Оржицька районна рада

ОРЖИЧЧИНА: РАЙОННА ПРОГРАМА "МОЛОДЬ ОРЖИЧЧИНИ" 2009-2015

Переглядів: 635
Оржиця, районна рада, молодь, програмаРайонна програма «Молодь Оржиччини» на 2009-2015 роки затверджена рішенням  двадцять другої сесії районної ради п’ятого скликання від 12.12.2008 року. 
Метою зазначеної програми є забезпечення реалізації молодіжної та сімейної політики в районі заради створення сприятливих умов для життєвого самовизначення та самореалізації молодих громадян,  розвитку їх громадської і трудової активності, формування духовної культури, а також соціальної підтримки жінок, дітей та сім’ї.
Основними завданнями Програми є:
- організація молодіжного дозвілля, підтримка талановитої та обдарованої молоді;
- формування морально-правової культури та профілактика негативних явищ у молодіжному середовищі;
- соціальна підтримка молоді, дітей, жінок та сім’ї;
- впровадження принципів здорового способу життя в молодіжне середовище та ін.
Програмою було передбачено проведення низки різноманітних заходів, зокрема:
- організація та проведення культурно – масових заходів для дітей та молоді району;
- організація та проведення лекційно-профілактичної роботи щодо пропаганди здорового способу життя серед молоді;
- проведення семінарів, круглих столів з молодіжної проблематики, з питань сім’ї, жінок та дітей;
- участь у обласних заходах; проведення районних виставок, конкурсів, фестивалів, акцій, ігор, тематичних лекцій та ін.
Відповідно до програми структурними підрозділами райдержадміністрації була проведена відповідна робота.
З метою виявлення і підтримки обдарованих дітей та підлітків щорічно проводиться ряд районних заходів. Обдарована молодь залучається до науково-дослідницької, експериментальної, творчої діяльності в Малій академії наук. За останні п’ять років у районному етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН взяли участь 88 учнів району. 8 школярів вибороли призові місця на обласному етапі конкурсу-захисту. Учениця Оржицької ЗОШ І-ІІІ ст. Скороход Тетяна стала однією з найкращих серед юних науковців не тільки в області, а і в Україні, виборовши перемогу на Всеукраїнському етапі  конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН.
Учні шкіл району активні учасники Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін. За останні 5 років 146 учнів взяли участь в обласному етапі учнівських олімпіад з 10 навчальних дисциплін. Переможцями (дипломи I, ІІ, ІІІ ступеня) стали 52 учасники, що становить 36% від загальної кількості учасників.
Велику роботу щодо залучення обдарованої молоді до участі в обласних олімпіадах проводять Оржицька, Денисівська, Куйбишевська, Круподеринська,   Староіржавецька, Новооржицька, Лазірківська школи.
З метою здобуття повної загальної середньої освіти в загальноосвітніх навчальних закладах району організовується екстернатна форма. За 3 останні роки документ про освіту екстернатом одержали 15 осіб.
Для забезпечення правової освіти та виховання підростаючого покоління, поглиблення правових знань учнівської молоді традиційно в закладах освіти району проводяться Місячники правових знань, Тижні права. Школи району активні учасники районного огляду-конкурсу на кращу організацію  правоосвітньої  та правовиховної роботи.
У 2013 році колектив Чутівської ЗОШ І-ІІІ ст. виборов ІІІ місце в обласному етапі конкурсу на кращу організацію правовиховної роботи, в 2014 році Головним управління юстиції в Полтавській області відзначена робота педколективу Зарізької ЗОШ І-ІІІ ступенів.
З метою виховання у дітей активної громадянської позиції, розвитку лідерських якостей в усіх навчальних закладах продовжується налагодження роботи дитячих об’єднань та організацій учнівського самоврядування. В районі продовжується робота школи лідерів учнівського самоврядування, до якої входять 18 старшокласників. Заняття районної «Школи лідера» проводяться 2 рази на рік.
У кожному загальноосвітньому навчальному закладі функціонують різнопрофільні гуртки. Гуртковою роботою охоплено 87% школярів. В школах  працюють предметні,  художньо-естетичного циклу, туристко-краєзнавчі, еколого-натуралістичні, спортивні, науково-технічні, психологічні гуртки.
У районі діють Оржицький та Лазірківський будинки дитячої та юнацької творчості. Гуртковою роботою у позашкільних закладах охоплено   40%   школярів. Вихованці позашкільних закладів ставали лауреатами І,ІІ,ІІІ ступенів у виставках-конкурсах «Народна лялька», «Країна майстрів», «Новорічна екоіграшка», «Барвисте перевесло».
Зразковий хореографічний колектив Лазірківського БДЮТ став переможцем обласного зонального огляду-конкурсу художньої самодіяльності «Веселка-2013», команда КВН «Джентльмени сміху» - переможець зонального конкурсу команд КВН-2014-2015 років.
Вихователь Оржицького БДЮТ  та учениця Староіржавецької ЗОШ І-ІІІ ст. нагороджені дипломом ІІ ступеня за участь в обласному фестивалі дитячої творчості «Повір у себе» серед дітей з особливими потребами.
Кожного року в районі проводяться змагання  інтелектуальної гри «Дебати», яка вчить дітей толерантності, навичкам спілкування, вмінню вести дебати.
Традиційно в закладах освіти району проводяться конкурси юних гумористів «Посміхнемось щиро Вишні», «Веселка», КВН, театральних колективів. Учасники  Оржицького району  неодноразово виборювали призові місця в обласних конкурсах, змаганнях. З кожним роком кількість учасників цих заходів та конкурсів зростає, що свідчить про зацікавленість дітей та молоді.
Щорічно проводиться районне свято до Міжнародного Дня захисту дітей, у програмі якого – святковий концерт, конкурси, змагання.  Дітям вручаються призи, солодкі подарунки.
Проводяться святкові заходи до Дня молоді.
Молодь залучається до  відзначення державних свят – Дня Конституції України, Дня Державного Прапора та Дня Незалежності України. З нагоди Дня Державного Прапора України у навчальних закладах району проведено заходи: 
- тематичні виставки літератури з історії творення Української держави “Краса і велич символів України” , “Хай буде вільна Україна, На всі віки на всі часи” , “Україна! Від подиху століть до сьогодення” та ін.;
- вікторина «Історія становлення української державності».
До Дня Незалежності України проведено:
-виховні години: «Я – громадянин України», «Я – українець – і це звучить гордо!», «Україна – держава Європейська» та ін.;
- засідання «круглого столу»: «Розбудуємо, уквітчаємо Україну гідно!».
Активну участь беруть діти і молодь у святкуваннях Дня селища чи Дня села.
До Дня Святого Миколая та до новорічних свят організовуються поїздки дітей пільгових категорій до м. Полтава для участі в обласних заходах, де діти отримують солодкі подарунки. Щороку проводиться свято новорічної ялинки для дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, під час якого всі діти отримують солодкі подарунки.
Під час реалізації районного етапу Всеукраїнської благодійної акції «Серце до серця» декілька років поспіль проводиться збір коштів для придбання медичного обладнання для лікування дітей. Завдяки спільній координації та згуртуванню зусиль вдається збирати значні суми коштів. Так для дитячого відділення ЦРЛ придбано два інгалятори, три електричні конвектори, DVD – програвач, дитячі ліжка, матраци, постільну білизну, карнизи, штори.
З метою попередження соціального сирітства при пологовому відділенні ЦРЛ створено Консультативний пункт по запобіганню соціальному сирітству. В районі створено три прийомні сім’ї, які взяли на виховання 5 дітей та два ДБСТ, в яких виховується 12 дітей.
З метою профілактики дитячої бездоглядності, правопорушень та злочинів спільними зусиллями служби у справах дітей, сектору у справах сім’ї, молоді та спорту, РЦСССДМ за участю громадськості  проводяться цільові рейди „ Діти вулиці”, „ Вокзал”.
Активізовано роботу з допризовною молоддю із забезпеченням патріотичного виховання. Так в районі проведено військово-патріотичну гру «Сокіл» («Джура»). У 2015 році  дипломом ІІ ступеня був нагороджений рій  «Чутівські побратими» за участь в обласному етапі конкурсу.
Проводиться робота по сприянню розвитку волонтерського руху. Так до проведення різноманітних заходів районного рівня постійно залучаються волонтери.
В питаннях пропаганди здорового способу життя проводилась спрямовуюча робота на масове і систематичне  залучення дітей та молоді до активних занять фізичною культурою та спортом. Ця робота забезпечувалась діяльністю районної комплексної ДЮСШ. Навчально-тренувальні заняття якої відвідують  360 школярів. Протягом року проведено ряд  змагань серед груп ДЮСШ з баскетболу, міні-футболу,  футболу. Всі учасники цих заходів були нагороджені грамотами та призами.
З метою виявлення та підтримки юних спортсменів проводиться районна Спартакіада школярів, до участі в якій щорічно залучається близько  800 (35%) школярів району. Юні спортсмени протягом останніх п’яти років 6 разів ставали чемпіонами області з легкоатлетичних видів змагань та 10 разів призерами обласної Спартакіади школярів.
Основними питаннями для вирішення в 2016-2019 роках залишаються:
- збільшення обсягу фінансування в сфері молодіжної політики;
- підтримка молодих сімей, пропаганда здорового способу життя, максимальне сприяння духовному та фізичному розвитку молоді, виховання в неї почуття громадянської самосвідомості та патріотизму.
 
Інформація сектору у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації


« повернутися до списку новин