Оржицька районна рада
Оржицький район, Полтавська область

Сесія у Лазірках

Переглядів: 596

19 травня поточного року у Лазірківській сільській раді відбулася шоста сесія сільської ради сьомого  скликання, у якій взяв участь голова районної ради Володимир Іванович Козина. На сесії депутати розглянули ряд питань:  про зміни до бюджету 2016 року, розгляд заяв по земельних питаннях,  про затвердження проектів рішень по податках на 2017 рік, про подальші дії громади села Лазірки стосовно роботи протруювального  цеху насіннєвого заводу СТОВ «Агрофірми Куйбишево».

Останнє питання сесії стало предметом гострої дискусії. Проблему  висвітлив  голова комісії  при Лазірківській сільській раді по контролю роботи протруювального цеху насіннєвого заводу  Каменський Микола Григорович, який  поінформував всіх присутніх про  те, що у нинішньому році у зв’язку з відновленням роботи протруювальної  лінії заводу в с. Лазірки відбулася масова загибель бджіл.  Цих комах вважають індикатором забруднення навколишнього середовища. В аналізі підмору  бджіл було виявлено отрутохімікати, якими здійснювалася передпосівна обробка зернових культур. Вимоги громади села про закриття цеху керівництво заводу  постійно ігнорує, а також перешкоджає  роботі комісії в контролі за  діяльністю цеху.

Сільський голова Олександр Олександрович Ковальов,  зауважив, що  він неодноразово направляв звернення до районної ради, районної державної адміністрації, правоохоронних органів,  прокуратури з проханням допомогти у вирішенні даного питання, але поки що позитивних результатів ці дії  не дали.

Присутній на сесії помічник – консультант народного депутата Сергія Капліна Рекотов Сергій Євгенович порадив звернутися до Полтавської державної адміністрації, Полтавської обласної ради, Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської облдержадміністрації з проханням  поставити на контроль  дане питання і допомогти його вирішити.

Голова районної ради Володимир Іванович Козина наголосив на тому, що депутати районної ради не залишаться осторонь ситуації і пообіцяв всіляку підтримку для вирішення конфлікту в інтересах громади. Він запропонував  написати звернення до районної ради та надати  всю інформацію, яка є в сільській раді,  стосовно незаконної роботи цеху (рішення сесії про заборону роботи протруювального цеху, результати сходки села,  аналізи  підмору бджіл тощо)  для подальшого направлення  звернення районної ради до вищих органів влади.

« повернутися до списку новин