Оржицька районна рада

Обговорили підсумки роботи установ і закладів культури району у 2017 році та завдання на 2018 рік

Переглядів: 524

Сьогодні голова районної ради Володимир Козина взяв участь у колегії районної державної адміністрації, яка відбулася у залі засідань районної ради.  У числі інших важливих питань обговорили підсумки роботи установ і закладів культури району  у 2017 році та завдання на 2018 рік.

Про це йшлося у доповіді головного спеціаліста відділу культури і туризму райдержадміністрації Марії Ворони: 

Мережа закладів культури району становить 63 одиниці, в тому числі 31 заклад клубного типу, 30 бібліотек, дитяча музична школа та районний історичний музей. У районі діють 20 колективів, яким присвоєно звання «народний» і «зразковий». Забезпечують діяльність закладів культури 139 працівників.

Відповідно до розрахункових показників обсягу видатків на 2017 рік на утримання та розвиток галузі із загального фонду виділено 8 005,6 тис. грн. Надано платних послуг на суму 89,4 тис. грн, що на 22,4 тис. грн. більше показників попереднього року.

З метою забезпечення матеріально-технічної бази клубних і бібліотечних закладів району в 2017 році на проведення капітальних та поточних ремонтів, придбання музичної апаратури та сценічних костюмів залучено кошти з різних джерел фінансування (субвенція, спонсорські, благодійні, місцевий бюджет) 5 480,4 тис. грн., що на 2 526,4тис.грн. більше ніж у 2016 році. 

В 2017 році при закладах культури функціонувало 137 клубних формувань, в яких були задіяні 1546 учасників художньої творчості.

Протягом року проведено 207 концертів аматорського мистецтва, 13 концертів професійних колективів, організовано 29 виставок декоративно-прикладного мистецтва.

Кращі аматорські колективи закладів культури району брали участь в мистецьких заходах регіонального та всеукраїнського рівнів, а саме: в  обласному огляді-конкурсі фольклорних ансамблів, народних музик, гармоністів та бандуристів «Чиста криниця» в рамках програми Сорочинського ярмарку, у відкритому регіональному конкурсі дуетів, тріо, квартетів та вокальних ансамблів на традиційному обласному святі «Осіннє золото», на відзначення дня народження Д.О.Луценка в с. Березова Рудка Пирятинського району, у регіональному фестивалі народної творчості «Барви Хорольщини», у конкурсній програмі фестивалю народної творчості в м. Переяславі – Хмельницькому, в обласному конкурсі читців-гумористів на обласному святі «Веселої мудрості» в с. Веселий Поділ Семенівського району, в конкурсі читців-гумористів, присвяченому пам?яті Павла Глазового в м. Хорол, у всеукраїнському конкурсі мистецтв «Єднаємо серця» м. Вінниця, а ансамбль народних інструментів «Червона калина» Вишневого СБК взяв участь у телевізійному шоу «Україна має талант» в м. Києві.

За 2017 рік бібліотеками району надано послуг 9,8 тис. читачам. Книговидача складає 213,3 тис. екземплярів. Читачами бібліотек здійснено 66,0 тис. відвідувань. Бібліотечним обслуговуванням охоплено 39,8% населення району. Особлива увага приділяється соціально–незахищеним категоріям (ветеранам, інвалідам, людям похилого віку).  Як і раніше, актуальною залишається така форма бібліотечного обслуговування населення, як книгоноші.

Фонди бібліотек за рік поповнилися на 4205  примірників. З них книг – 2219, періодики  - 1986 примірників.

При бібліотеках району діють 16 клубів за інтересами, які згуртовують різних людей за віком, професією, уподобаннями. Тут поєднуються особисті і суспільні інтереси, розвивається творча активність і ініціатива  користувачів.

Бібліотеки району , в тому числі і центральна районна бібліотека, брали участь у всеукраїнських та обласних конкурсах, а обласний захід в підтримку волонтерського руху та вшануванню волонтерів під назвою «Волонтери-воїни добра», що відбувся в Оржиці, проходив за сценарієм та за активної участі працівників бібліотеки.

У бібліотеках району  протягом року були влаштовані виставки творчих робіт народних умільців, а в Оржицькій центральній районній бібліотеці діяла виставка  фоторобіт Олени Кльокти.

Бібліотекою спільно з районним історичним музеєм організовано виставку «Оржиця мистецька» і «Оржиця літературна» на презентацію Оржицького району в рамках програми «Сорочинського ярмарку».

У центральній районній бібліотеці, Лазірківській зональній та  Круподеринській сільській бібліотеках діє безкоштовна VI-FI  територія, якою щоденно користуються старшокласники,  студенти та інші відвідувачі. У 2017 році комп’ютерну техніку отримали Лазірківська зональна, Круподеринська та Райозерська сільські бібліотеки.

В роботі музейної ради протягом року пріоритет надавався ознайомленню відвідувачів з етапами становлення та розвитку державності України, виховання молоді в дусі національної ідеї,  патріотизму.

Значна увага приділялась культурно-освітній роботі. Проводились оглядові та тематичні екскурсії. Організовувались виставки до ювілейних та пам’ятних дат в житті країни.

За поточний рік проведено 76 екскурсій, з них - 18 тематичних, 58 оглядових. Музей відвідало 863 особи.

До основного фонду  музею за 2017 рік надійшло 94 предмети. Серед них 15 речових, 10 писемних та 69 фотодокументів.

Районний будинок культури, історичний музей та центральна районна бібліотека взяли участь в обласному огляді-конкурсі з патріотичного виховання  «Міцна родина - сильна Україна!». За результатами конкурсу Оржицький районний історичний музей (директор Мунько Л.Г.) нагороджений дипломом ІІІ ступеня Управління культури облдержадміністрації, а районний будинок культури (директор Коханський М.М.) та центральна районна бібліотека (директор Черненко В.С.) нагороджені грамотами Управління культури облдержадміністрації.

У Оржицькій дитячій музичній школі та її філіалах навчається 145 учнів. Школа має три відділення: музичне, образотворче та хореографічне.

На музичному відділенні навчається 71 учнів. Образотворче відділення нараховує – 46  вихованців, хореографічне – 28. При школі працюють філії в с. Заріг (духові інструменти), смт Новооржицьке (образотворче), с.Чутівка (образотворче).

У школі працюють 13 кваліфікованих викладачів, два з яких носять звання Заслуженого працівника культури України – це Барило Григорій Миколайович та Слинько Іван Павлович.

При школі створені і працюють: ансамбль викладачів «Форс-мажор», вокальний ансамбль викладачів «Передзвін», ансамбль сопілкарів, дует баяністів «Два кольори», тріо та дуети скрипалів, баяністів, духових інструментів, зразковий дитячий хоровий колектив; вокальні дуети, тріо, ансамблі – на основі хорового колективу.

Випускники школи та учні є лауреатами, дипломантами, переможцями  обласних, республіканських та міжнародних конкурсів гри на народних інструментах.

Викладачі та учні музичної школи беруть активну участь у шефських концертах в загальноосвітніх школах, концертах на замовлення господарствами району, в звітних та заключних концертах-оглядах переможців творчих звітів художньої самодіяльності району.

Учні  дитячої музичної школи брали участь у Всеукраїнському конкурсі під назвою «Єднаймося ж, брати мої» , присвяченому Шевченківським дням в м. Києві, у конкурсі «Герої сьогодення - очима дітей», приуроченому  вшануванню пам’яті Героїв Небесної Сотні і бійців, які загинули на сході України,  обласному конкурсі «Світ навколо нас», в обласному конкурсі між школами мистецтв «Срібний черевичок» в м. Полтаві, а також у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Best of the best dance fest» м. Київ  та Міжнародному фестивалі-конкурсі «Euro Art Fest» м. Полтава.

Протягом 2017 року відділом культури і туризму райдержадміністрації здійснювалися відповідні заходи щодо реалізації районної Програми розвитку культури на 2016-2020 роки.

Так, за 2017 рік на покращення матеріально-технічної бази закладів району використано  5480,4 тис. грн, в тому числі  на придбання -1106,7 тис. грн., капітальні ремонти -4348,9 тис. грн.,поточні ремонти -24,8 тис. грн.

По структурних підрозділах витрачено на придбання 1106,7 тис. грн., а саме:

Дитяча музична школа
-
48,7  тис. грн.
Районний будинок культури
-
345,0  тис. грн.
Центральна районна бібліотека
-
35,6  тис. грн.
Районний історичний музей
-
0,5  тис. грн.
Централізована бухгалтерія
-
13,6   тис. грн.
Чевельчанський СБК
-
60,0  тис. грн.
Плехівський СБК
-
14,0  тис. грн.
Лукімський СБК
-
85,5  тис. грн.
Денисівський СБК
-
62,7 тис. грн.
Вишневий СБК
-
215,7 тис. грн.
Староіржавецький СК
-
50,0 тис. грн.
Нижньоіржавецький СК
-
4,5 тис. грн.
Райозерський СБК
-
9,9 тис. грн.
Хорошківський СБК
-
135,2 тис. грн.
Великоселецький СБК
-
16,6 тис. грн.
Онішківська СБ
-
1,1 тис. грн.
Яблунівська СБ
-
6,0 тис. грн.
Вишнева СБ
-
0,8 тис. грн.
Лукімська СБ
-
1,3 тис. грн.

Проведено капітальних ремонтів за 2017 рік на суму 4348,9 тис. грн., в тому числі:

Районний будинок культури
-
1287,9  тис. грн.
Вишневий СБК
-
1029,5  тис. грн.
Тарасівський СБК
-
126,0  тис. грн.
Плехівський СБК
-
260,1  тис. грн.
Зарізький      СБК
-
149,4  тис. грн.
Круподеринці СБК
-
301,2 тис. грн.
Новооржицький БК
-
49,2 тис. грн.
Лукімський СБК
-
695,3 тис. грн
Тарасенківський СБК
-
200,0 тис. грн.
Центральна районна бібліотека
-
247,8 тис. грн.
Хорошківський СБК
-
2,5 тис. грн.

Поточних ремонтів проведено  на суму 24,8 тис. грн.(Дитяча музична школа).

В розрізі видів придбання і послуг ця сума розподіляється так:

музична апаратура
-
276,8  тис. грн.
комп’ютерне  обладнання
-
54,4  тис. грн.
меблі
-
22,6  тис. грн.
музичні інструменти
-
25,6  тис. грн.
сценічні костюми і штори
-
1,5  тис. грн.
обігрівачі
-
138,3  тис. грн.
театральні крісла
-
337,0  тис. грн.
книги
-
28,8  тис. грн.
більярдний  стіл
-
16,7  тис. грн.
засоби пожежогасіння
-
1,3  тис. грн.
гімнастичне обладнання
-
2,4  тис. грн.
господарське приладдя
-
32,5  тис. грн.
будівельні матеріали
-
8,8   тис. грн.
система відеоспостереження
-
160,0   тис. грн.

На  виконання  районної Програми розвитку  туризму на 2016-2020 роки у 2017 році  було продовжено роботу по підвищенню туристичного іміджу району та налагодженню співпраці з представниками громадськості та наукових кіл, а також по здійсненню моніторингу діяльності суб’єктів підприємницької діяльності у сфері надання послуг, пов’язаних з організацією відпочинку громадян.

Основним проблемним питанням на сьогодні залишається недостатнє фінансування галузі культури в цілому. Матеріально-технічна база  закладів культури  не відповідає сучасним вимогам культурно-освітнього закладу. Існують і кадрові питання, пов’язані з неповною зайнятістю працівників закладів культури, а по окремих посадах і повною їх відсутністю. 

Актуальним на сьогодні залишається вирішення питання  встановлення вказівних знаків до об’єктів культурної спадщини та туристичної інфраструктури в районі, проведення поточних та капітальних ремонтів приміщень закладів культури,  а також залучення коштів з різних джерел фінансування на вирішення першочергових завдань галузі.

Прес-служба районної ради


« повернутися до списку новин