Оржицька районна рада

Збережемо пам’ять про подвиг

Переглядів: 692

Чорних дат у людства є немало,

кожна з них – це міна під прогрес.

Найстрашніше, що усіх спіткало, -

вибух на Чорнобильській АЕС…

14 грудня в Україні традиційно відзначають День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС – людей, які ціною свого життя і здоров’я змогли подолати страшну трагедію ХХ століття, що сталася 26 квітня 1986 року.

Саме 14 грудня було офіційно повідомлено про завершення будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком ЧАЕС. Цей день вони називають своїм професійним святом, хоча жоден з них не здобував такої професії. Всьому прийшлося навчатися на місці, одночасно жертвуючи здоров’ям, а то й своїм життям, рятуючи життя інших. Вони визначили своїм святом день, який став першою перемогою у приборкуванні мирного атому – це день побудови саркофагу над зруйнованим реактором.

Серед усіх трагедій, яке пережило людство, Чорнобильська катастрофа не має аналогів за масштабами рукотворного забруднення екологічної сфери, негативного впливу на здоров’я, психіку людей, їх соціальні, економічні і побутові умови життя. Чорнобильський смерч забрав життя багатьох людей і досі завдає шкоди здоров’ю мільйонів українців.

Події понад 29-річної давності ніколи не зітруться з пам’яті ні сучасних, ні наступних поколінь. Чорнобильська катастрофа є болем і проблемою всієї громадськості. І тепер не лише в квітневий день 26 числа, а й 14 грудня вже стало доброю традицією вшановувати пам’ять тих, хто пожертвував своїм життям, захищаючи нас від атомного лиха, а також висловлювати щирі слова подяки  ліквідаторам за мужність і героїзм.

Саме цього дня в Оржицькій районній бібліотеці відбулась урочиста зустріч, на яку були запрошені учасники ліквідації аварії на ЧАЕС нашого району, представники райдержадміністрації та районної ради, управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації.

Зі словами вдячності до учасників заходу звернулися голова Оржицької районної ради Володимир Козина та секретар Оржицької селищної ради Світлана Маслак. Кожне слово виступаючих було пронизане болем за втрачені та понівечені долі, іскрилося повагою, що в тяжкий для держави час учасники ліквідації аварії на ЧАЕС змогли проявити високі людські якості – силу духу та самовідданість.

Після закінчення офіційної частини та невеликого концерту керівник апарату райдержадміністрації Лілія Парасоцька звернулася до ліквідаторів з пропозицією щодо створення районної громадської організації.

Під час зустрічі виявилося, що у учасників ліквідації аварії на ЧАЕС накопилося багато болючих питань, які стосувалися пенсійного забезпечення, надання якісних медичних послуг, санаторно-курортного лікування, транспортного обслуговування, фінансової підтримки сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах тощо. Саме тому представниками виконавчої влади та місцевого самоврядування району було запропоновано допомогу та всіляке сприяння у вирішенні організаційних питань щодо створення громадської організації ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Прес-служба районної ради« повернутися до списку новин