Оржицька районна рада
Оржицький район, Полтавська область

«Smart Полтавщина»: про перспективи запровадження новітніх ІТ- технології в роботі органів місцевого самоврядування

Переглядів: 480

Сьогодні, за участі перших керівників Полтавської області – голови обласної ради Олександра Біленького та голови облдержадміністрації Валерія Головка, відбувся Полтавський форум громад та органів місцевого самоврядування «Smart Полтавщина».

Від Оржиччини участь у форумі взяли голова Оржицької районної ради Володимир Козина, начальник відділу юридичного забезпечення діяльності ради Оксана Звіздай, провідний спеціаліст з питань реалізації програм місцевого самоврядування відділу з управління майном, що належить до спільної власності територіальних громад району (комунальної власності) Іван Несміян, начальник відділу економічного та агропромислового розвитку райдержадміністрації Віктор Ванцак.

Керівникам органів місцевого самоврядування та представникам територіальних громад було представлено проект «Smart громада» – програмний комплекс взаємоінтегрованих веб-сервісів та аналітично-інформаційних систем, який передбачає впровадження автоматизованих процесів у різні сфери діяльності органів місцевого самоврядування. Йшлося, зокрема, про технічні можливості та переваги програмного комплексу «Електронний контакт-центр», веб-сервісів: «Громадський (партисипативний) бюджет», «Електронний реєстр земель та комунального майна», «Інвестиційний портал», «On-line діяльність депутатів», «Безпечна громада» «Система оцінки якості», «Кабінет мешканця», «ІТ-медицина», «Енергосервіс» та ін.

«Smart region Полтавщина» – перший за змістом, географією та інноваційністю комплекс програмних рішень, спрямований на розвиток громад регіону, основою якого буде єдиний портал області. Унікальний та достатньо широкий вибір можливостей: від електронної черги до дитячого садка – до системи енергоаудиту. Обласна влада готова впровадити увесь перелік запропонованих ІТ- рішень за півроку. Тепер слово – за керівниками місцевих органів самоврядування.

Реалізація проекту «Smart Полтавщина», в кінцевому результаті, має забезпечити надання якісних адміністративних та муніципальних послуг мешканцям області та вдосконалити роботу органів місцевого самоврядування.

Також учасники форуму ознайомилися з досвідом Полтавської області в реалізації проектів місцевого та регіонального розвитку, обговорили шляхи ресурсного забезпечення реалізації проектів територіальних громад, організацію проведення навчально-інформаційних семінарів, розглянули кращі практики щодо реалізації проектів співробітництва територіальних громад (міжмуніципального співробітництва) Полтавської області.

Довідково: Полтавський форум громад та органів місцевого самоврядування «Smart Полтавщина» відбувається за сприяння Полтавської обласної ради, Полтавської облдержадміністрації, Проекту Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) «Реформа управління на сході України», Полтавської обласної Асоціації органів місцевого самоврядування, Агенції інноваційного, сталого розвитку та ресурсоефективності, Центру сприяння співробітництва територіальних громад.

Прес-служба районної ради

« повернутися до списку новин