Оржицька районна рада
Оржицький район, Полтавська область

Навчання по протидії корупційним ризикам

Переглядів: 537

31 січня у приміщенні Полтавської обласної ради відбувся круглий стіл , приурочений питанням антикорупційної політики у діяльності місцевих рад, участь у засіданні якого взяли голова районної ради Володимир Козина, начальник відділу юридичного забезпечення діяльності ради Оксана Звіздай, начальник відділу з управління майном, що належить до спільної власності територіальних громад району (комунальної власності) Віктор Тарасенко.

Захід організовано за сприяння Полтавської обласної Асоціації органів місцевого самоврядування та АЦ «Бюро економічних та соціальних досліджень» за підтримки Програми Розвитку ООН.

Під час круглого столу його учасники обговорили проблему виникнення конфліктів інтересів у діяльності місцевих депутатів, нюанси електронного декларування, а також механізм передачі майна при утворенні об’єднаних територіальних громад.

Суміщення ролей обраного депутата із роботою підприємця чи службовця, незнання “підводних каменів” е-декларування, допущення помилок при інвентаризації майна та передачі його на баланс новостворених ОТГ нині — найбільш типові корупційні ризики.

«Завдання Асоціації — дати необхідні знання депутатам та працівникам органів місцевого самоврядування, щоб вони максимально розуміли проблематику виникнення корупційних ризиків і були захищені від допущення помилок, які можуть трактуватися як корупційні дії. Адже незнання законів не звільняє від відповідальності. Наша місія — дати необхідні знання”, – говорилося у виступі виконавчого директора Полтавської обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Володимира Микійчука.

У суспільстві існує великий запит на подолання корупції в Україні. Тому саме збираючись для обговорення проблем за круглими столами представники самоврядних структур, експерти, аналітики можуть найбільш ефективно обмінюватися інформацією стосовно найбільш поширених корупційних викликів та попереджувати їх виникнення.  

Захід відбувся на високому організаційному та інформаційному рівні за участі представників ЗМІ, громадськості, влади та науковців.

Прес-служба районної ради

« повернутися до списку новин