Оржицька районна рада
Оржицький район, Полтавська область

Всеукраїнська Естафета Пам’яті «Слава визволителям України»

Переглядів: 1072

Ні одна подія XX століття не залишила такого глибокого сліду в пам’яті і долі людства  як Друга світова війна. 

 Україна була у вогні. Двічі смерчем прокотилась війна по ній. Ніколи не кане у вічність дата 22 червня 1941 року. І цей день ми відзначаємо як День пам'яті,  День гордості і скорботи про тих  через чиї життя пройшла жорстока війна, про тих, хто  не повернувся з кривавих полів битв за свободу і незалежність Батьківщини. Незабутня дата 29 жовтня 1944 року, коли ворог був розгромлений і вигнаний з України. У війні загинув кожний п’ятий українець. Глибоко шануємо їх подвиг. Вчимося в них патріотизму і мужності. Адже це вони відстояли Вітчизну у грізний час страшної війни і принесли визволення і мир на планету.

У пам'ять про ці події Організація Ветеранів України  щорічно організовує Всеукраїнську Естафету Пам’яті «Слава визволителям України». Для успішного її проведення  обласна та районні ветеранські організації розробили свої плани та заходи.

З ініціативи районної ради ветеранів, Оржицької первинної ветеранської організації, районної бібліотеки та районного історичного музею  17 червня  для ветеранів, учасників і дітей війни селища Оржиця у центральному залі районної бібліотеки було проведено один з таких заходів.  Він  розпочався вступним словом голови ради районної організації ветеранів Крикуна В.П., який проінформував присутніх про порядок проведення Всеукраїнської Естафети Пам’яті.

Потім учасників запросили до районного музею, де екскурсовод В.І. Боровський розповів про тяжкі бої, героїзм воїнів, які боронили Оржицю у вересневі дні 1941 року. Наведені були приклади мужності солдат, які штурмували дамбу, прориваючи «вогняне кільце».

Після відвідування музею глядачам була представлена літературно - музична композиція, присвячена 75 - річчю визволення Оржиччини від фашистських загарбників, яку глибоко і емоційно з  піснями та декламацією ведучих  представили глядачам учасники самодіяльного вокального ансамблю «Джерело» із с. Заріг та віршами у виконанні ветеранів праці Боровського В.І. і Федоренко К.А.

Серед глядачів були діти війни Кіяниця В.К. з дружиною, Теремецький Г.Д.,  Тригуб Н.П. та інші, які щиро дякували організаторам та виконавцям цього заходу і побажали їм нових творчих успіхів.

Інформація голови ради районної організації ветеранів Віталія Крикуна

« повернутися до списку новин