Оржицька районна рада

Районна рада прийняла Звернення до Президента, Верховної Ради та Кабінету Міністрів України щодо врегулювання проблеми з підвищенням тарифів для населення

Переглядів: 638
Оржиця, районна рада, депутати, тарифи, Звернення, влада, держава

В ході роботи дев’ятої (позачергової) сесії районної ради депутати Анатолій Литвиненко («Нова держава»), Віктор Бондар (“Партія простих людей Сергія Капліна”), Максим Холоша (Радикальна Партія Олега Ляшка) підготували Звернення до Президента, Верховної Ради та Кабінету Міністрів України щодо врегулювання  проблеми з підвищенням тарифів для населення, яке було підтримано депутатським загалом.

 

В ньому говориться: «У країні спостерігається напружена соціально-економічна ситуація на фоні стрімкого зубожіння населення. Стрімка інфляція, скорочення робочих місць, аварійний стан житлово-комунальної сфери, неефективна політика уряду негативно впливають на якість життя громадян.

Збільшення розміру тарифів на житлово-комунальні послуги, газ, електричну енергію призведе до різкого зниження рівня життя кожного громадянина. В свою чергу відсутність коштів у населення призведе до соціальної напруги.

Ми, представники місцевого самоврядування, не можемо стояти осторонь актуальних проблем, які хвилюють людей.

Звертаючись до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, вимагаємо:

1. Впровадження мораторію на підвищення з 1 липня 2016 року тарифів  на житлово-комунальні послуги до покращення соціально-економічної ситуації   в країні і встановлення прозорого механізму ціноутворення.

2. Заборонити постачальникам тепла, газу, електроенергії нараховувати  з 1 липня 2016 року і стягувати з населення пеню за несвоєчасну сплату за комунальні послуги та виставляти споживачам авансові рахунки за ненадані послуги.

3. Ухвалення Постанови Верховної Ради України № 2597 „Про утворення тимчасової слідчої комісії  Верховної Ради України  з перевірки обґрунтованості підвищення тарифів житлово-комунального господарства”.

4. Від Кабінету Міністрів України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг:

1)  розкриття та оприлюднення методики розрахунків й обґрунтування підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги (опалення, електроенергія, водопостачання) для мешканців громади Оржицького району;

2)   негайного перерахунку ціни на газ для населення шляхом зміни формули розрахунку ціни (від прив’язки до європейських ринків до економічно обґрунтованої ціни на основі реальної собівартості видобутку) з метою подальшого зменшення комунальних тарифів;

3) відновлення пільгової норми споживання газу для населення та збільшення її до 2400 куб. м  на опалювальний сезон.

Закликаємо Президента України,  Верховну Раду України та Кабінет Міністрів України прислухатися до проблем людей на місцях і негайно врегулювати проблему із підвищення тарифів!».

Про результати розгляду даного Звернення районна рада інформуватиме оржичан.

Прес-служба районної ради« повернутися до списку новин