Оржицька районна рада

Відбулася сесія районної ради

Переглядів: 404

Відбулася п’ятнадцята сесія районної ради сьомого  скликання, участь у якій взяли депутати обласної ради Микола Горб, Валентин Несен, Анатолій Яненко, керівники установ, організацій, сільські селищні голови району, начальники відділів та секторів райдержадміністрації.

На початку  сесії депутат районної ради Володимир Карлов вніс пропозицію включити до порядку денного питання «Про звернення депутатів Оржицької районної ради до Верховної Ради України та Президента України щодо припинення торгівельної блокади з окупованими територіями», яке при розгляді не було підтримане депутатським корпусом районної ради.

Депутати внесли зміни до низки діючих  програм району, затвердили розпорядження голови районної ради, прийняли звернення  щодо недопущення можливого зняття мораторію на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення, погодилися з необхідністю створення відповідних умов для надання спеціалістами Оржицької центральної районної лікарні медичних послуг жителям району.

Всього депутатами було затверджено 17 рішень з внесених на розгляд засідання сесії питань.

Найбільш суперечливим стало питання про затвердження результатів конкурсу на кращий проект опорної школи освітнього округу та визначення опорних закладів Оржицького району. За результатами конкурсу, проведеного 1 березня цього року, переможцями стали Оржицька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів  імені І.Я. Франка та Новооржицька  загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів. Ці школи визначені опорними освітніми закладами району, на оснащення яких планується залучити чималі кошти з державного бюджету. У підтримку прийняття рішення з даного питання виступили депутат обласної ради Анатолій Яненко, депутати районної ради Григорій Рибачов, Микола Чепа, Володимир Бас, Микола Бутенко, голова райдержадміністрації Олена Кражан, голова селищної ради Олена Сидоренко. Після активних обговорень рішення було ухвалено більшістю голосів депутатського складу районної ради.

Депутат районної ради Григорій Проценко порушив питання щодо недопущення закриття сільських відділень поштового зв’язку. Це досить актуальне проблема для жителів віддалених сіл, адже наявність відділення дає змогу здійснювати комунальні платежі, одержувати пенсії, а при його закритті людям похилого віку доведеться добиратися до райцентру чи інших населених пунктів, витрачаючи при цьому додаткові кошти та фізичні зусилля. Було запропоновано більш детально вивчити порушене питання та знайти шляхи його вирішення з точки зору людяності, а не рентабельності.

У "Різному" виступила депутат районної ради Аліна Храпаль із запитом щодо використання виділених із районного бюджету коштів на Оржицьку районну лікарню, якій в ході обговорення було запропоновано за детальними роз’ясненнями звернутися до фінансового управління райдержадміністрації.

Депутат районної ради Оксана Халява підняла проблему незаконної вирубки лісів в районі. У своєму виступі лісничий  Лубенського лісового господарства Оржицького лісництва Володимир Дворко детально пояснив, які роботи проводить його господарство та звернувся до сільських, селищних голів, депутатів з проханням повідомляти лісництво про нелегальну вирубку лісу.

Підбиваючи підсумки засідання голова районної ради Володимир Козина подякував всім,  хто долучився до акції «Великодній кошик солдату» та привітав присутніх з наступаючим святом  Воскресіння Христового.

Прес-служба районної ради

 « повернутися до списку новин