Оржицька районна рада
Оржицький район, Полтавська область

Ірина Пашко: Як отримати гроші ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС, дітям війни та іншим соціально незахищеним верствам за рішенням судів

Переглядів: 605

Як отримати гроші ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС, дітям війни та іншим соціально незахищеним верствам населення за рішеннями судів детально роз’яснила начальник Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Ірина Пашко.

Кабінетом Міністрів України з метою реалізації пункту 3 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» 03.09.2014 прийнято постанову № 440 якою затверджено Порядок погашення заборгованості за рішеннями суду, виконання яких гарантується державою.

Відповідно до зазначеного Порядку виконавчі документи за рішеннями суду про стягнення коштів або рішення суду, що набрали законної сили, боржником за якими є державний орган, державне підприємство, установа, організація або юридична особа, примусова реалізація майна якої забороняється відповідно до законодавства, які видані або ухвалені до 01.01.2013, подаються до органів державної виконавчої служби для здійснення їх обліку, інвентаризації та подальшої передачі органам, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів для погашення заборгованості.

Особа, на користь чи в інтересах якої ухвалено рішення суду або видано виконавчий документ, або її представник може звернутися до управління державної виконавчої служби та подати такі документи:

– заяву про виконання рішення із зазначенням реквізитів банківського рахунка, на який слід перерахувати кошти, або даних для перерахування коштів у готівковій формі через банки або підприємства поштового зв’язку, якщо зазначений рахунок відсутній (форма заяви додається);

– оригінал (дублікат) виконавчого документа або рішення суду (належним чином завірену його копію). Копія рішення суду обов’язково повинна містити відмітку про те, що рішення набрало законної сили;

– копію довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному органу державної податкової служби і мають відмітку у паспорті або до паспорта яких внесені дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків);

– копію паспорта громадянина України (не завіряється).

Зазначені документи можуть бути подані заявником особисто до Головного територіального управління юстиції або направлені поштою. На вимогу заявника особа, яка приймає документи, ставить відмітку про їх прийняття на копії заяви.

У разі, якщо документи подаються представником, його повноваження повинні бути оформлені відповідно до вимог чинного законодавства. У разі подання до органу державної виконавчої служби виконавчого документа заявник додає до нього копію судового рішення (за наявності).

Якщо суд змінив спосіб і порядок виконання рішення, до виконавчого документа або рішення суду заявник додає відповідну ухвалу суду про зміну способу і порядку виконання рішення.

Якщо заявником подані не всі зазначені документи або ці документи не відповідають вимогам законодавства, відповідальна особа надсилає заявнику повідомлення про необхідність усунути виявлені недоліки. У цьому разі питання про прийняття рішення для обліку вирішується після приведення документів у відповідність до законодавства.

Повідомлення про прийняття рішення до обліку надсилається заявнику не пізніше п’ятнадцяти робочих днів з дня надходження рішення до органу державної виконавчої служби. У повідомленні зазначається черга задоволення вимог заявників, до якої включено рішення.

Рішення повертається заявнику у разі, якщо перевіркою даних Єдиного державного реєстру виконавчих проваджень встановлено, що воно виконано в повному обсязі. У цьому випадку подані документи направляються заявнику рекомендованою кореспонденцією з відповідною довідкою з Єдиного державного реєстру виконавчих проваджень.

Прийняті для обліку рішення вносяться до Реєстру рішень, виконання яких гарантується державою”.

 http://np.pl.ua/2016/04/iryna-pashko-yak-otrymaty-hroshi-chornobyltsyam-dityam-vijny-ta-sotsialno-nezahyschenym-verstvam-za-rishennyam-sudiv/

« повернутися до списку новин