Оржицька районна рада

Заріг: Діти знайомляться з природою

Переглядів: 504

Природа постійно оточує дитину, дуже рано входить в її життя. Малюк починає знайомитися з нею ще до того, як вимовить перші слова, зробить перші самостійні кроки, відкриє першу книгу.

Він зосереджено розглядає іграшки, що зображують півника, рибку, квітка, забавного жабеняти.

На прогулянці уважно стежить, як вітер розгойдує гілки дерев, проводжає поглядом летить в небі птаха.

У дитини рано з'являється прагнення до активного пізнання природи. Вона приваблива для нього завдяки своєму барвистого світу, який дає дитині багато яскравих вражень, викликає радісні переживання.

Ознайомлення дошкільників з рідною природою - перші кроки у пізнанні рідного краю, виховання любові до Батьківщини.

Уміння бачити і розуміти стан живої істоти - тонке рух душі, залежне від інтересу до рослині чи тварині, від ступеня розвитку спостережливості, моральних почуттів з цього починається відповідальність за все живе. Цьому велику увагу приділяють вихователі Зарізького ДНЗ.

Оржицький район, Заріг, ДНЗ. діти, виховання, природа

Оржицький район, Заріг, ДНЗ. діти, виховання, природа

Оржицький район, Заріг, ДНЗ. діти, виховання, природа

В ході занять, проведення екскурсій, прогулянок у природу, ведеться відбір об'єктів для спостережень, поступове ускладнення навчального матеріалу, його повторення дає можливість закріпити початкові уявлення дітей про природу, встановити причинний зв'язок між явищами.

В результаті змінюється поведінка дітей. Вони стають більш уважними стали обережніше ставитися до природи, до всього живого, піклуватися про тих, хто поруч, проявляти співчуття і надавати допомогу. Мова дітей стає більш гнучкою і зв'язною.

Послідовніше і цікавіше стають розповіді дітей, розширюється їх словниковий запас, багатшим стає їх творча уява.

В розмовах і розповідях діти частіше  користуються правильними і точними назвами квітів, грибів, ягід, тварин.

У дітей з'являється допитливість і спостережливість, став зростати інтерес до природи, до рідного краю.« повернутися до списку новин