Оржицька районна рада

Депутати районної ради проти зняття мораторію на купівлю - продаж земель сільськогосподарського призначення

Переглядів: 524

Оржиця, районна рада, сесія, звернення, земля, продажВ ході роботи пятнадцятої сесії районної ради депутати схвалили Звернення Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-Міністра Україн  щодо недопущення можливого зняття мораторію на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення

В ньому говориться: «6 жовтня 2016 року Верховною Радою України було прийнято Закон України „Про внесення зміни до Розділу X „Перехідні положення” Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель”.

Метою прийняття Закону України „Про внесення змін до розділу Х „Перехідні положення” Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель” було продовження мораторію на продаж чи іншим способом відчуження земель сільськогосподарського призначення до врегулювання на законодавчому рівні процедури обігу земель сільськогосподарського призначення та розроблення необхідних нормативно-правових актів.

Однак, 17 лютого 2017 року народні депутати Олексій Мушак (БПП) та Віктор Романюк (Народний фронт) зареєстрували в Конституційному Суді подання щодо визнання неконституційним мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення.

Земля – це головне багатство та надбання Українського народу, яке ми отримали від своїх дідів та прадідів, яке є запорукою незалежності держави. Дозвіл продажу землі, в умовах тотального зубожіння населення призведе до занепаду фермерства та як результат – до зубожіння села! Великі міжнародні компанії та олігархи, які за копійки скуплять землю в і без того бідних селян, знищать таким чином Українське село та основу незалежності держави.

Враховуючи викладене, депутатський корпус Оржицької районної ради сьомого скликання звертається до керівництва держави з проханням не допустити жодної можливості, при якій Українська земля стане товаром та висловлюється за продовження терміну дії мораторію на заборону відчуження сільськогосподарських земельдо моменту стабілізації економічної ситуації в державі, а також висловлює своє обурення та занепокоєння внесеним Конституційним судом України поданням щодо скасування мораторію на продаж землі.

Депутати Оржицької районної ради сьомого скликання вважають недоцільним у такий скрутний для держави час дозволити олігархам скуповувати за безцінь у селян їх землі».

Прес-служба районної ради« повернутися до списку новин