Оржицька районна рада
Оржицький район, Полтавська область

Відбулося засідання Координаційної ради

Переглядів: 673

5 лютого ц.р. відбулося чергове засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради.

На порядку денному засідання були актуальні питання сьогодення, які в однаковій мірі є важливими для усіх територіальних громад і їх жителів: про надання земельних ділянок учасникам АТО, про приведення договорів оренди земель державної і комунальної власності до вимог чинного законодавства, про організацію харчування учнів в навчальних закладах району, про передачу картотек з питань зняття (реєстрації) фізичних осіб від органів Державної міграційної служби до органів місцевого самоврядування, про порядок відшкодування вартості міжміського проїзду для пільгових категорій населення району, про роботу  по залученню до служби в Збройних Силах України на умовах контракту та ведення військового обліку в організаціях району.

Із зазначених питань учасників засідання інформували: Олександр Кудрявцев - в.о. начальника райвідділу Держгеокадастру в Оржицькому район, Наталія Стасенко – начальник відділу освіти райдержадміністрації, Олег Бабенко – начальник управління фінансів райдержадміністрації, Антоніна Біленко – головний спеціаліст Оржицького районного сектору УДМС в Полтавській області, Ірина Яременко – начальник УПСЗН райдержадміністрації, Ігор Масюк  – військовий комісар Оржицького району.

Йшла конструктивна розмова про необхідність до резервування земель державної та комунальної власності для потреб учасників АТО, надання їх потребуючим у порядку, визначеному законодавством.

Особливої ваги набули питання необхідності невідкладного приведення до вимог чинного законодавства договорів оренди земель державної і комунальної власності, що дасть можливість суттєво збільшити надходження до бюджетів. Розмір орендної плати таких земель має становити в нинішньому році не менше 8 відсотків. В разі зволікання з вирішення цих питання, воно вирішуватимуться в судовому порядку.

Гострою була дискусія навколо питань організації харчування та підвезення дітей до навчальних закладів та підготовки до періоду їх оздоровлення на базі пришкільних таборів праці і відпочинку. Всі погодилися з тим, що необхідно проаналізувати ситуацію, провести відповідні розрахунки, прийняти Програми і рішення та передати трансферти для забезпечення харчування і підвезення дітей.

Обговорили учасники засідання також шляхи і етапи передачі питань зняття (реєстрації) фізичних осіб від органів Державної міграційної служби до органів місцевого самоврядування. Ця проблема має бути вирішеною до квітня цього року.

Свої міркування і зауваження члени Координаційної ради висловили щодо порядку відшкодування вартості міжміського проїзду для пільгових категорій населення району. Акцентували увагу на складній процедурі відшкодування, необхідності широкої роз’яснювальної роботи та відпрацювання цього механізму в поточному кварталі нинішнього року.

В умовах відновлення діяльності на території району військового комісаріату потребують свого вирішення питання ведення військового обліку в організаціях району, залучення до служби в Збройних Силах України на умовах контракту всіх бажаючих оржичан.

Активну участь в обговоренні проблем та напрацюванні практичних рекомендацій взяли сільські, селищні голови - СергійОржиця, районна рада Несен, Валентина Гарбуз, Віра Шупортяк, Галина Кириленко, Сергій Таран, Олександр Симчина, Олена Сидоренко, начальник відділу економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації Віктор Ванцак, завідувач юридичного сектору апарату райдержадміністрації Юлія Колеснік, головний спеціаліст відділу з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації райдержадміністрації Лариса Масенко

Голова районної державної адміністрації Віктор Симоненко акцентував увагу на необхідності прискореного вирішення питань надання земельних ділянок учасникам АТО, забезпечення приросту надходжень до бюджетів за рахунок раціонального використання земель державної і комунальної власності, забезпечення харчування і підвезення дітей на основі налагодженої системи фінансування таких видатків в минулому році, координації зусиль керівників шкіл, місцевих рад та спеціалістів районних служб.

З обговорених питань Координаційна рада прийняла відповідні рекомендації.

Вів засідання та підвів підсумки її роботи голова районної ради Володимир Козина.

Прес-служба районної ради

 

« повернутися до списку новин