Оржицька районна рада
Оржицький район, Полтавська область

Увага! Важлива інформація

Переглядів: 540

Про те, що в Україні слід чекати епідемії кору, медики говорять давно, вважаючи що причина – у масовій відмові українців від щеплень.

Хворіють переважно діти, захворюваність серед яких по країні зросла в 116,8 разів. Найбільша кількість хворих у віці 1-4 та 5-9 років, на яких припадає 72% захворюваності серед дітей. Головна причина  спалахів кору – низький рівень охоплення вакцинацією.

У Оржицькому районі захворюваність на кір за 2017  рік не зареєстровано. По діючому в Україні  Календарю щеплень імунізація проти кору проводиться в 1 рік і в 6 років. За даними КЗ «Оржицький ЦПМСД» протягом  2017  року в районі вакциновано в рік  200 дітей, план 202, 2 роки і старше 289 дітей, план 293.  Ревакциновано в 6 років 206, від 209  підлягаючих дітей, 7 років і старше щеплено 381, план 381.

На сьогоднішній день щеплення дітей проводяться комбінованою вакциною – для профілактики кору, паротиту і краснухи, як вже сказано вище, в 12 місяців і в 6 років.

Серед інфекційних хвороб кір – одна із заразніших. Це вірусне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом, при цьому людина  може інфікуватись навіть у приміщенні, яке за    2 години до нього відвідав  хворий.

Після перенесеного захворювання зберігається  тривалий імунітет, а діти, які народились від перехворілих  осіб, нечутливі до кору до 4-6 місяців, оскільки протягом цього періоду у крові зберігаються материнські антитіла. Від моменту  зараження до появи перших ознак захворювання проходить 8-10 днів. Початок хвороби супроводжується  температурою до 39 градусів, покашлюванням, дряпанням у горлі, появою рясних виділень з носа. Пізніше розвивається так званий «катаральний період», котрий закінчується появою характерного висипу – утворень, величиною з макове зерно, оточених червоною каймою, які мають назву плям Філатова-Коплика і виникають на внутрішній поверхні щік біля корінних зубів. Висип на тілі починає з’являтися в області голови, шиї, потім вона захоплює верхню частину тіла та руки, і лише потім – ноги. Обличчя стає одутлим, гнояться очі, продовжуються сильні виділення з носа. Може  хвилеподібно підвищуватись температура тіла до 40,5 градусів. Висип тримається протягом декількох днів, а потім зникає у тому ж порядку як з’явилась, залишаючи по собі пігментовані ділянки. Хворий на кір небезпечний для оточуючих в останні 1-2 дні інкубаційного періоду, в катаральному періоді та до 5-ого дня висипу.

У окремих випадках (особливо у нещеплених) кір приводить до розвитку ускладнень, таких як пневмонія, отит та інші бактеріальні інфекції, може погіршуватись слух. Хворі на кір особливо чутливі до стрептококової інфекції. Внаслідок перенесеного кору може розвинутись енцефаліт чи паненцефаліт. Дуже небезпечний кір для вагітних жінок, оскільки може причинити викидень чи патологічні зміни у розвитку дитини.

Кір належить до числа інфекцій з дуже легким крапельним механізмом передачі і загальною  сприйнятливістю, тому рівень захворюваності нею знаходиться у прямій залежності від кількості неімунних осіб.

Тому, ще раз хочу наголосити батькам – не піддавайте небезпеці захворювання кором своїх дітей.  Якщо Ваша дитина не отримала щеплення за Календарем, звертайтесь до сімейного лікаря   для  проведення імунізації поки є в наявності вакцина.

Зверніть увагу, що у зв’язку з ускладненням епідемічної ситуації в області з кору, учні ЗНЗ району до участі в олімпіадах, МАН, таборі відпочинку «Ерудит» та інших таборах відпочинку допускатимуться тільки при  наявності довідки про проведені профілактичні щеплення, де повинна бути указана  наявність 2-х вакцинацій проти кору.

За інформацією Оржицької ЦРЛ

« повернутися до списку новин