Оржицька районна рада
Оржицький район, Полтавська область

З 1 квітня на Оржиччині стартує нерестова заборона на вилов риби

Переглядів: 455

 Адміністрація Національного природного парку “Нижньосульський” повідомляє, що згідно «Режиму використання водних живих ресурсів та пересування  плавзасобів у межах території національного природного парку “Нижньосульський”, затвердженого наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 05 лютого 2016 року №36. З метою створення сприятливих умов для нересту риби та інших водних живих ресурсів, визначається нерестовий період з 1 квітня по  20 травня  2016р.

    Під час нерестового періоду забороняється пересування будь-яких плавзасобів, крім служби державної охорони НПП «Нижньосульський», спеціально уповноважених органів та за винятком аварійних ситуацій, проведення рятувально-пошукових заходів.

   Для задоволення власних потреб населенню, дозволяється, любительське рибальство на спеціально визначених ділянках водойм НПП (детальний опис ділянок можна переглянути на сайті Парку nppns.at.ua  ДОДАТОК 2 до Режиму), окрім ділянок №13, №14, №15, на яких забороняється будь-яке добування водних біоресурсів, ділянки №3, де частково, у межах півострова Орівщина (перелет), заборонене будь-яке добування водних біоресурсів, а також обмежений доступ до ділянки №4. Любительське  рибальство дозволене   однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом з берега. Загальний улов одного рибака за добу не повинен перевищувати  3 кг риби, лов здійснювати  тільки в світлу пору доби. 

Забороняється вилов риб та інших ВБР, занесених до Червоної книги України. Мінімальні розміри (довжина) риб, допустимих до вилову (у свіжому вигляді в сантиметрах) у водоймах НПП зазначено  у  Додатку  1 до Режиму.

У разі порушення режиму охорони, використання територій та об'єктів природно-заповідного фонду настає адміністративна та кримінальна відповідальність.

Тому, будьте бережливі, не ловіть у не дозволених місцях, виконуйте вимоги зазначені вище. Пам'ятайте, що виконання цих вимог - гарантія того, що буде і відпочинок і улов круглий рік!

При виявленні  порушень природоохоронного законодавства, незаконного добування водних живих організмів, повідомляйте:

1. Адміністрація НПП «Нижньосульський» (смт Оржиця,вул. Леніна,128, Оржицький р-н., Полтавська обл., тел. 05341 91108);

2. Органи місцевого самоврядування.

За інформ. НПП "Нижньосульський"

 

« повернутися до списку новин