Оржицька районна рада
Оржицький район, Полтавська область

Із сесійного залу районної ради: депутати заслухали інформацію про виконання Комплексної програми розвитку освітньої галузі Оржицького району на 2017-2021 роки у 2017 році

Переглядів: 629

В ході роботи двадцять другої сесії районної ради сьомого скликання 6 грудня ц.р. депутати заслухали інформацію начальника відділу освіти РДА Н.Стасенко «Про виконання Комплексної програми розвитку освітньої галузі Оржицького району на 2017-2021 роки у 2017 році».

В ній говорилося: «З метою забезпечення державних гарантій щодо рівного доступу до здобуття якісної освіти, приведення системи освітньої роботи у відповідність до потреб дитини, створення умов для ефективного навчально-методичного та матеріально-технічного забезпечення закладів освіти району відділом освіти Оржицької районної державної адміністрації була розроблена Комплексна програма розвитку освітньої галузі Оржицького району на 2017-2021 роки, затверджена рішенням чотирнадцятої сесії районної ради сьомого скликання від 25 лютого 2017 року № 276.

У 2017 році у рамках реалізації Комплексної програми розвитку освітньої галузі району робота відділу освіти була спрямована на виконання таких пріоритетних завдань:  створення належних санітарно-гігієнічних умов утримання дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів, проведення поточних та капітальних ремонтів закладів освіти, здійснення заходів з енергозбереження, модернізації навчально-методичної та матеріально-технічної бази загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів, виявлення обдарованих і талановитих дітей та молоді та створення умов для її розвитку, забезпечення ефективності виявлення та підтримки творчої праці вчителів, підвищення їхньої професійної майстерності, популяризації педагогічних здобутків. Реалізація Програми стала можливою за рахунок активної участі у її виконанні місцевих органів самоврядування.

У районі забезпечена потреба  у здобутті дошкільної освіти дітьми відповідного віку. На території усіх  сільських та селищних рад стабільно працює 22 дошкільні установи, які відвідують 800 вихованців. Охоплення дітей 3-6 років різними формами дошкільної освіти   складає 83% і стабільне протягом останніх років. 

У 2017 році внесено зміни до Статутів дошкільних навчальних закладів та 3 березня 2017 року проведено їх реєстрацію в Єдиному реєстрі фізичних та юридичних осіб. Виготовлено печаті та штампи.

З метою забезпечення  рівних умов для здобуття дошкільної освіти, приведення у відповідність до законодавства штатів ДНЗ, рішенням тринадцятої сесії районної ради сьомого скликання від 23.12.2016 року №262 відкрита друга група у Чайківщинському ДНЗ „Оленка”, рішенням п’ятнадцятої сесії районної ради сьомого скликання від 14.04.2017 року № 305  введено 20 штатних одиниць в 9 дошкільних закладах. Це дало змогу забезпечити дошкільні заклади  штатами педагогічних працівників відповідно до Типового положення. Та разом з тим вимагає додаткового фінансування  на заробітну плату з нарахуваннями у сумі  750 тис.грн.

Усього на реалізацію Програми по розділу „Дошкільна освіта” у 2017 році використано 1660,7 тис. грн., з них 640 тис. грн. державного бюджету, 100,0 тис. грн. обласного бюджету, районного – 79 тис. грн., бюджетів місцевих рад – 538,5 тис. грн., батьківських та спонсорських коштів – 303,3 тис. грн.

Протягом 2017 року у дошкільних навчальних закладах проведені капітальні та поточні ремонти на загальну суму 1362,7 тис. грн., з них 640 тис. грн. державного бюджету, 100 тис. грн. обласного бюджету, 57 тис. грн. – районного бюджету, 323,5 тис. грн. кошти місцевого бюджету, 83,4 тис. грн. батьківські, 158,9 тис. грн спонсорських.

З них  за рахунок соціальних угод та спонсорських коштів проведено заміну паркану та  на побудову 3-х навісів   у Вишневому ДНЗ на загальну суму 108,0 тис. грн., ремонт даху Новооржицького дошкільного навчального закладу – 72,0 тис. грн., ремонт недіючої групової кімнати Савинського ДНЗ – 25,1 тис. грн., ремонт туалетної кімнати Зарізького ДНЗ – 20 тис. грн., облаштування подвір’я Круподеринського ДНЗ  – 22,5 тис. грн.

  З метою реалізації заходів з енергозбереження проведено капітальні ремонти по заміні віконних блоків: протягом року замінені 56  віконних блоків. З  них 21 вікно у Новооржицькому, 9 – у Чайківщинському, по 5 у Чевельчанському та Чутівському,  по 3 у Зарізькому та Онішківському дошкільних закладах. Усього роботи виконані на 978,65 тис. грн., з них 640 тис. грн. державного бюджету, 100 тис.грн. обласного бюджету, 206,7 тис. грн. місцевого бюджетів та спонсорських коштів.

У рамках реалізації Програми  у 2017 році оновлено  матеріально-технічна базу закладів  району на 298 тис. грн., з них використано коштів районного бюджету  22 тис. грн.,  місцевих рад – 215 тис. грн., батьківських та спонсорських коштів  –  61 тис. грн.

Придбано меблі в 11 дошкільних закладів за 98,46 тис. грн., електротехніку  у 9 ДНЗ на 30,9 тис.грн., комп’ютерну техніку у 3 ДНЗ на 28,9 тис. грн., іграшки у 8 ДНЗ на 20,8 тис. грн., 6 пісочниць загальною вартістю 11,6 тис. грн., посуд у 5 закладів загальною вартістю 6,2 тис. грн.

  З метою модернізації  матеріально-технічної бази та впорядкування майнових прав навчальних закладів виготовлено технічний паспорт для Вишнівського та  Чевельчанського ДНЗ на 10,0 тис. грн.

  Значну допомогу надали Вишнева сільська рада (151,0 тис. грн.), Новооржицька  селищна  рада  (121 тис. грн.),  Чевельчанська  сільська  рада

(63 тис. грн.), Оржицька селищна рада ( 35,0 тис. грн.), Селецька сільська рада (30 тис. грн.), Круподеринська сільська рада (22,5 тис. грн.), Чутівська сільська рада (20 тис. грн.), Воронинцівська сільська рада (20 тис. грн.).

На базі районного методичного кабінету діє спільний сайт дошкільних навчальних закладів „Дошкілля Оржиччини”. Матеріали сайту оновлюються  згідно доведеного графіка. На даний час  сайт  оновлюється у зв’язку із змінами, внесеними Законом України „Про освіту”, „Про дошкільну освіту”, які передбачають оприлюднення інформації про використання публічних коштів  у розмірі навчальних закладів.

Значна робота проведена органами місцевого самоврядування по виконанню Програми у розділі „Загальна середня освіта” та „Робота з обдарованою молоддю”.

З метою реалізації заходів з енергозбереження вперше проведено енергоаудит у 2 ЗНЗ (Лазірківська та Круподеринська школи) на суму 28,0 тис. грн. за кошти сільських рад. У 3 ЗНЗ (Денисівська, Плехівська та Великоселецька  школи) за кошти сільських рад виконаний ремонт теплогенераторних, здійснено заміну котлів, на суму 169,0 тис. грн. Також, за рахунок коштів сільської ради виготовлено проектно-кошторисну документацію на капітальний ремонт системи опалення та проведено поточний ремонт даху Круподеринської ЗОШ І-ІІІ ступенів (27,9 тис. грн.).

У рамках реалізації Програми проведено капітальний ремонт даху Чевельчанської ЗОШ І-ІІІ супеніів на суму 1200 тис. грн. (державний бюджет – 350 тис. грн., обласний бюджет – 600 тис. грн., бюджет сільської ради – 250 тис. грн.). Ведуться роботи по капітальному ремонту каналізації у Оржицькій ЗОШ І-ІІІ ступенів імені І.Я. Франка на суму 815 тис. грн. (державний бюджет – 270 тис. грн., обласний бюджет – 500 тис. грн., районний бюджет – 25 тис. грн. та бюджет селищної ради – 20 тис. грн.).

Значна робота проведена по заміні віконних блоків. Так, капітальні ремонти з даного напрямку проведені у 8 ЗНЗ на суму  4656,6 тис. грн., з них 4294,8 тис. грн. – кошти державного бюджету та 361,8 тис. грн. – кошти районного та місцевих бюджетів. Крім того, у Савинській та Великоселецькій ЗОШ І-ІІ ступенів проведені ремонти по заміні віконних блоків за рахунок коштів сільських рад на суму 437,7 тис. грн. (299 та 138,7 тис. грн. відповідно). За результатами проведеної роботи повністю замінені віконні блоки у 5 ЗНЗ: опорних закладах „Новооржицька ЗОШ” та „Оржицька ЗОШ”, Лазірківській ЗОШ І-ІІІ ступенів, Вишнівській ЗОШ І-ІІІ ступенів і Савинській ЗОШ І-ІІ ступенів.

Нажаль, через брак фінансування неможливо виконати все, що було заплановано.  Так, у аварійному стані знаходяться обидва спортивні зали Денисівської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені В.В.Лесевича. Існує потреба у заміні віконних блоків та даху, який протікає. Для проведення капітального ремонту цих об'єктів ще у 2016 році була виготовлена проектно-кошторисна документація, але кошти до цього часу не виділені.

З метою модернізації  матеріально-технічної бази та впорядкування майнових прав загальноосвітніх навчальних закладів виготовлено технічні паспорти  на   об’єкти  нерухомого  майна  для  4  закладів  освіти  ( ЗНЗ –  4)

на суму 30,2 тис. грн. Виготовлено технічну документацію із землеустрою для  5 навчальних закладів на суму 22,5 тис. грн.

З метою формування належного освітнього середовища за рахунок освітньої субвенції для опорних закладів „Оржицька ЗОШ” та „Новооржицька ЗОШ” придбано шкільні меблі на суму 210,53 тис. грн.

 За кошти сільських рад придбано електричну плиту та холодильник для Тарасенківської ЗОШ І-ІІ ступенів (24,60 тис. грн.), жарову шафу та морозильник для Великоселецької ЗОШ І-ІІ ступенів (16.47 тис. грн.), електричну плиту для Золотухівської ЗОШ І-ІІ ступенів (9,9 тис. грн.) та шкільні меблі для Круподеринської ЗОШ І-ІІІ ступенів (5,37 тис. грн.).

Для забезпечення реалізації державних вимог з предмету „Захист Вітчизни” у 2017 році проведено ряд робіт по облаштуванню навчальних кабінетів у опорних закладах „Оржицька ЗОШ І-ІІІ ступенів імені І.Я. Франка” та „Новооржицькій ЗОШ І-ІІІ ступенів”: придбано меблі на суму 49,65 тис. грн. та комплекти стендів з предмета „Захисту Вітчизни”  на суму 24,5 тис. грн., закуплено сейфи для зберігання зброї на суму 10,4 тис. грн.

Досить гостро на даний момент стоїть питання забезпечення навчальних закладів сучасним комп’ютерним обладнанням. На початок 2017 року середнє навантаження  на 1 ПК становило 6 учнів  1-11 класів. 258 комп’ютерів (81% від загальної кількості ПК) мали термін придбання понад 5 років і були морально-застарілими.

За рахунок виконання Комплексної програми  сільськими радами було оновлено комп’ютерну техніку у 7 загальноосвітніх навчальних закладах. Протягом 2017  року було придбано 3 ноутбуки (Денисівська ЗОШ І-ІІІ ступенів – 1, Новооржицька ЗОШ І-ІІІ ступенів – 1, Золотухівська ЗОШ І-ІІ ступенів – 1), 7 стаціонарних комп’ютерів (Лукімська ЗОШ І-ІІІ ступенів – 6, Золотухівська ЗОШ І-ІІ ступенів – 1), 2 мультимедійні проектори для Новооржицької ЗОШ І-ІІІ ступенів та 1 для Денисівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

До мережі Інтернет підключено 23 загальноосвітніх навчальних закладів  І-ІІІ ступенів та І-ІІ ступенів (100% від загальної кількості ЗНЗ).

Комплексна програма розвитку освітньої галузі району покликана вирішити питання щодо організації навчання та виховання обдарованої учнівської молоді.

Однією з цілеспрямованих форм роботи з обдарованою молоддю є проведення предметних олімпіад.

Щорічно школярі беруть участь І та ІІ  етапах Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін. Учні-переможці районного етапу олімпіад захищають честь району на обласному рівні. У 2017 році переможцями та призерами ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін стали 11 учнів: І місце – 2, ІІ місце – 4, ІІІ місце – 5. Учениця Оржицької ЗОШ І-ІІІ ступенів імені І.Я. Франка  Гукало Ольга стала однією з найкращих серед обдарованих дітей не тільки в області, а і в Україні, вдруге виборовши перемогу на всеукраїнському етапі олімпіади з хімії (у 2016 р. –  І місце, у 2017 р. –  ІІ місце).

Обдарована молодь залучається до науково-дослідницької, експериментальної, творчої діяльності в Малій академії наук. У 2017 році призерами ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН став 1 учень Лазірківської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені В.О. Підпалого.

З метою підвищення престижу української мови і літератури, стимулювання учнівської молоді до вивчення рідної мови, щорічно учні району залучаються до участі у Міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика та Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. У 2017 році учні району зайняли два других і два третіх місця в обласному етапі конкурсу імені  Петра Яцика.

Учні району систематично залучаються до участі у районних та обласних конкурсах мистецького спрямування: конкурс-огляд художньої самодіяльності „Веселка”, конкурс-огляд команд КВК, конкурс юних гумористів „Посміхнемось щиро Вишні”, різноманітні конкурси з декоративно-прикладного мистецтва та інші. У 2017 році призерами обласних етапів конкурсів стали 11 учнів ЗНЗ району.

З метою виявлення та підтримки юних спортсменів проводиться районна Спартакіада школярів, до участі в якій у 2016 році було залучено 814 учнів (39% від загальної кількості учнів 1-11 класів). Юні спортсмени протягом року 4 рази ставали чемпіонами області з легкоатлетичних видів змагань та 5 разів призерами обласної Спартакіади школярів.

Створено систему адресної підтримки талановитих та обдарованих дітей. Учні району, переможці учнівських олімпіад та члени малої академії наук, направляються для навчання в навчально-оздоровчий комплекс „Ерудит” при Кременчуцькому педагогічному училищі імені А.С. Макаренка (У 2017 році було направлено 36 учнів).

У рамках Комплексної програми розвитку освітньої галузі Оржицького району  на 2017-2021 роки проводиться виплата грошової винагороди та премії переможцям ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад, переможцям ІІ етапу Конкурсу-захисту МАН, призерам обласної Спартакіади школярів, переможцям обласного та всеукраїнського етапів мистецьких конкурсів та вчителям, які їх підготували. У 2017 році виплачено грошові винагороди учням на суму 5 900 грн.

З метою підтримки творчої праці педагогів, підвищення їхньої професійної майстерності у 2017 році було виплачено премії на суму 6400 грн. вчителям, які підготували переможців обласного та всеукраїнського етапів олімпіад, конкурсів та змагань, та 800 грн. учителям-переможцям обласних конкурсів професійної майстерності.

Та разом з тим, у виконанні програми є ряд проблем, пов’язаних з її фінансуванням. Додаткових коштів на реалізацію Комплексної програми як не виділялося/закладалося, так і не виділяється/закладається. Як наслідок,  забезпечити виконання Програми в повній мірі  неможливо.

У зв’язку з відсутністю належного фінансування матеріально-технічна база впродовж останніх років оновлюється незначною мірою, навчально-методичне забезпечення закладів відсутнє. Особливо гостро стоїть питання роботи шкільних майстерень, ремонтів харчоблоків, заміна технологічного обладнання, морально застарілої техніки, зокрема комп’ютерів.

Відділ освіти і надалі буде продовжувати роботу по забезпеченню виконання Комплексної програми розвитку освітньої галузі району на 2017-2021 роки. Сподіваюсь на тісну співпрацю у реалізації даної Програми».

За підсумками розгляду, інформація була взята до відома та рекомендовано відділу освіти Оржицької райдержадміністрації забезпечити виконання Комплексної програми розвитку освітньої галузі у 2018 році, а органам місцевого самоврядування передбачити кошти на реалізацію Програми.

Прес-служба районної ради

« повернутися до списку новин