Оржицька районна рада
Оржицький район, Полтавська область

У ОРЖИЦІ ЗА НОВИМ ЗАКОНОМ ПРО ДЕРЖСЛУЖБУ ПРОЙШОВ КОНКУРС НА ЗАМІЩЕННЯ ПОСАДИ ПЕРШОГО ЗАСТУПНИКА ГОЛОВИ РДА

Переглядів: 652

Оржиця, РДА,конкурс, керівникПро це повідомило інтернет-видання «Полтавщина» з посиланням на прес-службу облдержадміністрації.

Згідно вимог нового закону «Про державну службу» уперше конкурс відбувся на виїзді та в три етапи. Переможця було визначено, проте результати конкурсу оприлюднять через 10 днів.

У вівторок 9 серпня в Оржиці працювала кадрова комісія Полтавської ОДА, яка проводила конкурс на заміщення вакантної посади першого заступника голови Оржицької РДА. Створена відповідно до розпорядження голови Полтавської ОДА Валерія Головка, комісія вперше проводила конкурс на виїзді, як того і вимагає новий закон «Про державну службу».

Як прокоментував керівник апарату-заступник голови Полтавської ОДА Микола Білокінь, це перший такий досвід роботи. Проте РДА добре підготувалася до проведення конкурсу. Високий рівень продемонстрували й претенденти на вакантну посаду. Сьогодні в ОДА члени комісії аналізували проведення конкурсу, говорили й про недоліки.

Нагадаємо, що згідно з новими вимогами законодавства, конкурс проходив у три етапи. Перший — це тестування на знання законодавства, Конституції та питань з фахової роботи. Він проходив у онлайн-режимі. Фактично тестування проводиться з Києва: РДА отримала попередньо ключі доступу та підключилася в день конкурсу до серверу Національного агентства України з питань державної служби.

— Претенденти на вакантну посаду повинні були за 40 хвилин відповісти на 40 запитань, — коментує начальник юридичного відділу ОДА Тетяна Караваєва. — Щоб пройти далі, необхідно було правильно відповісти на 24 запитання з 40. Результати комп’ютерна система вираховує автоматично, без втручання людини. Кандидати, які набирають необхідну кількість балів, проходять до другого етапу.

Наступний етап — вирішення ситуаційних завдань. За законом претенденти можуть розв’язувати від одного до трьох завдань. У Оржиці кандидати протягом години намагалися вирішити одну проблемну ситуацію. У письмовому вигляді.

— Завдання стосувалося вирішення проблеми із будівництвом у районі житла для лікарів, — розповідає начальник відділу управління персоналом Полтавської ОДА Наталія Лях. — Кандидати шукали шляхи вирішення проблеми, при оцінці враховувалося застосування кандидатом нестандартних підходів, вміння неординарно мислити — тобто ті критерії, які були прописані в оголошенні про конкурс. Відповідь також була закодована: адміністратор, який не є членом комісії, нумерував конверти з відповідями на завдання.

Комісія отримувала лише пронумерований конверт, не персоніфікований. Оцінки ставили не колегіально, а кожен член комісії персонально. Дані відомості з балами за конкурс зводив незалежний адміністратор.

І лише третій етап конкурсу був так би мовити персоніфікований. Йдеться про індивідуальну співбесіду з кожним конкурсантом, до якої допускалися ті кандидати, які набрали на другому етапі більше 0,5 бала. У Оржиці кандидати набрали 1 та 1,5 бали відповідно. Знову ж таки, запитання стосувалися лише тих вимог, які прописані у оголошенні про конкурс. Серед пріоритетних вимог — уміння вести ділові переговори, тримати ефективну комунікацію, дипломатичність та гнучкість, незалежність та ініціативність, вміння працювати в стресових ситуаціях, аналітична діяльність.

А от серед недоліків члени конкурсної комісії назвали тестування. Власне, не складність тестів (а вони доволі непрості), а певний елемент несправедливості. Як прокоментувала Наталія Лях, Нацдержслужбою затверджені 400 тестових запитань. З них по сто — на знання Конституції, закону про корупцію, державну службу та сто запитань з різних галузей, зокрема економіки, фінансів, бюджетної сфери тощо.

Див.також: ВІДБУВСЯ КОНКУРС НА ЗАМІЩЕННЯ ВАКАНТНОЇ ПОСАДИ

— Сорок тестових питань для конкретного конкурсу комп’ютер обирає випадково. І виходить не зовсім справедливо, бо людина, наприклад, претендує на посаду юриста, а їй доводиться відповідати на запитання про бюджет чи міграційну політику. Тобто специфіка не витримується. Коли раніше проводили конкурс, то було три загальні питання — по Конституції і законах, і ще два питання — виключно професійні для визначення фахового рівня кандидата.

У Оржиці переможця було визначено. Проте результати конкурсу оприлюднять через 10 днів. Саме стільки інший претендент має часу, щоб прийняти рішення оскаржувати чи ні результати конкурсу.

Прес-служба Полтавської ОДА

« повернутися до списку новин