Оржицька районна рада
Оржицький район, Полтавська область

День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС

Переглядів: 277

Сьогодні виповнюється 32 роки від моменту здачі в експлуатацію об'єкту «Укриття» - саркофагу, котрий забезпечує зберігання радіоактивних відходів на аварійному реакторі.

Зведення бетонного могильника почалося одразу після аварії і тривало трохи більше півроку. Учасникам тих трагічних подій удалося зробити неможливе - в рекордні терміни закрити зруйнований четвертий блок бетонним коконом і зупинити подальше розповсюдження радіоактивного зараження. У ті  суворі напружені дні вельми яскраво проявилася мужність і самовідданість, вірність обов'язку і стійкість духу українського народу.

Чимало наших земляків втратили здоров’я, життя, виконуючи свій синівський обов'язок перед рідною землею, захищаючи майбутні покоління від масштабного радіоактивного забруднення.

Зі словами вдячності за проявлену мужність звернувся до ліквідаторів Оржиччини виконувач обов’язків  голови районної державної адміністрації Мирослав Боговик. За сумлінне  виконання заходів щодо захисту населення і територій від наслідків Чорнобильської катастрофи ліквідаторам  аварії на ЧАЕС були вручені грамоти районної ради та районної державної адміністрації.

Хвилиною мовчання вшанували  пам’ять тих, хто ціною свого життя  уберігав Україну.

Здоров’я, миру та благополуччя побажав ліквідаторам голова ГО «Учасники ліквідації аварії на ЧАЕС» Анатолій Лохвицький.

На завершення учасники художньої самодіяльності районного будинку культури, Оржицької районної бібліотеки та Оржицького будинку дитячої і юнацької творчості підготували для  присутніх святковий концерт.

Прес-служба районної ради

« повернутися до списку новин