Оржицька районна рада

Відбулася Координаційна рада з питань місцевого самоврядування при голові районної ради

Переглядів: 426

Учора відбулося спільне засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування  при голові районної ради та постійних комісій районної радим з питань будівництва, промисловості, житлово-комунального господарства, транспорту і зв’язку, з питань соціально-економічного розвитку району, підприємництва, бюджету та управління майном спільної  власності територіальних громад району,  на якому розглядалися важливі для життя Оржиччини питання.

Участь у засіданні взяв виконувач обов’язків голови районної державної адміністрації Мирослав Боговик.

Про стан автобусного сполучення у районі та про стан та перспективи утримання і ремонту доріг місцевого значення у 2019 році доповідав головний спеціаліст відділу містобудування, архітектури, інфраструктури, житлово-комунального господарства та будівництва райдержадміністрації Олександр Михайленко. Він охарактеризував стан автобусного сполучення в районі. Зокрема, він зазначив, що у сфері перевезень пасажирів автомобільним транспортом діє 12 автобусних маршрутів, з них 2 міжобласних, 8 міжрайонних, 2 районних. До обласного конкурсного комітету подаються пропозиції щодо відкриття нових  та внесення змін до діючих маршрутів з  врахуванням побажань та зауважень громади. 

З різних причин  деякі приватні перевізники, автобуси яких здійснювали рейси  через наш район відмовилися від подальшого надання послуг за маршрутами Лубни – Оржиця /ч-з Вишневе, Лубни – Оржиця /ч-з Старий Іржавець, Чорнобай-Оржиця-Гребінка. Керівництвом району здійснюються кроки у напрямку вирішення питання відновлення перевезень пасажирів. У комунальне підприємство «Оржиця-водоканал» в кінці минулого року було придбано 1 автобус та відремонтовано інший, який знаходився на балансі підприємства. Нині на ці транспортні засоби виготовлені дозвільні документи (ліцензія), що в свою чергу дасть змогу здійснювати найбільш важливі автобусні маршрути (внутрішньорайонні та міжрайонні).  

Паралельно проводиться робота по виготовленню необхідної документації для того, щоб проводити конкурси на внутрішньорайонні маршрути самостійно без залучення області і самостійно проводити пошук перевізників.

Щодо стану та перспектив утримання і ремонту доріг у поточному році  Олександр Михайленко повідомив, що 14 січня 2019 року райдержадміністрацією було подано пропозиції до «ДП Агентство місцевих доріг Полтавської області» з переліком автомобільних доріг загального користування місцевого значення, які потребують невідкладного та негайного ремонту протягом 2019 року. У планах: ремонт  автомобільних доріг  Т 17-22 (Гребінка-Оржиця) в межах району, О 1717254 (Денисівка-Золотухи-/Т-24-17/), О 1717250 (Золотухи-/Гребінка - Оржиця/), О 1717248 (/Гребінка-Оржиця/ - Вишневе) по всіх ділянках, продовження поточного середнього  ремонту  автомобільної дороги О1717249 (Сазонівка-Савинці-Черевки) до с. Грабів  Савинської сільської ради, завершення поточного середнього  ремонту  автомобільної дороги О1717251 (/М-03/- Лазірки) в межах с. Лазірки до залізничного переїзду. Наскільки вдасться виконати заплановані об’єми  робіт залежить від фінансування Полтавської обласної адміністрації, на балансі якої знаходяться дороги загального користування місцевого значення.

Далі начальник фінансового управління райдержадміністрації Олег Бабенко розповів про фінансування районних програм у минулому році та потребу їх фінансування у 2019 році.

Виконувач обов’язків голови райдержадміністрації Мирослав Боговик дав завдання керівникам бюджетних галузей району проаналізувати ситуацію та внести пропозиції щодо подальшого розвитку та функціонування цих галузей.

Присутні обговорили також питання скорочення кадрів по мережі Комунального некомерційного підприємства „Оржицький центр первинної медико-санітарної допомоги”.

Активну участь у обговоренні питань взяли  депутати  районної ради Микола Чепа, Григорій Рибачов, сільські голови Сергій Несен, Валерій Житинський, Валентина Гарбуз, Ганна Кириленко, Олена Сидоренко, Сергій Таран.

Наприкінці засідання голова районної ради Володимир Козина наголосив, що лише спільними зусиллями можна залагодити проблеми, що виникають в тій чи іншій галузі соціальної сфери району.

Прес-служба районної ради« повернутися до списку новин