Оржицька районна рада

І знову про наболіле

Переглядів: 512

На вісімнадцятій сесії районної ради  депутатами було прийнято звернення до Кабінету Міністрів України стосовно ситуації, що склалася із забезпеченням хворих на цукровий діабет препаратами інсуліну.

На звернення депутатів Міністерство охорони здоров’я України надало відповідь, цитуємо заступника міністра Павла Ковтонюка: «видатки місцевих бюджетів на охорону здоров’я враховано у складі видатків МОЗ України за бюджетною програмою КПКВК 2311410 «Медична субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам», обсяг якої визначається на основі формульних розрахунків за єдиними підходами для усіх територій, виходячи з фінансового нормативу бюджетної забезпеченості та коригуючих коефіцієнтів у розрахунку на одну особу, що проживає на вказаній території (постанова Кабінету Міністрів України від 19.08.2015 № 618).

У складі медичної субвенції передбачено обсяг цільових коштів для лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет у розмірі 642, 1 млн. грн. та на лікування хворих на хронічну ниркову недостатність методом гемодіалізу – 1044,8 млн. грн., потреба відповідно до інформації, поданої структурними підрозділами з питань охорони здоров’я становить 1470,7 млн. грн. та 1557,9 млн. грн. відповідно.

У загальному обсязі медичної субвенції передбачені видатки резерву медичної субвенції у сумі 559,2 млн. грн. та нерозподілені видатки цієї субвенції для територій Донецької та Луганської областей, на яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження, у сумі 1038,2 млн. гривень.

Розподіл резерву медичної субвенції здійснюватиметься за єдиними підходами для усіх територій у розрахунку на одну особу з урахуванням пропозицій структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних та Київської міської державних адміністрацій.

Разом з тим, обсяг нерозподілених видатків медичної субвенції не покриває наявний дефіцит коштів галузі охорони здоров’я, у зв’язку з чим акцентуємо увагу на необхідності забезпечення видатків закладів охорони здоров’я понад обсяги медичної субвенції з місцевих бюджетів, здійснення заходів щодо вишукання додаткових джерел надходжень до бюджетів шляхом скорочення непершочергових та неефективних видатків, дотримання жорсткого режиму економії бюджетних коштів та посилення фінансово-бюджетної дисципліни.»

Прес-служба районної ради« повернутися до списку новин