Оржицька районна рада
Оржицький район, Полтавська область

Сесія районної ради

Переглядів: 652

Минулої п’ятниці відбулася тридцять восьма сесія районної ради сьомого скликання, на якій було розглянуто понад двадцять питань, що стосувалися соціально-економічного розвитку,  освіти, медицини, соціального захисту населення та інших напрямків  життєдіяльності району.

На сесії були присутні депутати Полтавської обласної ради Анатолій Яненко та Микола Горб, виконувач обов’язків голови РДА Мирослав Боговик, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації .

Начальник відділу освіти РДА Наталія Стасенко звітувала про виконання Комплексної програми розвитку освітньої галузі Оржицького району на 2017-2021 роки у 2019 році. За її словами,  у 2019 році у рамках реалізації Програми робота відділу освіти була спрямована на створення належних санітарно-гігієнічних умов утримання закладів дошкільної та загальної середньої освіти, здійснення заходів з модернізації матеріально-технічної бази закладів освіти, створення умов для розвитку обдарованих і талановитих дітей, підвищення професійної майстерності вчителів. Реалізація Програми стала можливою за рахунок активної участі у її виконанні місцевих органів самоврядування.

Та разом з тим є ряд проблем. Додаткових коштів на виконанні Комплексної програми виділяється недостатньо, тому забезпечити всі заходи з її реалізації  неможливо (повна версія доповіді).

Щодо виконання районної програми „Шкільний автобус”  на 2017-2021 роки Наталія Стасенко зазначила, що станом на 1 вересня 2019 року перевезення здійснюють 11 шкільних автобусів. Це автобуси, що обслуговують маршрути опорних закладів „Оржицька ЗОШ І-ІІІ ступенів імені І.Я. Франка”, „Новооржицька ЗОШ І-ІІІ ступенів”, Вишнівської, Денисівської, Круподеринської, Лазірківської, Лукімської, Староіржавецької, Чевельчанської, Золотухівської, Савинської шкіл, філій „Воронинцівська ЗОШ І-ІІ ступенів” та „Хорошківська ЗОШ І-ІІ ступенів” Оржицької районної ради Полтавської області. Затверджено 15 спеціалізованих транспортних маршрутів відповідно до потреби. Загальна протяжність складає в середньому 693 км/день. Шкільними автобусами забезпечується підвезення від 425 учнів  та 46 педагогічних працівників до 15 закладів освіти. У 4 закладах освіти, де здійснюється підвезення, працюють групи продовженого дня.

У 2019 році придбано автобус для Вишнівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Оржицької районної ради Полтавської області на суму 1 млн. 844 тис. грн. (1554,3 тис. грн. використано коштів державного бюджету,  290,5 тис. грн. субвенції Вишневої сільської ради).

Проведено ремонти автобусів Оржицької, Чевельчанської, Староіржавецької, Круподеринської шкіл Оржицької районної ради Полтавської області  на загальну суму 84,6 тис. грн.

Реалізація Програми у 2019 році відповідно до чинного законодавства проводилась за рахунок міжбюджетних трансфертів сільських (селищних) рад до районного бюджету. Та кошти надавались лише тими сільськими (селищними) радами, на території яких здійснюється підвезення до місць навчання. Тому гостро стоїть питання про підвезення учнів на різноманітні заходи (змагання, конкурси, олімпіади) районного  та  обласного рівня.

З кожним роком вартість утримання шкільних автобусів зростає. Це пов’язано із подорожчанням пального та технічним зносом автобусів.  Понад 13 років перебувають в експлуатації автобуси Оржицького та Новооржицького опорних закладів, придбані у 2003-2004 роках. Автопарк шкільних автобусів потребує оновлення.

Вирішення цих питань потребує додаткового фінансування. Тому при формуванні бюджетів необхідно передбачити кошти для організації підвезення учнів до місць навчання та додому, що дасть змогу  забезпечити соціальний захист учасників навчально-виховного процесу, рівний доступ до якісної  освіти в сільській місцевості.

Начальник відділу освіти Наталія Стасенко також загострила свою увагу на питанні дошкільної освіти в районі. Зокрема, йшлося про тенденцію до зниження наповнюваності груп мережі дитсадків. Через демографічну ситуацію в районі у близькому майбутньому оптимізація очікує не тільки школи району, але і дитячі навчальні заклади.

Депутати погодили укладення трудового контракту з керівником комунального закладу загальної середньої освіти Оржицької районної ради Полтавської області, який пройшов конкурсний відбір на посаду директора Тарасенківської ЗОШ І-ІІ ст. Несен Тетяною та побажали їй плідної роботи на освітянській ниві.

В ході засідання сесії були також затверджені рішення, що стосувалися закладів охорони здоров’я району. Виконувач обов’язків голови районної державної адміністрації Мирослав Боговик висловив подяку сільським, селищним головам за фінансову підтримку КНП «Оржицький ЦПМСД».

По питанню реформування вторинної ланки медичної допомоги виникла дискусія стосовно підвищення іміджу районної центральної лікарні у наданні послуг населенню району. Адже, з початку 2020 року вторинна ланка починає фінансуватися через НСЗУ. І виплати  будуть напряму залежати від потоку пацієнтів та наданих їм послуг. Присутній на сесії депутат обласної ради Микола Горб зауважив, що в районну лікарню вкладено чимало коштів, в тому числі депутатами обласної ради. Оржицька ЦРЛ нічим не гірша за інші районні лікарні. І щоб вона існувала, необхідно людям звертатися до медичного закладу за допомогою, а не їхати в інші райони. Тому спільно треба працювати над наповненням лікарні спеціалістами, апаратурою та якісним обслуговуванням населення району.

Депутатський корпус також вніс зміни до діючих районних програм,  затвердив зміни до показників районного бюджету та розпорядження голови районної ради, прийняті в міжсесійний період.

Також були ухвалені рішення «Про Звернення до Кабінету Міністрів України щодо недофінансування місцевих бюджетів Оржицького району Полтавської області на здійснення заходів соціально-економічного розвитку окремих територій відповідно до розпоряджень Кабінету Міністрів України 2018-2019 років на загальну суму 9818,828 тис. грн» та «Про Звернення до Кабінету Міністрів України, Полтавської обласної державної адміністрації, щодо необхідності будівництва гідротехнічної споруди – шлюза-регулятора на річці Сула в районі села Тарасівка Оржицького району Полтавської області».

Наприкінці сесії керівництво району висловило вдячність депутатам обласної ради, сільським, селищним головам за співпрацю у вирішенні важливих питань району. Також виконувач обов’язків голови РДА Мирослав Боговик звернувся до очільників сільських, селищних рад з проханням щодо фінансової підтримки КП «Оржиця-водоканал» у питанні пасажирських перевезень в районі. 

Прес-служба районної ради 

« повернутися до списку новин