Оржицька районна рада

На Полтавщині впроваджують третю фазу Проекту ЄС та Програми Розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»

Переглядів: 695

Оржиця,районна рада,громади,розвиток, ООЕУ Полтавській області розпочався наступний етап співпраці Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» з громадами міст Миргород та Комсомольськ.

29 лютого за участі представників  облдержадміністрації, обласної ради та Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» у режимі скап-конференції відбувся відбір Об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та ініціативних груп будинків у тих  містах, які будуть приймати участь у Проекті ЄС та ПРООН.  У заході взяли участь заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, директор Департаменту економічного розвитку Інна Іщенко, спеціаліст з розвитку громад  Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» Олександр Рябий та ін.
Усього в основний список учасників відібрано по 6 ОСББ та ініціативних груп в кожному місті.
Проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» у цьому році планує виділити від 82700 до 89900 дол. США на область для проектів, які ініціюють відібрані ОСББ в містах – партнерах Проекту: Миргороді та Комсомольську. Розмір фінансування буде залежати від ефективності та складності проектів ОСББ.

ДОВІДКОВО:
Спільний проект Європейського Союзу та Програми розвитку ООН „Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” реалізується в Полтавській області починаючи із 2009 року.  Цей Проект співпрацює з громадами в усіх регіонах Україні для підтримки сталого розвитку сільських територій шляхом реалізації ініціатив мешканців сіл, об`єднаних в громадські організації, для реального вирішення місцевих проблем. Крім того, Проект підтримує співпрацю громад з обласними, районними та місцевими органами влади за допомогою розвитку та реалізації багатостороннього партнерства між громадами та місцевою владою, приватним сектором та міжнародними донорськими організаціями, внаслідок якого спільними зусиллями змінюється якість життя на селі.
Перша фаза Проекту, при підтримці обласного бюджету в сумі 1 млн. 700 тис. грн. та районних бюджетів в сумі 1 млн. 390 тис. грн. дала змогу реалізувати в області 50 ініціатив громад з покращення місцевої інфраструктури загальною вартістю понад 7 млн. грн. Понад півмільйона гривень зібрані на ці цілі самими мешканцями. 3 млн. 600 тис. грн. грантових коштів було надано Проектом „Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”.
У другій фазі Проекту, яка тривала з 2011 року реалізовано 54 ініціативи громад загальною вартістю понад 10 млн. грн., з яких грантова підтримка Проекту – 4,2 млн. грн., з обласного бюджету виділено 2,2 млн. грн.,  кошти  районних та сільських бюджетів – 3,7 млн. грн., кошти мешканців – 620 тис. грн.
З 9 жовтня 2014 року реалізується ІІІ фаза Проекту. Вона має на меті сприяти сталому соціально-економічному розвитку на місцевому рівні та  впроваджуватиметься протягом 2014  - 2018 років із загальним бюджетом 23.8 млн. євро, наданих Європейським Союзом (23 млн. євро) та ПРООН (800,000 євро).
У рамках цієї фази Проекту планується реалізувати:
- 32 мікропроекти громад у 8 районах області (Лохвицькому, Шишацькому, Козельщинському, Чутівському, Пирятинському, Оржицькому, Зіньківському, Кременчуцькому);
- додатковий компонент з муніципального розвитку - 2 міста (Миргород та Комсомольськ) отримають підтримку з розвитку ОСББ, реалізації мікропроектів ОСББ з енергоефективності, впровадження інноваційної діяльності та технологій на місцевому рівні із забезпеченням кращого обслуговування житлового сектору;
- 2 проекти з поліпшення умов життя внутрішньо переміщеним особам, що мігрували до Полтавської області у зв'язку з військовим конфліктом на Сході України. Підтримка передбачає відновлення житлових споруд комунальних об'єктів для проживання осіб зазначеної категорії.

Підготовлено:
управління інвестиційної діяльності та міжнародного співробітництва Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації« повернутися до списку новин