Оржицька районна рада
Оржицький район, Полтавська область

Завершила роботу 37 (позачергова) сесія районної ради сьомого скликання

Переглядів: 422

Сьогодні депутати працювали над питаннями життєдіяльності району в постійних комісіях районної ради та ухвалили ряд рішень  на засіданні тридцять сьомої (позачергової) сесії районної ради.

Були внесені зміни до Програми економічного і соціального розвитку Оржицького району на 2019 рік.

У своїй доповіді начальник відділу економічного і соціального розвитку райдержадміністрації Віктор Ванцак поінформував, що є необхідність внести зміни до Програми для подальшого освоєння коштів у таких заходах: капітальний ремонт  центральної алеї парку Слави в смт Оржиця, придбання мультимедійного обладнання та меблів для Лазірківської загальноосвітньої школи I—III ступенів імені В.О. Підпалого, капітальний ремонт внутрішніх приміщень та благоустрій Оржицького районного будинку культури Оржицького району Полтавської області, ремонт ганку будівлі Новооржицької ЗОШ I—III ступенів Оржицької районної ради Полтавської області. Полтавською обласною радою виділено додаткові кошти, що фінансуються за рахунок Фонду розвитку територій області на придбання системи вентиляції для рентгенкабінету, витяжної системи для кабінету флюорографії, циркуляційних насосів для опалення приміщень КНП «Оржицька центральна районна лікарня», інвентарю для фітнесу (спеціальне обладнання для спортивних майданчиків) для Вишневої сільської ради Оржицького району Полтавської області, музичних інструментів для будинків культури Оржицького району, здійснення ремонту та придбання спортивного обладнання і інвентарю для  Тарасенківської ЗОШ І-ІІ ступенів Оржицького району Полтавської області тощо.

Депутати також внесли зміни до Районної програми розвитку фізичної культури та спорту на 2017-2019 роки та затвердили розпорядження голови районної ради.

Були внесені зміни до бюджетних показників району. Начальник фінансового управління райдержадміністрації Олег Бабенко повідомив, що збільшився  обсяг доходів загального фонду районного бюджету на 231430 грн., в т.ч.  надходження іншої субвенції за  рахунок сільських та селищних рад. За рахунок  сільських та селищних рад збільшуються видатки на загальноосвітні школи - 167430 грн. в т.ч.(42890 грн - програма шкільний автобус, 94540 грн - програма харчування дітей, 30000 грн - програма розвитку освітньої галузі), на дитячі дошкільні заклади - 10000 грн - програма розвитку освітньої галузі; видатки на лікарню - 11000 грн (програма розвитку  КНП «Оржицька центральна районна лікарня»), видатки на медичний центр - 5000 грн  (програма розвитку КНП «Оржицький центр первинної медико-санітарної допомоги»), будинки культури - 18000 грн (програма розвитку культури), бібліотеки - 10000 грн (програма розвитку культури), видатки на автомобільний транспорт (Районна програма розвитку та фінансової підтримки пасажирського перевезення, що здійснюється комунальним підприємством "Оржиця-водоканал" на 2019-2020 роки - 10000 грн).

Збільшуються видатки спеціального фонду на 614000 грн, в т.ч.  надходження іншої субвенції за рахунок сільських та селищних рад - 454000 грн та 160000 грн за рахунок обласного бюджету. За рахунок  субвенції сільських та селищних рад  збільшують видатки на школи - 99000 грн (програма розвитку освітньої галузі), дитячі садки - 15000 грн  (програма розвитку  освітньої галузі), програма шкільний автобус - 300000 грн,  видатки на будинки культури - 40000 грн, за рахунок субвенції з обласного бюджету збільшуються  трансферти Вишнівській сільській раді - 160000 грн.

Начальник фінансового управління райдержадміністрації Олег Бабенко також поінформував депутатів про стан виконання бюджету в районі та охарактеризував причини невиконання дохідної частини бюджетів у розрізі сільських рад та зведеного бюджету району.

Зі звітом про роботу Оржицького відділення поліції Лубенського відділу ГУ НП в Полтавській області виступив перед депутатським корпусом начальник відділення Євгеній Карпець. У виступі йшлося про покращення показників по розкриттю злочинів з незаконного обігу зброї та наркотичних речовин, зменшення випадків шахрайства, тяжких тілесних ушкоджень, інших видів правопорушень.  Позитивним тенденціям по покращенню правопорядку на території району значним чином сприяють взаєморозуміння та тісна співпраця з очільниками громад району та заходи з профілактики правопорушень, що здійснюються особовим складом Оржицького відділення поліції.

Далі депутат районної ради, директор Оржицького РТЦСО (надання соціальних послуг) Микола Чепа вніс на розгляд громадськості питання подальшого існування відділення стаціонарного догляду для тимчасового або постійного проживання, що в с. Козаче Воронинцівської сільської ради. Для функціонування  закладу необхідні значні кошти для ремонту даху будівлі, обладнання харчоблоку відповідно до вимог Держпродспоживслужби, проведення робіт по підготовці до опалювального сезону.

Про підготовку галузі освіти району до опалювального сезону, забезпечення харчоблоків освітніх закладів району відповідними умовами для харчування дітей, дефіцит коштів по заробітній платі  йшлося і у виступі начальника відділу освіти райдержадміністрації Наталії Стасенко. З метою утримання освітньої мережі постає необхідність подальшої оптимізації шкіл району.

Про проведення голосування по проектах  бюджету участі Полтавської області, що розпочнеться з 14 вересня цього року, повідомив головний спеціаліст виконавчого апарату районної ради з питань реалізації програм місцевого самоврядування Іван Несміян. Зокрема, він наголосив на залученні населення району та області до онлайн голосування.

Про фінансову підтримку КП «Оржиця-водоканал» у питанні здійснення пасажирських перевезень йшлося у зверненні виконувача обов’язків голови райдержадміністрації Мирослава Боговика до голів сільських, селищних рад району. Започаткована ініціатива знайшла позитивний відгук серед населення району, але вимагає подальших грошових вкладень для безперебійного забезпечення пасажирського сполучення в районі.

На сесії були присутні депутати обласної ради Валентин Несен, Микола Горб, Анатолій Яненко.

Активну участь у роботі сесії взяли депутати районної ради Володимир Карлов, Микола Чепа, Валентина Несен, Григорій Рибачов, Володимир Бас, Оржицький селищний голова Олена Сидоренко.

Голова районної ради Володимир Козина підбив підсумки сесії  та закликав присутніх до подальшої співпраці у вирішенні важливих питань району.

« повернутися до списку новин