Оржицька районна рада
Оржицький район, Полтавська область

Рятувальники закликають громадян не допускати торф’яних пожеж!

Переглядів: 497

Цього року на території України збільшилась кількість пожеж у природних екосистемах. Однією з основних причин виникнення такого роду пожеж є випалювання сухостою та залишків рослинності, необережне поводження з вогнем та умисні підпали.

Лише минулої доби в природних екосистемах виникло 88 пожеж, з них: на відкритій території — 78, у лісових масивах — 9,  торфу — 1.

У зв’язку з підвищенням температурних показників та утриманням спекотної погоди на території країни, ускладнюється ситуація з пожежами на торфовищах. Так 11 липня вогнеборці ліквідували торф’яну пожежу в Хмельницькій області на площі близько 0,1 га. До ліквідації пожежі залучалось 10 рятувальників та 2 одиниці техніки.

Пожежі на торфовищах, як правило, викликають значний суспільний резонанс, а їх гасіння має довготривалий характер та потребує значних матеріальних та людських ресурсів.

Саме тому Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре закликає вас, шановні громадяни, суворо дотримуватися правил пожежної безпеки поблизу лісових масивів і на відкритих територіях. Пам’ятайте, що масштабні загоряння мож

уть мати негативні наслідки як для навколишнього середовища, так і для людей: спричинити пожежі будівель, знищити лінії електромереж, газо- та нафтопроводів, лісових насаджень.

Аби уникнути пожеж у екосистемах, дотримуйтесь наступних правил:

- не розводьте багаття у лісі;

- не кидайте недопалки на землю, особливо там, де наявна суха підстилка;

- не залишайте просякнуті горючими речовинами ганчірки;

- не створюйте смітники в лісі та на прилеглих територіях, тим більше, не підпалюйте їх.

Будьте пильними та у разі виникнення пожежі негайно телефонуйте за номером Служби порятунку «101».


Прес-служба ДСНС України

« повернутися до списку новин