Оржицька районна рада
Оржицький район, Полтавська область

Відбулася дев’ята (позачергова) сесія районної ради

Переглядів: 622

Оржиця, районна рада, сесія, Полтавщина20 липня цього року під головуванням голови районної ради Володимира Козини відбулася дев’ята (позачергова) сесія районної ради сьомого скликання, на розгляд якої було внесено 25 питань порядку денного. Всі вони попередньо були детально опрацьовані на спільному засіданні Президії та постійних комісій районної ради.

На сесії районної ради були присутні виконуюча обов’язки голови райдержадміністрації, сільські, селищні голови, прокурор Лубенської місцевої прокуратури, керівники управлінь, відділів і секторів райдержадміністрації, підприємств, установ, організацій, сільськогосподарських товариств (підприємств), профспілкових органів, громадських організацій, політичних партій, представники засобів масової інформації, громадськість.

По питанню «Про  затвердження переліку об’єктів, що фінансуються у 2016 році за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій» виступила виконуюча обов’язки голови райдержадміністрації Лілія Парасоцька. Загальний обсяг фінансування об’єктів району з державного та місцевих бюджетів складає 2 млн. 189 тис. 288  грн. За рахунок цих коштів планується здійснити капітальні ремонти Оржицького районного будинку культури, приміщення спортзалу Оржицької ЗОШ І-ІІІ ступенів, площі  імені І.Я. Франка в Оржиця, районна рада, сесія, Полтавщинаселищі  Оржиця, поточний ремонт та оновлення матеріально-технічної бази Оржицького ДНЗ «Дзвіночок», придбання модульної сцени та комплектуючих  для дитячого майданчика в селищі Оржиця. Відповідно до цього були внесені зміни до Програми економічного і соціального розвитку Оржицького району на 2016 рік. Депутати затвердили також Програму здійснення компенсаційних виплат за перевезення окремих пільгових категорій громадян у Оржицькому районі та ухвалили ряд змін до низки діючих у районі програм.Оржиця, районна рада, сесія, Полтавщина

Було прийнято рішення про затвердження Порядку використання коштів районного бюджету, що надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, які спрямовуватимуться на освоєння земель для сільськогосподарських і лісогосподарських потреб, поліпшення відповідних угідь, охорону земель відповідно до розроблених програм та проектів землеустрою, а також на проведення інвентаризації земель, проведення нормативної грошової оцінки землі, розмежування земель державної та комунальної власності.

По ряду  питань, зокрема, про затвердження переліку об’єктів спільної власності територіальних громад району, які перебувають на балансі відділу освіти Оржицької районної державної адміністрації, про затвердження Положення про освітній Оржиця, районна рада, сесія, Полтавщинаокруг Оржицького району, про відкриття додаткової групи у дошкільному навчальному закладі „Малятко” Плехівської сільської ради Оржицького району Полтавської області, про припинення дії трудового контракту з директором Куйбишевської ЗОШ І-ІІІ ступенів Петренком Михайлом Івановичем, про продовження трудових контрактів доповідала начальник відділу освіти райдержадміністрації Наталія Стасенко.

Відповідно до Закону України „Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборони пропаганди їхньої символіки” депутати ухвалили зміни до статутів  Комунального закладу „Оржицький центр первинної медико-санітарної допомоги”, Оржицького районного будинку культури, Оржицької центральної районної бібліотеки, Оржицького районного історичного музею, Оржицької дитячої музичної школи, Лазірківського зонального будинку культури.

Також депутати затвердили звіт про виконання районного бюджету за І півріччя  2016 року. За інформацією начальника фінансового управління райдержадміністрації Олега Бабенка до районного бюджету за 1 півріччя  2016 року надійшло доходів  у сумі 90530,4 тис. грн. (106,2 відсотка плану ), що на 35256,1 тис. грн., або в 1,6 рази більше надходжень 2015 року.
Доходи загального фонду виконано в сумі 88785,8 тис. грн. (105,9 відсотка плану), спеціального фонду – в сумі 1744,6 тис. грн.
Виконання плану доходів  загального фонду районного бюджету (без офіційних трансфертів) забезпечено на 170,2 відсотка, надійшло 14536,5 тис. грн. Понадпланово одержано доходів у сумі 5993,7 тис. грн. 
Єдиним податковим джерелом надходжень до районного бюджету  є податок на доходи фізичних осіб. Фактичні надходження податку склали 14506,7 тис. грн. (169,9 відсотка до плану). 
У структурі доходів районного бюджету за звітний період найбільшу питому вагу мали субвенції з державного бюджету – 82,8 відсотка (73543,8 тис. грн.), дотації – 0,7 відсотка (653,8 тис. грн.), податок на  доходи фізичних осіб – 16,3 відсотка (14506,7 тис. грн.).
Видатки районного бюджету за I півріччя 2016 року склали 85254,1 тис. грн. Проти попереднього року  їх обсяг збільшився  на 31796,2 тис. грн.
Касові видатки загального фонду районного бюджету здійснені на рівні 92,4 відсотка планових асигнувань та склали  83461,5 тис. грн., спеціального фонду – 1792,6 тис. грн.
Касові видатки соціального спрямування за 1 півріччя  2016 рку були здійснені  в обсязі 76394,4 тис. грн., у тому числі за загальним  фондом –76298,8 тис. грн. Питома вага видатків соціального спрямування в загальній сумі всіх  видатків районного бюджету дорівнює  89,6 відсотка.
Видатки районного бюджету на галузі соціально-культурної сфери за  1 півріччі 2016   року були проведені в сумі 84124,0 тис. грн., у тому числі за загальним фондом – 82472,1 тис. грн. Питома вага на галузі соціально-культурної сфери в загальній сумі всіх видатків районного бюджету становить 98,7 відсотка.
У розрізі функціональної  класифікації видатки  на галузі соціально-культурної сфери були здійснені в таких обсягах:
– освіта – в сумі  24185,0 тис. грн., у т.ч.  за загальним фондом  – 23568,1 тис. грн.;
– охорона здоров’я – в сумі 8547,5 тис. грн., у т.ч. за загальним  фондом – 7810,5 тис. грн.;
– соціальний захист та соціальне забезпечення – в сумі 48983,5 тис. грн., у т.ч. за загальним фондом  –  48742,4 тис. грн.;
– культура і мистецтво – в сумі 2212,9 тис. грн., у т.ч. за загальним фондом – 2156,0 тис. грн.;
– фізична культура і спорт  – 195,1  тис. грн.
На утримання Трудового архіву Оржицького району витрати становили 32,4 тис. грн.
По спеціальному фонду бюджету  повернуто коштів наданих для кредитування індивідуальних сільських забудовників  – 15,0 тис. грн., надано кредитів  – 15,0 тис. грн.
Одним із важливих питань, що розглядалися на сесії було внесення змін до рішення „Про районний бюджет на 2016 рік”. Начальник фінансового управління райдержадміністрації Олег Бабенко повідомив, що збільшується обсяг доходів  загального фонду районного бюджету на 4560351грн., в т.ч. податок на доходи фізичних осіб  на 4534351 грн., плата за надання адміністративних послуг - на 16000 грн., інші надходження на 10000 грн. За рахунок цих надходжень збільшуються такі видатки:
–   Оржицький ЦРЛ - 928,0  тис. грн;
–   центру первинної медико-санітарної допомоги – 600,0 тис. грн.;
–   центру молоді – 18,0 тис. грн.;
–   освіті – 1813,1 тис. грн.;
–   районній раді – 220,0 тис. грн.;
–   на фінансову підтримку засобів масової інформації – 65,0 тис. грн. (в тім числі радіомовленню – 15,0 тис. грн., газеті „Оржицькі вісті” – 50,0 тис. грн.;
–   відділу культури – 350,0 тис. грн.;
–   територіальному центру – 180,0 тис. грн. на оплата праці  з нарахуваннями;
–   на заходи з оздоровлення дітей – 30,0 тис. грн.;
–   спортивній школі – 4,3 тис. грн.;
–   РО ВФСТ „Колос” АПК – 1,5 тис. грн.;
–   на програму соціального захисту населення району  – 107,0 тис. грн.;
–   на програму створення матеріального резерву для запобігання та ліквідації ситуацій техногенного та природного характеру – 3,0 тис. грн.;
–   на програму мобілізаційної підготовки – 17,0 тис. грн.;
–   на програму інформатизації – 2,0 тис. грн.;
–   на програму відзначення свят – 16,5 тис. грн.;
–   раді ветеранів – 5,0 тис. грн.;
–   на співфінансування ООН проектів – 100,0 тис. грн.;
–   передано кошти із загального до спеціального фонду бюджету для Лазірківської сільської ради на будівництво спортивного майданчика – 100,0 тис. грн.;
Збільшується обсяг субвенції на соціально-економічний розвиток                  регіонів на 1662,0 тис. грн.
За рахунок цих надходжень збільшуються такі видатки:
–   на капремонт районного будинку культури – 969,4 тис. грн.;
–   на капремонт спортзалу Оржицької ЗОШ – 452,9 тис. грн.;
–   на ремонт дитсадка в смт Оржиця – 25,0 тис. грн. та на придбання                основних засобів – 24,7 тис. грн., субвенція Оржицькій селищній раді – 190,0 тис. грн.
Збільшується обсяг доходів  загального фонду районного бюджету за рахунок надходження іншої субвенції з бюджетів сільських та селищних рад на 340,6 тис. грн.
За рахунок цих надходжень збільшуються такі видатки:
–   підтримка реєстраційної служби – 15,0 тис. грн.;
–   програма „Шкільний автобус” – 8,5 тис. грн.;
–   програма забезпечення ліками ЦРЛ та ПМСД – 30,2 тис. грн.;
–   програма харчування дітей – 67,0 тис. грн.;
–   програма функціонування лікарських закладів – 11,0 тис. грн.;
–   програма розвитку освітньої галузі в т.ч. дитячі дошкільні заклади –34,3 тис. грн., загальноосвітні школи – 150,0 тис. грн.;
–   програма соціально-економічного розвитку району (на підтримку  сімей, дітей та молоді) – 24,6 тис. грн.
Збільшується обсяг доходів спеціального фонду районного бюджету за рахунок надходження іншої субвенції з бюджетів сільських та селищних рад на 35,7 тис. грн.
За рахунок цих надходжень збільшуються такі видатки:
–   на дитячі садки  – 17,0 тис. грн.;
–   на загальноосвітні школи  – 18,7 тис. грн.
Депутати також затвердили  список осіб та трудових колективів для занесення на районну Дошку пошани.
Ухвалено відповідні рішення стосовно низки питань, що стосуються управління майном комунальної власності територіальних громад району.
Було прийнято рішення «Про Звернення депутатів Оржицької районної ради до Президента України, Прем’єр-міністра України, Голови Верховної Ради України проти підвищення тарифів на газ, теплову, електричну енергію та комунальні послуги».
Одностайним був депутатський корпус при прийнятті інших рішень, що мають значиму вагу для забезпечення життєдіяльності району.
Активну участь у обговоренні питань порядку денного сесії взяли депутати районної ради Григорій Проценко, Микола Чепа, Володимир Карлов, Володимир Бас, Максим Холоша, селищний голова Олена Сидоренко, сільські голови Мирослав Боговик, Валентина Гарбуз.
Оржиця, районна рада, сесія, ПолтавщинаНаприкінці засідання сесії виконуюча обов’язки начальника Управління Держпродспоживслужби в Оржицькому районі Тетяна Сиса ознайомила депутатів з нинішнім станом справ стосовно забруднення річки Сула. Зокрема, вона повідомила, що відбір проб води 18 липня поточного року показав, що вміст бактеріального забруднення  в с. М. Селецька знизився до норми, а в селах Тарасівка та Чутівка залишається високим та перевищує норму в чотири рази. Депутати внесли пропозицію звернутися до правоохоронних органів для розслідування істинних причин забруднення річки.
На засідання сесії районної ради завітали представники Кременчуцького  громадського об’єднання  Цивільний корпус «Азов», які запропонували співпрацю у розслідуванні причин бактеріального забруднення р. Сули, а також підтримку у питаннях боротьби з проявами корупції та сепаратизму, профілактики правопорушень на території району, надання волонтерської допомоги воїнам АТО.
Підбиваючи підсумки, голова районної ради Володимир Козина подякував сільським, селищним головам за підтримку земляків, що перебувають на Сході країни, та всім учасникам засідання за плідну, конструктивну роботу.

Прес-служба районної ради

« повернутися до списку новин