Оржицька районна рада

Депутати М.Горб, В.Несен, М.Василенко, А.Яненко пропонують керівництву області виділити кошти на фінансування сільських забудовників

Переглядів: 608

Оржиця, Полтавщина, депутати, село, забудовникиПрограма індивідуального житлового будівництва на селі “Власний дім” забезпечує доступність житла для більшості громадян, які потребують поліпшення житлових умов у сільській місцевості.

Але останні роки вона недостатньо фінансується коштом обласного бюджету. Депутати обласної ради М.Горб, В.Несен, М.Василенко, А.Яненко, які обрані від Оржиччини, звернулися до голови обласної державної адміністрації голови обласної ради, членів постійної комісії обласної ради з питань бюджету та управління майном щодо необхідності виділення коштів на фінансування індивідуального житлового будівництва на селі.

В ньому зокрема говориться: «…Підтримка індивідуального житлового будівництва на селі є надзвичайно важливою функцією держави. З 1998 року в Україні діє програма "Підтримка індивідуального житлового будівництва на селі "Власний дім".

За цей час було надано кредитів (під 3 відсотки річних!!!) понад 100 тисячам сільських сімей. Завдяки цьому введено в дію майже 2 млн. кв.м. найдешевшого житла і газифікована значна кількість сільських садиб.

Підтримка програми фінансування з державного, обласних, районних і сільських бюджетів має великий стимулюючий ефект для залучення інвестицій у розвиток сільських територій.

Так, на гривню кредитних коштів держбюджету спрямовується ще 1,5 – 2 гривні за рахунок коштів місцевих бюджетів, інших джерел фінансування та коштів населення, при цьому обсяги введення в дію основних фондів перевищують в 2-3 рази суму наданих кредитів.

Така програма діє і на Полтавщині. Вона затверджена рішенням тринадцятої сесії обласної ради сьомого скликання від 31.01.2017 року на період до 2021 року.

Разом з тим, якщо в інших областях держави її фінансування здійснюється, окрім коштів спеціальних фондів бюджетів, ще і коштами загального фонду обласних бюджетів (Львівська, Закарпатська, Запорізька та інші області фінансують свої фонди на суми від 2 до 9 млн.грн.), то Полтавщина останні роки у цьому напрямку працює незадовільно.

Нині в обласному фонді підтримки індивідуального житлового будівництва на селі в черзі для отримання кредиту знаходяться майже 280 осіб, в т.ч. 14 учасників АТО. Загальна потреба коштів на їх кредитування становить майже 40 млн.грн. Фонд працює практично на коштах повернення кредитів.

Лише в цьому році за кредитами до фонду звернулося 8 оржичан на загальну суму 1375 тис.грн. Бюджет району в поточному році спрямував до фонду на зазначені цілі 99 тис грн. Однак його можливості обмежені. Така ситуація і в інших районах області.

Слід зазначити, що повернення забудовниками кредитних коштів становить 98 відсотків від затверджених графіків.

Виходячи з цього, переконливо просимо Вас сприяти невідкладному винесенню на сесію обласної ради питання виділення декількох мільйонів гривень із загального фонду обласного бюджету на код КПК 4718106 «Надання державного пільгового кредиту індивідуальним сільським забудовникам» для реалізації прийнятої нами цільової регіональної програми «Власний дім» на 2017-2021 роки.

Разом з тим звертаємо увагу на необхідність внесення пропозицій від Полтавщини Уряду України щодо покращення кредитування програми на державному рівні.

Ситуація, коли жителі області змушені чекати на кредит декілька років, викликає велике невдоволення людей та шкодить авторитету влади. Це неприпустимо.

Виходячи з цього, просимо Вас, шановні Валерію Анатолійовичу, Олександре Юрійовичу, члени бюджетної комісії обласної ради, уважно вивчити цю проблему, та при внесенні змін до обласного бюджету виділити кілька мільйонів гривень на реалізацію нами ж прийнятої програми.Сподіваємося на розуміння і підтримку».

Виборці сподіваються, що керівництво області та депутатський корпус обласної ради підтримає цю важливу соціальну ініціативу депутатів від Оржиччини.

Прес-служба районної ради« повернутися до списку новин