Оржицька районна рада
Оржицький район, Полтавська область

На Полтавщині головам РДА та органів місцевого самоврядування рекомендовано обмежити споживання газу та перейти на альтернативні види палива

Переглядів: 373

Відбулося засідання Полтавської обласної комісії ТЕБ та НС з приводу кризової ситуації з газопостачанням.

Підставою для засідання стало рішення НАК «Нафтогазу України» перейти на режим економії у зв’язку із тим, що російська корпорація «Газпром» обмежила до мінімуму тиск у газопроводах на своєму боці з 1 березня 2018 року. Російський монополіст також звів до мінімуму продаж газу іншим клієнтам.

Як повідомили в прес-службі НАК «Нафтогаз України», компанія попросила громадян перейти в режим економії протягом кількох днів.

У компанії також відзначили, що 2 березня — найкритичніший день, далі ситуація нормалізується:

За повідомленням прес-служби газу в  підземних сховищах досить, вони потужні, але навіть у них є технічні обмеження у тому, скільки газу можна підняти протягом доби.

Також сьогодні відбулося засідання Кризового комітету при Міненерговугілля «Про введення заходів щодо подолання наслідків кризової ситуації відповідно до Національного плану дій, затвердженого наказом Міненерговугілля від 02.11.2015 № 687».

У протоколі засідання є рішення Комітету, окремі із яких наведемо:

Стосовно вжиття об’єктами електрогенерації (теплової генерації) заходів щодо переходу на використання резервного палива (мазуту);

Головам обласних державних адміністрацій та голові КМДА — зупинити роботу дошкільних закладів, шкіл та вищих навчальних закладів на період кризової ситуації рівня надзвичайної ситуації; обмежити споживання природного газу великим та середнім промисловими споживачами, які використовують газ як сировину на 10% (щодобово) на період кризової ситуації рівня надзвичайної ситуації.

Рішення Полтавської регіональної комісії ТЕБ та НС дещо повторюють ці пункти. Так, у зв’язку зі складними погодними умовами головам райдержадміністрацій та головам органів місцевого самоврядування рекомендовано призупинити навчальний процес з 3 по 7 березня (включно) в закладах вищої, середньої, позашкільної та професійно-технічної освіти, а також у дошкільних закладах.

Посилаючись на це рішення комісії, Департамент освіти та науки Полтавської ОДА наполягає на виконанні зазначеного доручення керівниками закладів освіти.

По-друге, регіональна комісія ТЕБ та НС рекомендує головам РДА та органам місцевого самоврядування скоротити споживання газу та перейти на альтернативні види палива.

Прес-служба районної ради

« повернутися до списку новин