Оржицька районна рада
Оржицький район, Полтавська область

Реформи в галузі медицини: що залишиться в районі

Переглядів: 2489

Минулої п’ятниці на базі Оржицької центральної районної лікарні відбулося спільне засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради та  постійної комісії районної ради з питань освіти, охорони здоров’я, культури, соціального захисту, молодіжної політики, фізичної культури та спорту.

Головне питання, яке обговорювалось на зібранні - стан та перспективи розвитку медичних закладів району.

Участь у заході взяли депутати Полтавської обласної ради Анатолій Яненко та Валентин Несен, заступник голови райдержадміністрації Сергій Перетятько, керівники медичних закладів району, представники засобів масової інформації.

В умовах проведення децентралізації, коли  всі повноваження передаються на місцевий рівень, надання якісних медичних послуг набуває важливого значення. Головний лікар КНП «Оржицький ЦПМСД» Григорій Ворона поінформував, що підприємство обслуговує населення значної частини району, сімейні лікарі уклали з пацієнтами більш ніж 17 тисяч декларацій. Проведене реформування первинної медичної ланки дало можливість автономізації закладу охорони здоров’я, підключення його до Електронної системи охорони здоров'я, запровадження системи виписування електронних рецептів по програмі «Доступні ліки», визначило чіткий перелік послуг для пацієнтів та можливість вільного вибору сімейного лікаря, сприяло підвищенню заробітної плати лікарям та медичним сестрам ЗПСМ.

Мешканці району, звернувшись до сімейного лікаря КНП «Оржицький ЦПМСД», мають право на безкоштовне отримання ряду обстежень. Сюди входять загальний аналіз крові та сечі, визначення рівня глюкози, холестерину, проведення тестів на гепатити та ВІЛ, кардіографія. За направленням  сімейного лікаря пацієнт безкоштовно може отримати консультацію будь-якого спеціаліста вторинної ланки медицини. У разі перебування на обліку у вузькопрофільного фахівця - попереднє звернення до сімейного лікаря не є обов’язковим.

Поряд з позитивними змінами існує ряд проблем, які потребують вирішення. З проханням про фінансову підтримку у питанні облаштування частини поверху, відведеного для розширення КНП «Оржицький центр первинної медико-санітарної допомоги» до сільських, селищних голів звернулася заступник головного лікаря КНП «Оржицький ЦПМСД» Наталія Юхименко. Такі дії сприятимуть розміщенню наявної апаратури для проведення досліджень, розділенню потоку хворих і здорових пацієнтів, розширить можливості профілактичної роботи серед населення. Без фінансової допомоги сільських, селищних рад провести заплановані роботи силами закладу досить складно.

Нині на місцеві бюджети покладено чимало питань підтримки медицини в районі. В умовах недовиконання бюджетів вирішувати їх вкрай важко. Але підтримка даної ініціативи важлива для мешканців району, тому по можливості питання буде вирішуватися.

Про стан та перспективи розвитку спеціалізованої медицини в умовах реформування галузі інформувала директор КНП «Оржицька центральна районна лікарня» Ковтун Наталія. Полтавщина одна з перших включилася в  пілотний проект по трансформації системи охорони здоров’я. Щоб стати конкурентоспроможними на ринку надання якісних медичних послуг Оржицькій ЦРЛ необхідно перезавантажитися під реальні потреби населення та відповідати ряду вимог  щодо оснащення медичною апаратурою та кваліфікованими спеціалістами. Перспектива Оржицької ЦРЛ в рамках госпітального округу – заклад планового лікування. На сьогоднішній день дослідивши наявні в лікарні ресурси та проаналізувавши структуру та потреби населення району перспективними в плані надання стаціонарної допомоги будуть, за словами директора КНП «Оржицька ЦРЛ» Наталії Ковтун, терапевтичне та хірургічне відділення, з можливістю хірургічних втручань та надання допомоги з певного переліку хвороб, відповідно до наявної апаратури та персоналу. Лікарня отримуватиме дохід від СНЗУ за медичні процедури та хірургічні операції певного рівня складності, зазначені в карті кожного пролікованого пацієнта. Складні випадки спрямовуватимуться до лікарень вищого кваліфікаційного рівня відповідно до клінічного стану пацієнтів.

Щодо можливості існування інших стаціонарних відділень директор підприємства КНП «Оржицька центральна районна лікарня» Наталія Ковтун зазначила: - Якщо лікарня зможе виконати вимоги НСЗУ щодо функціонування того чи іншого відділення, то таке відділення буде існувати. Виконання вимог потребує вкладення коштів місцевих бюджетів  у відповідне  обладнання та забезпечення фахівцями. Виходячи з наявних ресурсів сьогодні мова йде тільки про подальше функціонування терапевтичного та хірургічного відділень.

Важливу роль у тому, якою лікарня буде завтра, відіграють кадри. Оржицька ЦРЛ працює у напрямку збереження та примноження кадрового потенціалу. Але для того, щоб молоді фахівці залишалися працювати в районі потрібно забезпечувати їх житлом. Ці та інші питання неможливо вирішити без надходжень коштів з місцевих та районного бюджетів.

Голова районної ради Володимир Козина зауважив, що головна цінність – це людина. І саме для неї ми повинні створювати на території району умови для своєчасного якісного обстеження, діагностування та лікування. Пацієнтів необхідно зацікавлювати кваліфікованим медичним персоналом та якісними послугами. Тому підтримка медичних закладів у цьому напрямку –першочергове завдання для керівництва району та очільників сільських, селищних рад.

У ході засідання були розглянуті інші питання, що стосуються роботи медичних закладів, зокрема, висвітлено роботу екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. За підсумками роботи Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради та  постійної комісії районної ради з питань освіти, охорони здоров’я, культури, соціального захисту, молодіжної політики, фізичної культури та спорту було розроблено рекомендації щодо напрямів подальшої діяльності медичних закладів району.

У різному головний спеціаліст з питань реалізації програм місцевого самоврядування виконавчого апарату районної ради Іван Несміян ознайомив присутніх з проєктами оржицьких школярів, ініційованими для участі у Шкільному громадському бюджеті Полтавської області. Він закликав очільників громад активно голосувати та долучати до цього процесу населення громад.

Дані по призову на строкову службу у розрізі сільських, селищних рад довів до учасників засідання військовий комісар Оржицького районного військового комісаріату Олександр Лаптєв. Він також націлив сільських, селищних голів на співпрацю у виконанні державного замовлення по осінньому призову на  службу до лав Збройних сил України.

Прес-служба районної ради

« повернутися до списку новин