Оржицька районна рада

ДЕНЬ КОСМОНАВТИКИ: ПЕРША ПІСНЯ, ЯКА ПРОЗВУЧАЛА НА УВЕСЬ ВСЕСВІТ, БУЛА УКРАЇНСЬКОЮ

Переглядів: 654

Сьогодні весь світ відзначає День авіації і космонавтики — пам’ятну дату, присвячену першому польоту людини в космос. Як свято — День космонавтики — був встановлений 9 квітня 1962 року, а міжнародний статус отримав у 1968 році на конференції Міжнародної авіаційної федерації.

До речі, з 2011 року він має ще одну назву — Міжнародний день польоту людини в космос (International Day of Human Space Flight). Про що 7 квітня 2011 року на спеціальному пленарному засіданні Генеральної Асамблеї ООН, була прийнята офіційна резолюція № A/RES/65/271, з нагоди 50-річчя першого кроку у справі освоєння космічного простору. Співавторами резолюції стали понад 60 держав.

12 квітня 1961 року Юрій Гагарін на космічному кораблі «Восток» вперше в світі здійснив орбітальний обліт Землі , відкривши епоху пілотованих космічних польотів. Політ, що тривав всього 108 хвилин, став потужним проривом в освоєнні космосу. Ім’я Юрія Гагаріна стало широко відомим в світі, а сам космонавт достроково отримав звання майора і звання Героя Радянського Союзу.

До слова, цікавий факт – перша пісня, яка прозвучала на увесь Всесвіт, була українською. Українець космонавт Павло Попович на прохання українця Корольова співав українську пісню. 

Дванадцятого серпня 2018 року виповнюється 56 років від дня польоту в космос першого космонавта-українця Павла Поповича. Цей політ був унікальним у багатьох відношеннях. Уперше в космосі перебували одночасно два космічні кораблі: “Восток-3” – із чувашем Андріяном Ніколаєвим на борту і “Восток-4” – пілотований українцем Поповичем. Також уперше політ був багатодобовим. Уперше відбувся радіо- та відеозв’язок між екіпажами двох кораблів у космосі та Центром управління польотами на Землі.

І тоді на весь світ пролунала українська пісня “Дивлюсь я на небо та й думку гадаю”. Відомо, що ця пісня була улюбленою ще одного видатного українця – конструктора космічних кораблів Сергія Корольова. Саме йому й присвятив свій спів Павло Попович.

За матеріалами Інтернет-ресурсів« повернутися до списку новин