Оржицька районна рада
Оржицький район, Полтавська область

Оржиччина: «Бережіть собори наших душ!»

Переглядів: 740

Ще великий український класик Олесь Гончар закликав: «Бережіть собори душ наших!» Саме про соборність у душах, в родинах, в містах і селах, в країні повинні думати всі українці, для кого сьогоднішній день не просто 22 січня, а День соборності Батьківщини.

Так вже розпорядилась історія, що упродовж століть наш народ та землі України були розрізнені, належали до інших держав: Російської імперії, Польщі, Австро-Угорщини.

Характерно, що ідея соборності час від часу набувала нової актуальності залежно від історичної ситуації.

Разом з тим, тема єдності земель - соборності України завжди домінувала в українській історії, починаючи від княгині Ольги, князів Олега, Святослава та Володимира.

Без перебільшення можна сказати - з Української Народної Республіки почалося державне життя України в двадцятому столітті. Саме в цей період історії країна виявила себе в тих координатах, які сьогодні є територією самостійної України.

В документі, який увійшов в історію як Акт злуки, наголошувалося: «Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка. Однині народ український, визволений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об’єднаними зусиллями всіх своїх синів будувати нероздільну самостійну Державу Українську на благо і щастя всього її трудового люду». Цій даті судилося навічно вкарбуватися в історію України національним святом - Днем Соборності.

22 січня ц.р. в залі засідань районної ради відбулися урочисті збори з нагоди відзначення Дня Соборності України. Учасників зібрання тепло привітали голова районної ради Володимир Козина, Оржицький селищний голова Олена Сидоренко, комісар Оржицького військового комісаріату Ігор Масюк та вручили учасникам АТО Почесні відзнаки «За оборону рідної держави».

Для учасників зібрання силами самодіяльних митців районного Будинку культури, районної бібліотеки, будинку дитячої та юнацької творчості, Оржицької ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. Івана Франка було підготовлено годину державності «З Україною в серці», основним лейтмотивом якої була  тема єдності та соборності, яка знову набула колосальної ваги.

В чому зміст і актуальність Дня Соборності України сьогодні? Насамперед у тому, що ми стоїмо перед необхідністю вирішення таких же завдань, але вже в іншому історичному і політичному контексті: ми є учасниками складних політичних процесів, логіка яких, диктує необхідність в об'єднавчій ідеї, у гуртуванні навколо принципів, що дозволяють наповнити новим перспективним змістом наше сучасне та відкрити дорогу в майбутнє.

Основним гаслом і принципом, що здатний зібрати українське суспільство у єдине історичне, політичне і географічне ціле, консолідувати його Волю і направити зусилля по шляху перспективного розвитку, є ідея Побудови Єдиної України: України, в якій регіональна різноманітність не носила б форм «конфлікту регіональних інтересів», а була б основою для гармонійного розвитку країни в цілому, України, у якій на практиці, а не на словах, були б реалізовані ідеї рівності життєвих можливостей, соціальної справедливості, компетентності і відповідальності державної політики.

Перефразувавши Івана Франка, це означає, що ми збудуємо Єдину Україну тоді, коли «навчимося почувати себе українцями без якихось офіційних кордонів» і умовних розмежувань. Без розмежувань, що сьогодні намагаються втілити ті, хто не об'єднує, а шматує Україну, хто не вірить сучасному і не бачить майбутнього!

Що ми повинні сьогодні зробити для того, щоб Соборність як історична воля і як ідея втілилися в українському суспільстві?

Для цього нам потрібно впроваджувати реформи, які були б актуальні завданням нового етапу нашої державності, адекватні очікуванням мільйонів людей, міжнародним реаліям і основним тенденціям сьогодення.

Прес-служба районної ради

« повернутися до списку новин