Оржицька районна рада
Оржицький район, Полтавська область

Про пасажирські перевезення в районі

Переглядів: 2088

З метою забезпечення автобусного сполучення в межах району КП «Оржиця-водоканал» взяло на себе відповідальність надавати послуги з пасажироперевезення.

За підтримки керівництва району для здійснення такої діяльності в комунальне підприємство «Оржиця-водоканал» в кінці 2018 року було придбано 1 автобус та відремонтовано інший, який знаходився на балансі підприємства. Протягом  2019 та 2020 років комунальне підприємство отримало ще 2 автобуси, були виготовлені необхідні дозвільні документи, що в свою чергу дало змогу відновити та  відкрити нові найбільш важливі автобусні маршрути для забезпечення  мешканців та гостей району послугами пасажироперевезень.

На сьогоднішній день затверджені тарифи на пасажироперевезення не відповідають собівартості послуг та не забезпечують відшкодування витрат на їх надання. В середньому отримані кошти від перевезення пасажирів покривають лише орієнтовно 30% загальних затрат комунального підприємства на організацію автобусного перевезення, а в весняно-літній період цей показник взагалі зменшується до 15-20%.

Зважаючи на те, що пасажирські перевезення, які забезпечує комунальне підприємство, є самим доступним засобом автомобільного сполучення для найвразливіших категорій населення району щодо доступу до адміністративних, соціальних, медичних та інших послуг, суттєве підвищення тарифів неможливе з огляду на низьку купівельну спроможність основних споживачів транспортної послуги.

Саме тому виникла гостра потреба у наданні фінансової підтримки з бюджетів сільських, селищних рад району КП «Оржиця-водоканал» для забезпечення пасажирського перевезення жителів чотирнадцяти сільських рад, по території яких здійснювалися маршрути.

З  1 липня 2020 року рух автобусів за маршрутом Оржиця-Чутівка, Оржиця-Старий Іржавець, Оржиця-Лазірки тимчасово призупинено у зв’язку з недостатнім фінансуванням підприємства для закупівлі паливно-мастильних матеріалів, запасних частин та вчасного проходження техоглядів транспортними засобами.

Перелік сільських рад, від яких отримана субвенція у І півріччі 2020 року:

Вишнева сільрада -15000,00 грн.;

Селецька сільрада – 15000,00 грн.;

Денисівська сільрада – 10000,00 грн.;

Лазірківська сільрада – 15000,00 грн.;

Плехівська сільрада – 5000,00 грн.;

Староіржавецька сільрада – 15000,00 грн.;

Онішківська сільрада – 10000,00 грн.

Золотухинська сільрада – 5000,00 грн.;

Чутівська сільрада: 15000,00 грн.;

          Яблунівська сільрада – 5000,00 грн.

Частина сільських рад, по території яких курсують автобуси підприємства, свої фінансові зобов’язання станом на 07.07.2020 року не виконали через недостатнє виконання дохідної частини бюджетів.

Про відновлення пасажирських перевезень в районі буде інформовано додатково.

Прес-служба районної ради

« повернутися до списку новин