Оржицька районна рада

На трибуну сесії районної ради: рядки із звіту голови районної ради В.Козини про свою діяльність з грудня 2016 року по грудень 2017 року

Переглядів: 609

6 грудня ц.р. відбудеться двадцять друга сесія районної ради сьомого скликання, яка розгляне низку важливих питань. Серед питань порядку денного є і питання із звіту голови районної ради В.Козини про свою діяльність з грудня 2016 року по грудень 2017 року.

З метою реалізації політики відкритості та прозорості діяльності районної ради, відповідальності та звітності перед громадою, а також забезпечення права жителів району на одержання достовірної, об'єктивної і повної інформації щодо роботи органів і посадових осіб місцевого самоврядування вашій увазі пропонується для ознайомлення проект цього звіту.

Відповідно до пункту 17 статті 55 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” та плану роботи на 2017 рік дозвольте прозвітувати про роботу голови та про діяльність всієї районної ради за період з грудня 2016 року по грудень 2017 року.

Фактично - це своєрідне підведення підсумків колективної праці – кожного депутата, постійних комісій, виконавчого апарату районної ради за минулий рік та окреслення планів на майбутнє.

У своїй діяльності рада, її органи та посадові особи керуються Конституцією України, Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутата місцевих рад», «Про службу в органах місцевого самоврядування», іншими законодавчими та нормативними актами.

Районна рада сьомого скликання обрана на чергових виборах до місцевих рад 25 жовтня 2015 року за пропорційною виборчою системою за виборчими списками місцевих організацій політичних партій і нараховує 34 депутати. В ній представлені 8 політичних партій, створено -5 профільних комісій, і 7 фракції.

Територіально більшість сільських і селищних рад мають своїх представників у районній раді.

У звітному періоді вся робота районної ради спрямовувалася на виконання повноважень представницького органу місцевого самоврядування. В центрі уваги була сесійна діяльність ради, яка згідно із статтею 46 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” складається з пленарних засідань ради та засідань її комісій.

З  грудня 2016 року по грудень 2017 року проведено - 9 сесій, із них 6 чергових та 3 позачергові на яких прийнято 162 рішення. Із них: 10 стосувалося соціально-економічного розвитку району, 13 - бюджетних, 8 кадрових, 15 організаційних, 20 земельних, 11 депутатських звернень і запитів та 90 питань забезпечення життєдіяльності району у всіх сферах, які віднесені до компетенції районної ради.

Хочу наголосити, що сесії проходили відкрито і гласно, за участю представників районної державної адміністрації, керівництва обласних структур, селищних та сільських голів, керівників правоохоронних органів, підприємств та установ району, засобів масової інформації.

Слід зазначити, що по всіх 162 питаннях, з деякими доповненнями депутатів, були прийняті відповідні рішення.

Зважаючи на те, що рада, не маючи свого виконавчого органу, делегувала районній державній адміністрації виконання частини своїх повноважень, спільне бачення проблем і шляхів їх вирішення керівництвом районної ради та райдержадміністрації дозволяє працювати цілеспрямовано. Головними з цих повноважень є забезпечення збалансованого економічного і соціального розвитку району, ефективне використання природних, трудових і фінансових ресурсів.

Представницькі функції районної ради, виписані Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", ґрунтуються на спільних інтересах територіальних громад району. Діяльність районної ради у звітному періоді будувалась так, щоб ефективно реалізувати депутатські повноваження та максимально врахувати інтереси всіх територіальних громад. Тому першочергова увага депутатів районної ради у звітний період була зосереджена на важливих для життєдіяльності регіону питаннях, захисті інтересів виборців, забезпечення належного рівня функціонування об’єктів спільної власності територіальних громад району.

Це установи охорони здоров’я, освіти, які належать до соціальної інфраструктури і мають безпосереднє відношення до надання послуг населенню.

 Районною радою прийнято і діє 50 програм, з них 18 прийняті за звітний період.

Лише за період з грудня 2016 по грудень 2017 року ми розглянули на сесіяї 9 програм в порядку контролю їх виконання. До 31 районної програми нами були внесені зміни.

Базовою є Програма економічного і соціального розвитку району, навколо якої об’єднали зусилля як виконавча так і представницька влада. Можна сказати, що ці зусилля не пропали марно. Основні заходи Програми виконуються. Майже на кожній сесії до неї вносилися зміни та доповнення, постійно виділялися кошти з районного бюджету на ремонт та реконструкцію, енергозбереження та комп’ютеризацію в закладах освіти, медицини, соціальної сфери та інші важливі заходи.

 

Це стало тим самим поштовхом до вирішення однієї з найбільш нагальних проблем сьогодення нашого району. Гадаю, що в майбутньому ми ще більш активно прийматимемо участь в вирішенні  проблем, які існують в районі.

Шановні депутати! Основна робота над рішеннями ради проходить саме в комісіях, де відбувається відкрите і широке обговорення всіх питань. Комісії здійснюють свою діяльність відповідно до затвердженого районною радою положення «Про постійні комісії районної ради», Регламенту та планів роботи районної ради.

За звітний період проведено 9 спільних засідань постійних комісій та Президії районної ради, 15 засідань окремих комісій, 7 засідань Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради.

Але існує велика проблема. Вона полягає у тому, що багато депутатів не відвідують засідання постійних комісій, а потім у них виникає багато питань в ході сесійних засідань, бо вони не володіють інформацією і це проводить до безплідних дискусій і трати часу.

Специфіка району, який є сільськогосподарським, суттєво впливає на стан наповнення бюджету. Протягом звітного періоду ми з вами значну увагу приділяли бюджетному процесу – пошуку додаткових джерел наповнення дохідної частини, забезпеченню максимально ефективного використання бюджетних коштів, оптимального розподілу коштів, відповідно до заходів програм, затверджених рішеннями районної ради.

Безперечно, ви помітили, що питання бюджету та управління майном спільної власності територіальних громад району розглядалися на всіх без винятку засіданнях ради. Ці питання постійно перебувають у мене на контролі і це основна робота комісії з питань бюджету та комунальної власності.

Завдяки цьому, районний бюджет на 2017 рік затверджено своєчасно в установлені терміни з урахуванням змін у Бюджетному та Податковому кодексах України, реалій життя та фінансового ресурсу, що створило сприятливі умови для стабільного функціонування мережі бюджетних установ та закладів районного підпорядкування.

За звітний період до загального фонду районного бюджету (з урахуванням трансфертів) надійшло 203,5 млн. грн., що складає 99,9 до запланованого показника.

Дохідна частина районного бюджету по власних та закріплених доходах до плану з урахуванням змін виконана на 407,3%, при уточненому плані 39,2 млн. грн. фактично надійшло 42,1 млн. грн., сума перевиконання становить 2,9 млн. грн..В порівнянні з попереднім роком власні та закріплені доходи районного бюджету збільшились на 14 млн. грн..

З початку 2017 року отримано кошти субвенцій із державного бюджету на загальну суму 145,7 млн. грн., в т.ч. освітньої – 29,8 млн. грн. та медичної – 15,6 млн. грн.

Видатки районного бюджету за звітний період проведені на суму 195,8 млн. грн., в т.ч. по загальному фонду бюджету на суму 184,2 млн. грн. та по спеціальному фонду  11,6 млн. грн.

Окремо хотілося б відзначити нашу тісну співпрацю з депутатами обласної ради М.Горбом, В.Несеном, А.Яненком, М.Василенко. Саме завдяки спільним ініціативам до районного бюджету з обласного надійшло 3 млн.900 грн. Значна частина з них використана на поліпшення матеріальної бази закладів охорони здоров’я і соціальної сфери.

Завдяки плідній роботі влади з народним депутатом України К.Іщейкіним з державного бюджету до районного, як вже зазначалося вище надійшло понад 12 млн.грн. Така спільна робота депутатів рад усіх рівнів сподіваюся буде продовжуватися і надалі.

 

Впродовж звітного періоду практично на кожне пленарне засідання сесії районної ради виносилися питання про внесення змін та доповнень до показників районного бюджету.

Хочу відзначити та висловити вдячність головам постійних комісій за добросовісне ставлення до виконання своїх громадських обов’язків.

Шановні колеги! Як у звітному періоді відбувалася взаємодія з органами місцевого самоврядування?

Повноважними представниками інтересів територіальних громад району є 19 сільських та 2 селищні ради. В районі сформувався дієвий та потужний корпус сільських голів, яким до снаги вирішення серйозних питань життєзабезпечення сільської громади.

За рік діяльності я побував з робочими поїздками практично по декілька разів у кожній сільській раді, відвідавши разом із сільським головою всі об’єкти соціальної сфери, познайомилася із станом справ територіальних громад району та сприяла вирішенню проблемних питань.

В тому числі минулого року ми разом взяли  участь і стали переможцями в обласних конкурсах та програмах, а саме:

- програма «Бюджет участі» (4 проекти, 2 з них будуть співфінансуватись з районного бюджету): "Захист Вітчизни", смт Оржиця; "Сучасний військово-спортивний комплекс: реконструкція смуги перешкод та спортивного майданчика в селищі Новооржицьке"; «Квітуй, моя Оржице», смт Оржиця; "Розчистка, поліпшення екологічного стану та створення берегової зони для відпочинку ділянки річки Сліпорід у с. Лазірки".

- в обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад Полтавської області переміг проект «Парк для комфортного відпочинку»   (благоустрій паркової зони по вул. Центральній  у смт Оржиця  Полтавської області)». Реалізовуватимуться  згадані проекти у 2018 році.

 

В минулому році наші шановні депутати районної, місцевих рад, сільські голови брали участь у обласних Спартакіадах серед депутатів і сільських голів. Наші збірні команди стали призерами в загальному заліку. За це я хочу ще раз Вам подякувати і запросити депутатів і сільських голів брати активнішу участь в таких заходах.

Важливою ділянкою роботи виконавчого апарату ради є взаємодія з органами місцевого самоврядування через Асоціацію районних, сільських та селищних рад Полтавської області членом якої ми стали у звітному році. Цей орган дійсно координує діяльність рад через обмін досвідом між радами у вирішенні проблемних питань, зокрема дотримання чинного законодавства.

Одна з постійних ділянок роботи голови районної ради – об’єктивний, всебічний і вчасний розгляд звернень громадян відповідно до вимог законодавства України.

Реалізація громадянами конституційного права на звернення до органів місцевого самоврядування відбувається шляхом проведення особистих прийомів та вчасним розглядом письмових звернень.

За звітний період до районної ради надійшло 106 звернень громадян, з них письмових 6. На особистих прийомах побувало – 56 громадян. Мною здійснено 20 виїзних прийомів безпосередньо у сільських та селищних радах. Найчастіше порушувалися питання земельного характеру, субсидій, лікування, пенсійного забезпечення, надання житла лікарям, поштового зв’язку, роботи проводового радіомовлення тощо.

Хоче це і не відноситься до безпосередньої компетенції районної ради але нами координуються питання завезення балонного скрапленого газу нашим громадянам. За звітний період його було завезено 584 балони.

Намагаємося максимально допомогти людям. Якщо ж вирішення питання знаходиться поза межами компетенції районної ради, надаємо кваліфіковану юридичну пораду: куди і до кого людині звернутися.

Контроль за своєчасним розглядом та вирішенням звернень здійснювався відповідно до Закону України “Про звернення громадян”. Зняття з контролю, як правило, відбувається після одержання відповіді виконавця.

Відповідно до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» в раді розроблено порядок подачі запитів на інформацію, їх форми, закріплено відповідальних працівників. Всі ці матеріали знаходяться на офіційному сайті ради.

Усі проекти рішень, що готуються до розгляду на сесіях районної ради, оприлюднюються в рубриці «Матеріали до чергової сесії ради» офіційного сайту Оржицької районної ради. Після прийняття на пленарних засіданнях ради та підписання головою ради, рішення оприлюднюються на сайті в рубриці «Діяльність ради. Документи». Окрім того у рубриці «Новини» розміщуються оперативні інформаційні повідомлення про події в районі та районній раді, а також про заходи за участю керівництва, депутатів, постійних комісій районної ради.

Шановні учасники засідання сесії! Декілька слів про організаційну роботу виконавчого апарату

Відповідно до підпункту 10 та пункту 6 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» голова районної ради здійснює керівництво виконавчим апаратом ради, на який відповідно до статті 53 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» покладено організаційне, правове, інформаційне та аналітичне забезпечення її діяльності.

Працівники виконавчого апарату в повному обсязі забезпечували організаційну підготовку сесій, постійних комісій, нарад, інших заходів, брали активну участь у опрацюванні різноманітних законопроектів та інших нормативних документів, забезпечували систематичне та оперативне оприлюднення і оновлення інформації про діяльність районної ради.

За звітний період районною радою опрацьовано 430 вхідних та 250 вихідних документів, головою районної ради у міжсесійний період видано 63 розпоряджень з основної діяльності та 67 розпоряджень з кадрових питань.

Працівниками апарату систематично здійснюється підвищення кваліфікації та професійної компетентності, а також проводиться консультативно-роз’яснювальна робота щодо вивчення нового та внесення змін до діючого законодавства. Також посадові особи виконавчого апарату районної ради взяли участь у навчальних семінарах щодо проходження державної служби та дотримання вимог Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції».

Районна рада веде свою роботу відкрито і гласно.

З метою інформування населення району про роботу районної ради розміщувалися матеріали в районній газеті «Оржицькі вісті», сайтах обласної та районної рад.

Відповідно до ст. 18, 37 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» депутати зобов’язані брати участь в пленарних засіданнях та засіданнях постійних комісій до яких вони обрані.

З метою підвищення ефективності роботи районної ради та її органів, прохання брати більш активну участь у депутатській діяльності, зокрема в роботі сесій та постійних комісій ради, а також звітуватися перед виборцями, щоб в повній мірі виправдати їх довіру.

Однак, аналіз відвідувань депутатами районної ради пленарних засідань свідчить, що 5депутатів за сьоме скликання не взяли участь у 10 і більше сесіях, 12 депутатів пропустило від 5 до 10 сесійних засідань. Це звичайно не додає авторитету раді і депутатам.

Слабою ланкою у нашій діяльності є публічне в т.ч. через районну газету і сайт ради звітування депутатів про свою роботу перед виборцями.

Важливим напрямком роботи районної ради є також правове забезпечення діяльності районної ради, організація правової роботи, спрямованої на правильне застосування, неухильне додержання та запобігання невиконанню вимог актів законодавства.

Узагальнюючи зроблене за звітний період, хочу зауважити що є і недопрацювання, не все заплановане вдалося реалізувати.

Завершаючи свій звіт, прошу всіх до об’єднання і порозуміння та зробити максимум можливого в питаннях соціально-економічної розбудови та стабілізації ситуації в районі.

Я щиро дякую всім за підтримку, за розуміння та конструктивні поради, дякую депутатам сільських, селищних, районної та обласної рад, народному депутату, сільським, селищним головам, районній державній адміністрації, керівникам сільгоспформувань, підприємств за підтримку, взаєморозуміння та спільну роботу.« повернутися до списку новин