Оржицька районна рада
Оржицький район, Полтавська область

Звіт директора Чутівської ЗОШ І-ІІІ ст.про виконання трудового контракту в 2017 році

Переглядів: 443

У 2017 році педагогічний колектив школи, керуючись Законом України "Про загальну середню освіту", працював над проблемною темою "Шляхи підвищення навчальних досягнень учнів".

Діяльність кожного учителя була спрямована на підвищення результативності своєї роботи шляхом удосконалення педагогічної майстерності, творчого підходу до організації навчально-виховного процесу взагалі і кожного уроку зокрема. В усіх ланках методичної роботи члени педагогічного колективу вивчали шляхи вдосконалення форм і методів роботи по підвищенню якості навчання і виховання школярів шляхом впровадження досвіду колег, інформаційних технологій у навчально-виховний процес, застосовуючи свої власні творчі набутки.

Повністю виконані державні програми з предметів як інваріантної, так і варіативної складової навчальних планів. Проведено необхідну кількість обов'язкових форм роботи з учнями по предметах. У відповідності з навчальними програмами та календарно-тематичним плануванням забезпечено проведення необхідної кількості контрольних робіт з предметів, де вони передбачені.

Триває перехід школи II ступеня на навчання за новими Державним стандартом і навчальними програмами.

У травні-червні 2017 року згідно рекомендацій та вимог Міністерства освіти і науки України проведено державну підсумкову атестацію учнів 4, 9, 11 класів та навчальні екскурсії і практику учнів 1-8, 10 класів.

Аналіз результатів державної підсумкової атестації учнів 4, 9 і 11 класів свідчить, що проведена протягом минулого навчального року педагогічним колективом школи робота не мала суттєвого позитивного впливу на якість навчання учнів школи. За результатами державної підсумкової атестації достатній і високий рівень навчальних досягнень мають 61% учнів 4 класу, і лише 16,6% учнів 9 класу. Учні 11 класу державну підсумкову атестацію проходили у формі зовнішнього незалежного оцінювання. Особливу тривогу викликає дуже високий відсоток початкового рівня навчальних досягнень учнів 9 класу: 58%. Ще нижчий рівень навчальних досягнень показали учні 9 та 11 класів під час виконання контрольних робіт з української мови та математики, які проводились державною атестаційною комісією у ході атестаційної експертизи школи. Усі 100% учнів 9 і 11 класів, що виконували контрольні роботи з математики показали початковий рівень навченості, 40% учнів 11 класу взагалі не приступали до виконання завдань контрольної роботи, 86% учнів 9 класу і 100% учнів 11 класу, які виконували контрольні роботи з математики не підтвердили свій рівень, показаний за результатами семестрового оцінювання. 75% учнів 9 класу, що писали контрольний диктант з української мови, показали початковий рівень навченості, 86% учнів не підтвердили свій рівень, показаний за результатами семестрового оцінювання.

Лише 4 учнів 2-11 класів за результатами річного оцінювання мають високий рівень навчальних досягнень і нагороджені похвальним листом „За високі досягнення у навчанні, що на 50% менше, ніж минулого року. Ще 6 учнів 2-11 класів мають високий та достатній рівень навчальних досягнень і нагороджені грамотами адміністрації. Це на 33% менше, ніж минулого року.

Однією з причин низького рівня навчальних досягнень учнів є катастрофічно велика кількість пропущених учнями уроків. За 2016-2017 навчальний рік учні пропустили 9508 уроків, з них 6426 уроків (68%) - з поважних причин і 3082 уроки (32%) - без поважних причин.

При проведенні Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін ряд учнів школи у цьому навчальному році стали переможцями і призерами II (районного) етапу. Це учень 9 класу Усенко Богдан (І місце на олімпіаді з інформаційних технологій), учень 8 класу Шевченко Олександр (І місце на олімпіаді з трудового навчання), учень 8 класу Бибик Євген (ІІІ місце на олімпіаді з біології), учениця 9 класу Сарапин Аліна (ІІІ місця на олімпіадах з історії та біології). Крім того учні Бибик Євген і Сарапин Аліна стали призерами конкурсів з української мови імені Петра Яцика та імені Т.Г. Шевченка.

Аналіз відвіданих дирекцією уроків показує, що у своїй роботі більшість учителів намагається творчо підходити до планування і проведення уроків, включають у них елементи інформаційних та педагогічних технологій, впроваджують у міру можливостей і компетенції диференційоване навчання, шукають індивідуальний підхід до кожного учня. Але при цьому більшість відвіданих уроків - комбіновані, з традиційною структурою.

Значна увага у минулому навчальному році приділялась покращенню дієвості методичної роботи. Кожен учитель школи продовжував формувати портфоліо свого власного досвіду. Працювали шкільні предметні методичні об'єднання, на засіданнях яких учителі обговорювали актуальні питання методики та теорії навчання. Протягом року вчителі проводили відкриті уроки, предметні тижні. Протягом 2017 року 4 вчителі школи пройшли підвищення кваліфікації у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти, 2 педагогів школи було про атестовано шкільною атестаційною комісією.

Школа має вихід до всесвітньої інформаційної мережі Internet. З березня 2017 року школу обслуговує інший провайдер - Аватор, який надає школі дану послугу безкоштовно. Підвищення рівня володіння комп'ютерною технікою вчителями та застосування комп'ютерів у навчально-виховному процесі є одним із першочергових завдань педагогічного колективу.

Повністю виконаний план виховної роботи. Утверджувалися засади і принципи шкільного самоврядування. 2017 рік був насичений тематичними заходами виховного спрямування, спортивними змаганнями, тощо. Виховна робота у школі була спрямована на виконання районної програми виховання учнівської молоді. У процесі позакласної роботи класні керівники намагалися впроваджувати різноманітні форми роботи, в ході яких якнайповніше розкривалися і реалізовувалися здібності дітей. Класні керівники широко залучали до участі у виховних закладах батьків, бабусь, дідусів, особливо при проведенні родинних свят. Заслуговують уваги виховний захід, проведений класними керівниками і учнями 5, 6, 7 класів до Дня Соборності України, новорічне свято «Андріївські вечорниці», концерт до Дня учителя, свято Букварика, зустріч випускників, виховний захід, проведений класними керівниками і учнями початкових класів до 8 березня, концерт учнів 4 класу, присвячений закінченню початкової школи.

Учні школи брали активну участь в акція екологічного та краєзнавчого спрямування, оголошених органами влади та управління освітою: «Ми - українці», «Моя Батьківщина - Україна», «День зустрічі птахів», «Годівничка», «Ліси для нащадків» двомісячник озеленення, чистоти і благоустрою населених пунктів, Всеукраїнський тиждень охорони навколишнього середовища, тощо.

З 01.06.2017 року по 16.06.2017 року у школі працював пришкільний оздоровчий табір з денним перебуванням дітей, у якому було оздоровлено 45 дітей. На оздоровлення дітей у таборі було використано 11000 грн. Ці кошти в повному обсязі було надано Чутівською сільською радою.

Протягом навчального року у школі активно проводилась спортивна робота. Постійно плідно працювали спортивний гурток під керівництвом Маслака О.В., секції футболу та баскетболу Оржицької районної ДЮСШ під керівництвом Кургана О.О. і Маслака О.В. Крім того проводились чемпіонати школи з різних видів спорту. Шкільні команди з різних видів спорту брали участь у районних спортивно- масових заходах.

Протягом 2017 року проводилась робота по подальшому вдосконаленню учнівського самоврядування, спрямована на забезпечення єдності дій всіх його ланок: ради старшокласників школи, командирів класів, класних учнівських комітетів. Основною метою їх діяльності було виховання в учнів свідомої дисципліни, бережного відношення до шкільного майна, розвитку ініціативи у кожного члена учнівського колективу, організація дозвілля школярів.

Директором школи та його заступниками проводилась значна профілактична робота з охорони праці та безпеки життєдіяльності, впровадженню здорового способу життя, запобіганню правопорушень.

Дирекцією школи здійснено заходи з організації повноцінного харчування всіх учнів. Гарячим харчуванням за кошти, надані Чутівською сільською радою, було забезпечено всіх учнів початкових класів та дітей з малозабезпечених сімей. Крім того було забезпечено гарячим харчуванням за батьківські кошти всіх бажаючих учнів 5-11 класів. Ціна обіду для них становила 8 грн. З 6 листопада 2017 року ціна обіду для учнів 5-11 класів за рішенням загальношкільних батьківських зборів зросла до 10 грн.

Нерозривним був зв'язок педагогічного і батьківського колективу. Активно працювала рада школи, регулярно проводились батьківські збори.

Адміністрація школи продовжує вести роботу по забезпеченню школи педагогічними кадрами та здійснювати кадрову політику, що спрямована на підвищення здатності педагогічного колективу виконувати різноманітні завдання оновлення навчально-виховного процесу. Так, з 01.09.2017 року в школі почав свою педагогічну діяльність випускник Кременчуцького педагогічного коледжу Мазур С.В.

Школу повністю підготовлено до нового навчального року: проведено запланований ремонт шкільних приміщень, підтримується у належному стані територія школи, поповнюється бібліотечний фонд. В основному кошти на утримання школи виділяються із державного бюджету. За рахунок цих коштів покриваються витрати на заробітну плату працівників та відрахування з неї, на оплату природного газу та електричної енергії.

Дирекція школи активно співпрацює з Чутівською сільською радою, керівництвом Чутівського відділку Баришівської зернової компанії, благодійним фондом «Розвиток села», батьками учнів з метою залучення додаткових коштів для забезпечення діяльності школи.

За кошти державного бюджету (200000 грн.) у листопаді 2017 році було проведено заміну 15 старих віконних блоків на сучасні металопластикові з енергозберігаючими склопакетами.  Кошти на виконання проектних робіт (15000 грн.)  виділила Чутівська сільська рада.

Крім згаданих вище коштів Чутівською сільською радою було виділено 28000 грн. на придбання будівельних матеріалів при підготовці до нового 2017-2018 навчального року. Ще на суму 28 000 грн. було надано благодійної безповоротної допомоги школі благодійним фондом «Розвиток села»: 12 000 грн. на виготовлення і встановлення у класній кімнаті 4 класу 2-х метало пластикових віконних блоків з енергозберігаючими склопакетами, 12000 грн. на придбання парт і стільців для учнів 4 класу і 3-х аудиторних дощок. Батьки учнів надали школі за 2017 рік благодійної безповоротної допомоги на суму понад 7000 грн. Це не враховуючи коштів, витрачених батьками на ремонти класних кімнат.

 

« повернутися до списку новин