Оржицька районна рада
Оржицький район, Полтавська область

Звіт Лубенської місцевої прокуратури за І півріччя 2018 року

Переглядів: 424

Станом на 01.07.18 за статистичними даними на території Оржицького району всього зареєстровано 170 кримінальних правопорушень, із яких 68 закрито за реабілітуючих підстав.

Всього обліковано 102 злочини, загальна динаміка у порівнянні з минулим роком складає – 27,1%, по області – 4,3%. 

Завдяки вжитим скоординованим заходам керівництва місцевої прокуратури вдалось зменшити кількість вчинених тяжких злочинів на 30,1 % (з 36 до25) та середньої тяжкості на 29 % (з 69 до49).

Окрім цього, правоохоронцями району, під керівництвом місцевої прокуратури, на  42,7% (з 82до 47) зменшено найбільш розповсюджені злочини проти власності, в т.ч. на 100 % (з 5 до 0) кількість грабежів, а також незаконних заволодінь транспортними засобами на 50% (з 2 до 1), при цьому, як і у минулому році, не допущено випадків розбійних нападів.

Водночас, збільшилась до 2 кількість умисних вбивств та умисних тяжких тілесних ушкоджень.

Відсоток розкриття злочинів по Оржицькому району становить 66,7, при середньо обласних 45 %.

Упродовж 6 місяців 2018 року прокурорами Оржицького відділу Лубенської місцевої прокуратури здійснювалось процесуальне керівництво у 465 кримінальних провадженнях, розпочатих слідчими Оржицького ВП ГУНП в області, з яких досудове розслідування закінчено у 169 (питома вага – 36 %). 

Із числа закінчених, процесуальними прокурорами місцевої прокуратури з обвинувальними актами до суду направлено 56 проваджень, що на 6 % більше, ніж за аналогічний період минулого року. 

Завдяки професійному підходу процесуальних прокурорів до виконання своїх службових обов’язків, не допущено випадків винесення судом виправдувальних вироків, закриття проваджень за реабілітуючими підставами, у яких раніше оголошувалось про підозру.

Протягом поточного року підтримано державне обвинувачення в суді у 40 кримінальних провадженнях, що на 15 % менше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Ухвалено обвинувальні вироки у 32 провадженнях, з яких під час судового розгляду – 23 , а на підставі угод – 9 (про примирення – 4, про визнання винуватості – 5). Згідно вироків засуджено 33 осіб, що становить 58 % від загальної кількості направлених до суду проваджень.

Державними обвинувачами протягом поточного року згідно положень КПК України подано 1 апеляційну скаргу на незаконний вирок суду.

Оржицьким відділом Лубенської місцевої прокуратури протягом поточного року заявлено 5 позовів на загальну суму 191 тис. грн., із яких наразі задоволено  на суму 176 тис. грн.

Із числа заявлених позовів: 1 у сфері земельних відносин на суму 159 тис. грн., 1 у бюджетній сфері  на суму 17 тис. грн., 2 про відшкодування шкоди завданої злочинами на суму 15 тис. грн. та 1  у сфері охорони дитинства.

У поточному році Оржицьким відділом скеровано до органів захисту економіки 2 матеріали щодо вчинення адміністративних правопорушень пов’язаних з корупцією.  За результатами їх вирішення, складено 3 протоколи, які розглянуті судом, винні особи притягнуті до відповідальності.

Оржицьким відділом Лубенської місцевої прокуратури впродовж поточного року під час здійснення нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян, проводились періодичні перевірки в діяльності Оржицького відділу поліції, Ізолятора тимчасового тримання Оржицького ВП, відділу з питань пробації, міграційної служби та державної виконавчої служби, Оржицької ЦРЛ щодо дотримання конституційних прав громадян.      

За результатами перевірок виявлено низку порушень, на усунення яких прокуратурою внесено 1 акт прокурорського реагування, за наслідками розгляду яких, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 1 співробітника Оржицького ВП.

У поточному році до Оржицького  відділу Лубенської місцевої прокуратури  надійшло 33 звернення, з яких 28 вирішено прокурорами, інші 8 направлені для розгляду в ті чи інші відомства.  На особистому прийомі прокурорами прийнято 10  громадян.

Керівник Лубенської місцевої прокуратури
старший радник юстиції
                                                             О.Соболєв

 

 

 

« повернутися до списку новин