).

У школі успішно працює пошуковий загін «Любисток» (кер. О. І. Іщенко). Звіти про роботу загону неодноразово визнавалися кращими в районних і обласних краєзнавчих та природоохоронних акціях та конкурсах.

У закладі виходить загальношкільна газета «ЗОШ-прес», на сторінках якої щомісяця знаходять місце шкільні новини і цікаві та пізнавальні матеріали.

Старшокласники закладу беруть активну участь у “Школі волонтерів” при Оржицькому РЦСССДМ.

Школа гідно носить ім’я Матвія Терентійовича Симонова (Номиса). 

Нещодавно відома полтавська поетеса, прозаїк, тележурналіст, член Спілки письменників Білорусії та Національної спілки письменників України, Національної спілки журналістів України Інна Дідик відзняла короткометражний фільм про село Заріг. Пропонуємо перейти за посиланням https://www.facebook.com/sis.poezija/videos/1942678819332975/  для  його перегляду.

Прес-служба районної ради« повернутися до списку новин